17 березня 2017 р. відбулися урочистості з нагоди 20-річчя від дня заснування Культурного центру НФаУ

Студентська самодіяльність існувала за всіх часів. Проте останні 20 років залишили особливий слід в культурному житті університету завдяки створенню Культурного центру НФаУ як підрозділу закладу та організованого осередку університетського дозвілля, де студенти можуть віднайти і реалізувати свої таланти та цікаво провести вільний час.

 

У витоків творчості

У 1997 р. під керівництвом проректора з виховної роботи, професора Є.А. Подольської, доцента кафедри фізики, заступника декана з виховної роботи Ю.І. Гребенюка та Ю.А. Федченкової, тоді ще лаборанта кафедри російської мови та студентки 2 курсу (сьогодні Юлія Анатоліївна – кандидат фармацевтичних наук, доцент кафедри фармакогнозії) було створено Культурний центр (далі – КЦ), який очолила Олена Петрівна Москаленко, випускниця Московського державного інституту культури.

На початку становлення КЦ Олені Петрівні та Юлії Анатоліївні доводилося бути одночасно і сценаристами, і хореографами, і режисерами-постановниками, і викладачами вокалу, і кравчинями. На допомогу їм приходили активні студенти. Серед них – Олег Шпичак, Вікторія Гриценко, Ілля Подольський – творчі особистості, які брали найактивнішу участь у реалізації проектів КЦ, а згодом стали викладачами НФаУ.

У тому ж 1997 році було засновано перший танцювальний колектив під назвою «Аварія» (сьогодні «Paradise»). Його очолила тоді ще студентка 4 курсу Харківської державної академії культури Євгенія Калашник, яка стала його незмінним керівником. Запальні та драйвові танцюристки «Аварії» власноруч створювали свої перші сценічні костюми, а ще перетворили колишнє книгосховище на затишну танцювальну залу (для чого необхідно було перенести в інше приміщення близько 25000 книг!). Відремонтована зала й сьогодні залишається майданчиком для тренувань усіх танцювальних колективів сучасного КЦ.

А поки Євгенія Іванівна Калашник проводила перші кастинги та перші репетиції, Олена Петрівна разом з Юлією Анатоліївною взялися до творчої роботи з Клубом веселих та кмітливих, тобто КВК. Сучасна команда, що має назву «Команда А», стала двадцять третьою в історії КЦ.

Кожне покоління випускників НФаУ пам’ятає свої команди, їх особливий стиль та неповторний гумор: «Сборная солянка», «Ликин и компания», «Играй, гормон!», «Молодые ветра», «Шо попало шоу», «Солнышки», «Верните деньги», «Дворовые ребята», «Люди в чёрном», «ПИМП», «Новий формат», «ФанОри», «Royal Flash», «Стиляги», «Оторви и выкинь», «Без ГМО», «Кувалда», «Тимуровцы», «Фреш-микс», «ХХХL», «Мне нравится», «Отпечатки»…

Репетиції тривали деколи до пізнього вечора, багато було спроб і помилок. Але все ж, випускники НФаУ, які пройшли школу КВК, із вдячністю згадують усі труднощі репетиційного життя: уроки сценічної мови, танцю та сценічного руху, навчання роботі з мікрофоном. На репетиціях, в поїздках на конкурси та ігри КВК студенти вчилися жити і працювати в колективі, де «один за всіх і всі за одного». Сьогодні випускники говорять, що «школа КЦ» й досі допомагає в роботі, в спілкуванні з людьми.

Свято, яке завжди з нами

За 20 років під керівництвом Олени Петрівни Москаленко було створено та зрежисовано понад 1500 сценаріїв. Натхненна праця керівника Культурного центру НФаУ неодноразово відзначена численними грамотами та знаками пошани. Олена Петрівна була нагороджена Управлінням у справах молоді дипломами за активну роботу з реалізації державної політики в галузі виховання молоді, а також стала дипломантом обласного конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена».

Незмінний перелік свят, що їх організовує КЦ, складає як мінімум 15 різноманітних концертів впродовж кожного навчального року: посвята у студенти, дебют (для новачків КЦ), День фармацевта, День працівника освіти, День студента, День Святого Миколая (для вихованців підшефної спеціалізованої школи-інтернату № 8), Новий рік, День усіх закоханих, 8 березня, 1 квітня, випускні вечори, дні відкритих дверей, зустрічі випускників, концерти для учасників з’їздів фармацевтів, наукових конференцій, конгресів, Масляна, Навруз, конкурси краси… А також – участь у міському конкурсі «Студентська весна», обласному конкурсі «Перлина краю», «Ритми планети» та багатьох інших.

Тож не дивно, що в КЦ завжди панує особлива творча, натхненна атмосфера, яка здатна навіть поєднувати серця, і не лише 14 лютого. Чудові приклади тому – щаслива родина Анни та Сергія Ратушненків, які виховують сьогодні двох чарівних донечок, Андрій та Ольга Хованови, Яків та Аліна Гіндіни, Сергій та Галина Віннік, Максим і Анна Холод, Євгенія Калашник та Олександр Гопцій, Юрій та Світлана Малиновські, Іван та Ольга Тарасевичі, Костянтин Щупаченко і Тетяна Шевченко. Ще одна пара у житті, у КЦ та на паркеті – Ольга Лісняк та Андрій Бондарєв – керівники студії бального танцю «Non stop», якій цьогоріч виповнилося 13 років.

Невід’ємною частиною життя КЦ є також різноманітні конкурси та фестивалі. Здавалося б, де ж знайдеться час у студентів фармацевтичного вишу співати чи танцювати, і не абияк, а займатися серйозно та наполегливо, прагнучи у творчості досягати не менш значних результатів, ніж у навчанні? Та всі студії КЦ беруть активну участь у щорічному Харківському міському конкурсі художньої самодіяльності «Студентська весна», а також у студентських фестивалях «Арт-марафон», «Ритми планети».

І керівники, і студенти радіють можливості гідно представляти НФаУ на Міжнародних фестивалях. Наприклад, у 2016 р. на Міжнародному конкурсі-фестивалі мистецтв молодих виконавців «Палаюча зірка» (м. Київ) у номінації «Народний вокал» 2-е місце посів ансамбль народної пісні «Гердан»; 2-е місце в номінації «Естрадний вокал» – солістка вокальної студії «Ексклюзив» Аліна Донченко; 3-е місце в номінації «Естрадний вокал. Ансамблі» – вокальне тріо «Pretty girls»; 3-е місце в номінації «Естрадна хореографія» – ансамбль «Paradise». У 2017 р. студія бального танцю «Non stop» виборола 1-е місце у Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв «Різдвяна коляда» у м. Миргороді.

До речі, ансамбль естрадного танцю «Paradise» та студія естрадної пісні «Ексклюзив» носять почесне звання «Народний аматорський колектив профспілок України».

Варто зазначити, що за минулі роки КЦ започаткував багато традицій, серед яких, наприклад, проведення конкурсу «Міс НФаУ». Вперше він відбувся в 2002 р., а починаючи з 2012-го конкурс проходить щороку на концерті, присвяченому 8 березня. Красунь, що бажають позмагатися за омріяний титул, у нас вистачає! Адже щонайменше 90% із нашої сімнадцятитисячної студентської родини складають дівчата.

Особливий інтерес викликає у наших студенток сучасна хореографія: бродвей, модерн, хіп-хоп, афро-джаз, джаз-фанк, contemporary-dance. Тож у студії сучасного танцю «Only first», яку заснував 7 років тому студент НФаУ Артем Казимов, танцюристок не бракує.

Культурний центр НФаУ завжди був і залишається відкритим усьому новому. Раніше працювали брейк-данс колектив, студія східного танцю, а ще – студентський театр «Ателлана», рок-група. Сьогодні у складі КЦ є також «Імідж студія», студія естрадної пісні «Ексклюзив» (художній керівник Світлана Ложнікова), ансамбль народної пісні «Гердан» (художній керівник Тетяна Шабалтас).

Наша творча наукова родина

Як показує досвід, наші студенти успішно встигають поряд з навчанням та творчістю реалізувати себе також в науці. Щонайменше 35 випускників КЦ різних років стали викладачами нашого вишу, захистили кандидатські і докторські дисертації, і тепер із задоволенням приходять на концерти уже як глядачі, а іноді – і як учасники!

Один із найвідданіших шанувальників Культурного центру – наш шановний ректор Валентин Петрович Черних, який всі ці роки не тільки, як керівник вишу, надавав підтримку Культурному центру, а і сам неодноразово брав участь у концертах як вокаліст-виконавець.

Власним творчим прикладом надихають студентів також Олександр Іванович Тихонов, Сергій Борисович Попов, Олег Сергійович Шпичак, наші декани, які прикрашають випускні вечори яскравими та запальними піснями.

Набір до всіх студій КЦ для першокурсників відбувається щороку у вересні, хоча, звісно, стати КЦ-шником можна у будь-який момент. Тож за рахунок постійного оновлення колективів у КЦ зустрічаються студенти всіх курсів, магістранти та аспіранти. Таке спілкування між поколіннями дозволяє не лише реалізувати творчі здібності, а також є джерелом корисного досвіду для студентів: порад щодо навчання і конспектів.

Матеріали по темі:

 
Print Friendly, PDF & Email