14-15 квітня 2016 р. на кафедрі українознавства та латинської мови відбулася Всеукраїнська дистанційна науково-практичної конференція з міжнародною участю «Гуманітарна складова у світлі сучасних освітніх парадигм»

У конференції взяли участь представники 35 вищих навчальних закладів України: Буковинський державний медичний університет (Чернівці), Вінницький національний медичний університет ім. М. І. Пирогова (Вінниця), ВП НУБіП України «Мукачівський аграрний коледж» (Мукачеве), Державний університет телекомунікацій (Київ), Дніпропетровська державна медична академія (Дніпропетровськ), Дніпропетровський державний університет внутрішніх справ (Дніпропетровськ), Дніпропетровський національний університет ім. Олеся Гончара (Дніпропетровськ), Донбаська національна академія будівництва і архітектури (Краматорськ), Житомирський державний університет (Житомир), Запорізький державний медичний університет (Запоріжжя), Івано-Франківський національний медичний університет (Івано-Франківськ), Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана (Київ), Київський національний університет імені Тараса Шевченка (Київ), Коледж Національного фармацевтичного університету (Харків), Криворізький державний педагогічний університет (Кривий Ріг), Луганський державний медичний університет (Рубіжне), Львівський національний медичний університет імені Данила Галицького (Львів), Львівський національний університет імені Івана Франка (Львів), Медичний коледж ВДНЗУ УМСА (Полтава), Національний фармацевтичний університет (Харків), Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого (Харків), Одеська державна академія будівництва та архітектури (Одеса), Одеський національний медичний університет (Одеса), Сумський державний університет (Суми), Сумський національний аграрний університет (Суми), Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. Горбачевського (Тернопіль), Український державний університет залізничного транпорту (Харків), Харківська гуманітарно-педагогічна академія (Харків), Харківський державний інститут фінансів (Харків), Харківський державний коледж текстилю та дизайну (Харків), Харківський державний машинобудівний колледж (Харків), Харківський національний медичний університет (Харків), Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка (Харків), Харківський національний університет ім. В. Н. Каразіна (Харків), Чернігівський національний технологічний університет (Чернігів), а також закордонних навчальних закладів, зокрема, Представництво Національної Спілки письменників України в Болгарії (Софія, Болгарія), Державна українська школа імені Лесі Українки (Оттава, Канада), Карлів університет в Празі (Прага, Чехія), Познанський університет (Познань, Польща), Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Instytut Pedagogiki (Bydgoszcz, Polska), University of Dallas, Modern Languages Dept, city of Dallas (Dallas, USA).

Учасники конференції подавали матеріали за такими тематичними напрямами:

1. Гуманітарні дисципліни в сучасних концепціях вищої освіти.
  2. Значення суспільних наук для формування національної свідомості та збереження національної ідентичності, виховання політичної культури особистості.
  3. Проблеми методики викладання суспільних і мовних дисциплін у вищій школі, традиції та інновації.
  4. Формування професійної мовної компетентності студентів при викладанні іноземних мов, латинської мови і дисципліни «Українська мова (за професійним спрямуванням)».
  5. Проблеми термінотворення і терміновживання в процесі лінгвістичної підготовки фахівців як невід’ємна складова становлення сучасної наукової мови.
  6. Психолого-педагогічні особливості вивчення гуманітарних дисциплін у вищій школі.
  7. Використання інформаційних технологій при вивченні гуманітарних дисциплін, проблеми впровадження дистанційного навчання.
  8. Актуальні питання мовної підготовки іноземних студентів у ВНЗ.
  9. Проблема викладання англійської мови з огляду на необхідність досягнення студентами рівня володіння В2.