11 лютого 2010 р., «Ректорські зустрічі. Науковий вогник: Масляна, проводи зими»

У лютому 2010 року в Національному фармацевтичному університеті були започатковані «Ректорські зустрічі. Науковий вогник», що в майбутньому мають стати доброю традицією спілкування ректора з талановитою молоддю університету, яка обрала шлях до науки.

4 та 11 лютого відбулися дві творчі зустрічі «золотого фонду» НФаУ, молодих аспірантів і докторантів з ректором НФаУ Валентином Петровичем Черних.

«Звичайна історія звичайної  людини, а можливо, незвичайна історія  незвичайної людини». Цими словами ведуча творчого вечора «Науковий  вогник» проанонсувала фільм, що був продемонстрований присутнім. Короткометражна стрічка розповідає про шлях, на якому були пізнані радість перемог і гіркота невдач, який сформував великого вченого – ректора НФаУ професора В.П. Черних.

Ректор  НФаУ висловив подяку молодим вченим за обраний шлях до науки та запропонував у якості подарунку свою третю доповнену бібліографію «Полвека в фармации», яка відображає весь життєвий досвід та творчий шлях ректора, в якій представлені напрямки педагогічної, суспільної та науково-дослідницької діяльності Валентина Петровича, та двохтомне видання «Кафедра органической химии в формате двух столетий». Це унікальне видання, над яким колектив кафедри працював понад 15 років. Зібрана по крупицям безцінна інформація про людей,  які працювали на кафедрі, про їх наукову, педагогічну та видавничу діяльність більш ніж за 200 років.  У цьому виданні закладено знання, колосальний досвід, бажання знати свою історію та любов до органічної хімії всього колективу кафедри.

Ректорські зустрічі пройшли у теплі та невимушеній обстановці. Молоді науковці ставили багато запитань В.П. Черних стосовно організаційних моментів при підготовці дисертаційних робіт; присутні цікавилися і власними дисертаціями ректора, його суспільним і особистим життям. Валентин Петрович щиро розповідав про власні життєві перипетії, тепло і з вдячністю згадував своїх вчителів, студентські роки.

Талановита молодь з вдячністю дарувала ректорові свої пісні та вірші. Також свою поетичну та пісенну творчість представив і Валентин Петрович. А млинці, що подавались до столу та були присвячені проводам зими та Масляній внесли, свій особливий колорит у цю зустріч.

Кожен присутній на творчих зустрічах ректора нашого університету з аспірантами та докторантами отримав «на озброєння» простий і водночас надзвичайно складний алгоритм успіху: любов до обраної справи, прагнення до самовдосконалення і праці – щоденної та кропіткої. Валентин Петрович з гордістю розповідав, що у нашому університеті створені всі умови для процвітання науки, тому що у минулому 2009 році було захищено чотирнадцять докторських дисертацій,  а у 2010 році очікуються такі  ж  результати.

«Необхідно  зростати щохвилини, вдосконалюватися, – звернувся до аудиторії ректор НФаУ В.П. Черних – У ваших душах має яскраво горіти вогник дослідника. Ви молоді та енергійні, перед вами відкриваються прекрасні перспективи, тож опановуйте іноземні мови, публікуйтеся в спеціалізованих виданнях, в тому числі іноземних, вчіться читати лекції без шпаргалок, налагоджуйте і не губіть корисні зв’язки у професійному середовищі. Ваша кар’єра буде успішною, якщо повністю віддаватиметеся улюбленій справі.»