15 квітня 2010 р., конференція за результатами практики « Підсумки виробничої практики студентів 4, 5 курсів спеціальності Фармація», відділ виробничої практики

 ПІДСУМКИ ТА СУЧАСНІ ПОГЛЯДИ ЩОДО ПРОВЕДЕННЯ ВИРОБНИЧОЇ ПРАКТИКИ

Метою конференції було обговорення результатів практики, обмін результатами та досвідом роботи щодо організації практики у НФаУ, налагодження ділових та творчих контактів з представниками практичної фармації. У роботі конференції взяли участь керівники аптечних установ Кіровограда, Чугуєва, Куп’янська, провідні фахівці компанії «Sandoz», начальник відділу надання послуг молоді Харківського обласного центру зайнятості, завідувачі кафедр університету, студенти IV- V курсів.
Організаторами конференції виступили кафедри менеджменту та маркетингу у фармації, організації і економіки фармації, фармацевтичної хімії, медичної хімії, аптечної технології ліків, технології ліків, клінічної фармакології з фармацевтичною опікою, а також науково-методична лабораторія з питань фармацевтичної освіти, деканат фармацевтичного факультету та відділ практики.

 

Відкриваючи конференцію, ректор НФаУ професор В.П. Черних зазначив: «Сьогодні на ринку праці очікують висококваліфікованого професіонала. Керівник, приймаючи вас на роботу, не має можливостей та бажання перевчати або довчати молодого фахівця. Тому, досвід, здобутий студентами під час проходження виробничої практики, дозволить у майбутньому ефективно працювати в аптеках та раціонально організовувати свою працю. Досить часто проходження виробничої практики стає майбутнім місцем працевлаштування студента. На конференції ми заслухаємо студентів, які поділяться досвідом проходження виробничої практики, обговоримо проблеми, які виникають у керівників аптечних установ та студентів під час проходження практики»
Про власний досвід проходження практики у студентські роки поділилась В.В. Бобирєва, начальник управління фармації і фармацевтичної промисловості Харківської облдержадміністрації: «У моєму житті практика відіграла велику роль. Це був старт, який додав мені бажання та прагнення вдосконалювати свої знання протягом всієї трудової діяльності»
Присутні на конференції мали нагоду послухати розповіді студентів про проходження виробничої практики з менеджменту та маркетингу у фармації, фармацевтичної хімії, організації і економіки фармації, аптечної технології ліків, клінічної фармакології з фармацевтичною опікою. Доповідачі поділилися своїми спостереженнями за роботою аптек і провели аналіз сучасних підходів до залучення споживача, досвідом, якого набули при виготовленні екстемпоральних лікарських препаратів, про участь у проведенні інвентаризації, прийомі товару, оформленні необхідної документації тощо.
Сучасність вимагає від випускників-провізорів освіченості, комунікабельності, мобільності, самостійності, відповідальності за результати своєї діяльності, вміння швидко приймати рішення при виникненні нетипових ситуацій. Усі ці вимоги студенти намагаються виконувати не тільки під час проходження практики. У своєму виступі студентка IV курсу В. Літвінова процитувала слова І.В. Гьоте: «Недостатньо знати, треба і застосовувати. Недостатньо хотіти, треба і робити», який, напевно, допоможе правильно зорієнтуватись на сучасному ринку праці.
Корисною інформацією поділився з присутніми В.В. Солощенко, начальник відділу надання послуг молоді Харківського обласного центру зайнятості: «Робота відділу студентської молоді є одним із напрямків діяльності обласного центру зайнятості. Наш підрозділ орієнтований на допомогу студентам та випускникам вузів у пошуках роботи в максимально короткий термін. Усі послуги центру зайнятості надаються безкоштовно. Будь-хто може звернутись до відділу надання послуг молоді, який розташований за адресою: вул. Броненосця «Потьомкін», 1-а; телефон/факс (057) 714-96-34.
Роботу конференції продовжило засідання круглого столу «Організація виробничої практики відповідно до потреб ринку праці», на якому спільно обговорили проблемні питання керівництво НФаУ та завідувачі аптек.
Проведення подібного роду форумів безумовно сприяє активізації роботи з керівниками аптечних установ та створює гідні умови для проходження виробничої практики студентів НФаУ.

Ірина Борисенко