11 – 28 лютого 2018 р. за запрошенням Литовської фармацевтичної асоціації декан факультету підвищення кваліфікації Інституту підвищення кваліфікації фахівців фармації Національного фармацевтичного університету, кандидат фармацевтичних наук, доцент Великий Дмитро Львович відвідав Литовський університет наук здоров’я (м. Каунас, Литовська Республіка)

Мета вдрядження:  ознайомлення з досвідом післядипломної освіти фахівців фармацевтичної галузі, що накопичений в Литовському університеті наук здоров’я, з досвідом роботи професійних асоціацій Республіки Литва (м. Вільнюс).

В процесі відрядження доц. Великий Д.Л. ознайомився з нормативною базою та її практичною реалізацією, що регулює безперервний професійний розвиток спеціалістів фармації Литовської Республіки.

Фармацевтична освіта в Республіці Литва є триступеневою: до- та післядипломна фармацевтична освіта (підвищення кваліфікації) та безперервний професійний розвиток.

Післядипломна фармацевтична освіта триває від 1 до 10 років. Вимоги до неї окреслені в загальнодержавних стандартах вищої фармацевтичної освіти. Відповідальність з підготовки покладається на ВНЗ, МОЗ, професійні асоціації.

Безперервний професійний розвиток триває 30-40 років, тобто протягом усієї трудової діяльності спеціаліста. Відповідальність покладається особисто на фармацевта, Литовську фармацевтичну асоціацію, Міністерство охорони здоров’я та ін.

Роль різних організацій в безперервному професійному розвитку фармацевтів:

  1. Керівні органи охорони здоров’я (семінари, стажування на робочому місці, товариства).
  2. Вищі навчальні заклади (нові технології, лекції, семінари).
  3. Литовська асоціація фармацевтів, міжнародні програми ( конгреси, конференції, стажування за кордоном).

Право вибору форми безперервної професійної освіти залишається безпосередньо за фармацевтом.

Підтвердження професійної компетентності виражається через систему кредитів. Для оцінки об’єму і якості професійної компетентності використовуються відповідні шкали. За відсутності необхідної кількості кредитів протягом 5 років проводиться підтвердження професійної компетентності в профільних комісіях (адміністрація та ЛФА).

Невиконання спеціалістом вимог держави до власного безперервного професійного розвитку може призвести до позбавлення сертифіката (ліцензії) на право фармацевтичної діяльності.

Print Friendly, PDF & Email