12-20 липня 2011 р., Літня практика в Словенії

Запрошення відвідати цю чудову країну було отримане від Студентського Суспільства фармацевтичного факультету – одного з 22-х факультетів найбільшого університету Республіки – Університету м. Любляна. Університет був заснований в 1919 році і довгий час залишався єдиним в Словенії. Щорік в Любляне виучується понад 60 тис. студентів, у тому числі і іноземних.

Делегація НФаУ приїхала до Любляну з метою взяти участь в літньому таборі «Summercamp-program 2011». Протягом 15 років студенти фармацевтичного факультету Університету Любляни владнують “International Pharmaceutical summer camp” по різних тематиках. Тема програми цього року – біологічно активні добавки і фармацевтичні аспекти нутріциологиі.

У перший день візиту відбулося знайомство з координатором міжнародних зв`язків фармацевтичного факультету проф. Іреной Млінаріч-Раськин. Студенти НФаУ відвідали профільні кафедри факультету (фармацевтичній хімії, технології ліків, фармакогнозії, неорганічної хімії і біотехнології) і учбові аудиторії, а також отримали кончину про новітнє лабораторне устаткування, на якому працюють абсолютно всі студенти Університету Любляни.

Особливістю аптеки є виготовлення цитостатиків і упаковка ліків на спеціальному устаткуванні. Керівництвом для виготовлення лікарських засобів є Фармакопея ЄС, Кодекс галенових препаратів і Керівництво по виготовленню лікарських форм в педіатрії.

Тоді як більшість студентів НФаУ, втомившись від липневої жари, відпочивали після літньої сесії, Центром міжнародної профорієнтації спільно з відділом практики велася активна робота по організації поїздки групи кращих студентів університету до Словенії.

І візит делегації НФаУ в м. Любляна, який відбувся з 12 по 20 липня, можна сповна вважати перехідним. Ще в 2005 році, коли наш університет в рамках проведення   V Національного З`їзду фармацевтів України відвідала делегація з Університету Любляни, були закладені основи міжвузівської співпраці і скріплені підписанням договору. Проте аж до 2011 року у відповідь візит в Республіку Словенія делегації Національного фармацевтичного університету так і не удавалося здійснити.

Прийом групи студентів НФаУ під керівництвом доцента кафедри хімії природних з`єднань Упир Лариси Володимирівни в Університеті м. Любляна знаменував собою перехід стосунків між двома університетами в якісно нову стадію: з кореспондентських – в дружніх і ділових.

І ось вона – Словенія! Ця дивно красива країна, лежача там, де Альпи зустрічаються з морем». Невелика держава на півдні центральної Європи, що граничить з Італією, Австрією, Угорщиною і Хорватією, де кожен другий житель вільно володіє англійським, а переважна більшість знає італійську і німецьку мови.

Візит в зарубіжний вуз передбачає не лише ознайомлення із специфікою викладання фармації за кордоном, але і дає уявлення про організацію фармацевтичної мережі іншої країни. Так, понад передбачену участю в літньому таборі програми, наші студенти відвідали одну з найбільших аптек міста Любляна.     У аптеці створені відділ готових лікарських засобів і рецептурно-виробничий відділ, в якому здійснюється виготовлення таких лікарських форм, як: очні мазі і краплі, краплі в ніс, присипки, розчини для зовнішнього вживання, мікстури, збори.

Сама ж практика проходіла в передмісті міста Птуйб Спухля – маленькому затишному селищі з привітно-жовтими кукурудзяними полями.

Програма практики передбачала щоденні робочі секції (workshop), лекції і практичні заняття. Лекції читали декан фармацевтичного факультету Університету Любляни проф. Станіслав Гобік, завідувач кафедри фармацевтичної біології проф. Само Крефт і представник найбільшого виробника біологічно активних добавок «Fidimed», що широко використовуються в Словенії і країнах Євросоюзу, Барбара Хроватін.

Керівник групи студентів Упир Лариса Володимирівна виступила з лекцією: «Рослини, що використовуються як джерело БАДов», а також розповіла про фармацевтичну освіту на Україні і презентувала Національний фармацевтичний університет як флагман інтеграційних процесів науки і виробництва, перш за все, в створенні фітосредств і БАДів.

Основним критерієм відбору кандидатів на проходження курсу вчення в літньому таборі в Словенії був достатній рівень володіння англійською мовою.

Студенти нашого університету представляли свою Alma Mater на гідному рівні. За активну участь в роботі круглого столу під час обговорення наслідків вживання БАДов і успішне вживання отриманих знань по виготовленню лікарських рослинних засобів на практиці студенти НФаУ отримали сертифікати учасників міжнародної програми “Pharmaceutical summer camp 2011”.

В кінці кожного дня підводилися підсумки зустрічей і обговорень, аналізувалася отримана інформація, яку освітлювало щоденне видання Студентського суспільства фармацевтичного факультету “Fafa Magazine”.

На завершення наукових пошуків влаштовувалися грандіозні дружні вечірки, під час яких студенти зі Словенії і Україні, Франції та Португалії, Румунії та Сербії водили хоровод дружби і любові до одного спільній справі – Фармації.

Візит до Словенії залишив незгладимий слід в серцях студентів. «Такі поїздки і події дуже важливі в житті кожного студента. Вони народжують прагнення досягти чогось більшого, бажання максимальне задіювати весь потенціал для здобування якісної освіти Європейського рівня. Величезна вдячність нашому Університету за надану можливість отримати коштовний досвід і масу незабутніх вражень!»
Студентки фармацевтичного факультета:Іванова Олександра, Огарь Олена, Ловашніченко Ганна і Анастасія, Колісник Оксана.

Студент НФаУ, програма «International Pharmaceutical Summercamp» – щорічна. І якщо ти амбітний, цілеспрямований і дотримуєшся активної життєвої позиції, у тебе є реальний шанс представляти наступного року Національний фармацевтичний університет в Словенії у складі кращих студентів.
Центр міжнародної профорієнтації і зовнішніх стосунків НФаУ