15 – 20 вересня 2009 р. візит проф. Тихонова О.І. і доц. Шпичака О.С. на Apіmondіa & APІEXPO 2009 – 41-й міжнародний Конгрес і виставку бджільництва Апімондія м. Монпельє (Південна Франція) за підтримки Всеукраїнської громадської організації “Братство бджолярів України”, Спілки пасічників України, Інституту Бджільництва ім. П.І.Прокоповича.

41-й Всесвітній Конгрес Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій «АПІМОНДІЯ 2009», який присвячений актуальним питанням бджільництва, апітерапії та розробці лікарських препаратів на основі продуктів бджільництва проходив у місті Монпельє (Франція) з 15 по 20 вересня, у відновленому конгрес-центрі з нетиповою архітектурою, The Corum. Конгрес центр знаходиться у центрі міста Монпельє біля відомого Паласу де Комеді-Еспланад. На Міжнародному конгресі були присутні близько 10 000 делегатів з 80 країн світу.

Всеукраїнська Громадська Організація «Братство Бджолярів України», спільно з Міністерством аграрної політики України, організували перебування українських делегатів на Міжнародному конгресі «Апімондія-2009».

В ході проведення міжнародного конгресу на пленарному засіданні була зроблена доповідь «Міжнародна інтеграція наукових досліджень по створенню апіпрепаратів в Україні згідно вимог Апімондії», присвячена проблемним питанням розробки апіпрепаратів в Україні. Було прийнято участь у роботі круглих столів і секційних засіданнях, та Міжнародній виставці «Апі-Експо-2009», на якій були представлені кращі зразки продуктів бджільництва, меди та медові вина, інвентарь для пасік і бджолярів, а також лікарські препарати на основі продуктів бджільництва, розроблені Національним фармацевтичним університетом.

Було також прийнято участь у технічному турі з питань обміну досвіду з бджолярами та апітерапевтами:

• Поїздка на бджолину ферму містера та місіс Гомес, відвідання пасік “Les Miels de Mon Moulin”, що розташовані в осередку Совіан (Sauvian).
  • Візит до лабораторії “APIMAB”, що спеціалізується на переробці бджолопродуктів, включаючи прополіс, а також відвідання бджолоферми Марка Аллана Бернарда.
  • Візит на дослідницьку станцію “Bees and the Environment”.
  • Відвідання магазину Ickowicz, що спеціалізується на продажі обладнання для бджільництва.

За підсумками проведення Міжнародного Конгресу головна мета української делегації була досягнута. Зайнявши 1 місце у конгресі «АПІМОНДІЯ 2009» (93 голоси зі 165 чинних голосів) та отримавши 4 золоті медалі за найкращий мед, медові вина та найкращий стенд на виставці «Апі-Експо-2009» і 1 срібну медаль за web-сайт www.apimondia2013.org.ua серед основних претендентів таких як: Турція, Іспанія, Італія, Угорщина, Болгарія, делегати з України здобули перемогу та вибороли право на проведення наступного 42-го Всесвітнього конгресу Міжнародної Федерації Бджільницьких Асоціацій «Апімондія-2013» в Україні в м. Києві в 2013 році.

Завідуючий кафедрою АТЛ,

академік Української АН,

д.фарм.н., професор                                                               О.І. Тихонов