15 травня 2019 р. відбулася І Науково-практична конференція студентів та молодих вчених з міжнародною участю «Від експериментальної та клінічної патофізіології до досягнень сучасної медицини та фармації»

Захід відкрили завідувач кафедри патологічної фізіології НФаУ, доктор медичних наук, професор Кононенко Н. М. та завідувач кафедри патологічної фізіології ім. Д.О. Альперна Харківського національного медичного університету, доктор медичних наук, професор Ніколаєва О.В. За регламентом відбулося 2 пленарних засідання, під час яких було представлено 33 доповіді представників закладів вищої освіти України: Андижанського державного медичного інституту (м. Андижан, Узбекистан), Донецького національного медичного університету (м. Лиман, Україна), Одеського національного медичного університету, Запорізького державного медичного університету, Буковинського державного медичного університету (м. Чернівці), Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (медичний факультет), Харківського національного медичного університету, Національного фармацевтичного університету. На конференції були представлені такі наукові напрямки:

1. Клітинні та молекулярні механізми розвитку і корекції патологічних станів.
  2. Роль генетичних факторів у патогенезі захворювань.
  3. Механізми розвитку патологічних процесів і хвороб.
  4. Вікова патофізіологія.
  5. Клінічна патофізіологія.
  6. Питання викладання патофізіології.
  7. Експериментальна терапія найбільш поширених захворювань.
  8. Фармакологічне вивчення біологічно активних речовин та лікарських засобів.
  9. Проблеми та перспективи створення лікарських препаратів різної спрямованості дії (лікувально-косметичних, гомеопатичних, ветеринарних, екстемпоральних).
  10. Оптимізація технологічних процесів створення лікарських препаратів.
  11. Інформаційні технології і автоматизація наукових досліджень з розробки лікарських засобів.
  12. Створення нутрицевтичних засобів та виробів медичного призначення.
  13. Організаційно-економічні аспекти діяльності фармацевтичних підприємств у сучасних умовах.
  14. Маркетингові дослідження сучасного фармацевтичного ринку.
  15. Нанотехнології у фармації.
  16. Сучасна біотехнологія.