11 – 12 квітня 2011 р. на базі Національного фармацевтичного університету (вул. Мельникова, 12) пройшов семінар з прекваліфікації ВООЗ для українських виробників протитуберкульозних препаратів другого ряду.

Організаторами заходу виступили Програма фармакопейної Конвенції Сполучених Штатів (USP) «Просування якості лікарських засобів» (PQM), Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) та Глобальна служба забезпечення протитуберкульозними препаратами (Global Drag Facility, GDF) у співпраці з Державною службою України з лікарських препаратів і контролем за наркотиками, Національним фармацевтичним університетом та Українським науковим фармакопейним центром якості лікарських засобів.

Семінар проводився за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID).

Метою семінару було надання українським виробникам лікарських препаратів необхідної інформацію про програму прекваліфікації ВООЗ, порядок надання технічної допомоги співробітникам програми PQM в отримані прекваліфікації і перспективи глобального ринку протитуберкульозних лікарських засобів, а також збільшення числа виробників, що дотримуються рекомендацій належної виробничої практики (GMP) ВООЗ, які можуть подати заявку на отримання статусу прекваліфікації ВООЗ і збільшити тим самим доступ до високоякісних протитуберкульозних препаратів (ПТП) другого ряду в усьому світі.

Фасилітаторами семінару виступили Д-р Кеннеді Чібве (Kennedy Chibwe) – старший радник Програми «Просування якості лікарських засобів» (PQM), Лінда Палешнюк (Lynda Paleshnuik) – консультант ВООЗ (відділ по роботі з досьє), Деус К. Мубангізі (Deusdedit Mubangizi) – консультант ВООЗ (відділ GMP), Палома Maрроквін Лерга (Paloma Marroqun Lerga) – технічний офіцер Глобальної служби забезпечення протитуберкульозними препаратами (Global Drug Facility, GDF).

Співдоповідачами семінару виступили Олена Пережогіна (ВАТ «Акціонерне Курганське товариство медичних препаратів та виробів «Синтез») і Мадіна Соттаева (КК «Фарм-Центр»).

Також на семінарі був присутній представник Міжнародної організації з закупівель препаратів проти ВІЛ, туберкульозу і малярії UNITAID – Лорензо Візерспун (Lorenzo Witherspoon).

Серед учасників семінару були представники Державної служби України з лікарських препаратів і контролем за наркотиками, Національного фармацевтичного університету, ДП «Український науковий фармакопейний центр якості лікарських засобів», а також представники фармацевтичних підприємств України, які є діючими або потенційними виробниками протитуберкульозних препаратів другого ряду: ЗАТ «Лекхім-Харків» (м. Харків), ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця» (м. Київ), ЗАТ НВЦ «Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод» (м. Київ), ВАТ «Київмедпрепарат» (м. Київ), ТОВ «Фармекс Груп» (м. Київ), АТ «Стома» (м. Харків), ТОВ «Фармацевтична компанія «Здоров’я» (м. Харків), ТОВ «Юрія-Фарм» (м. Київ), ВАТ «ХФЗ «Червона зірка» (м. Харків), ТОВ «Авант», (м. Київ).

Семінар пройшов у дружній, теплій обстановці. Всі зацікавлені сторони досягли мети, що була поставлена.