18 травня 2013 р. у Національному фармацевтичному університеті відбулася Ювілейна зустріч випускників

18 травня у Національному фармацевтичному університеті відбулася Ювілейна зустріч випускників. Згадати студентські роки зібралися колишні студенти, які отримали дипломи в 2003, 1998, 1993, 1988 і 1983 роках, і «наймолодші» ювіляри – випускники 2008 року. Багато вчорашніх студентів НФаУ стали справжніми самодостатніми професіоналами, які реалізували здобуті на студентській лаві знання в галузі фармації та медицини, економіки та менеджменту, інших галузей.

Більше 300 випускників з усіх куточків України та держав ближнього зарубіжжя, полишивши на деякий час свої справи, приїхали зустрітися з улюбленими викладачами, деканами, адміністрацією навчального закладу – з тими людьми, які справили найбільший вплив на їхнє професійне становлення. А ще – зустрітися з колишніми однокурсниками, перегорнути, хай і подумки, кілька сторінок життя в зворотному напрямку, поринути в незабутню атмосферу студентських років.

Відкриваючи урочисту частину зустрічі, перший проректор НФаУ, професор І.С. Гриценко зазначив: «Наші випускники – це наша гордість. Ви –майстри своєї справи, покоління, якому належить піднімати фармацію на гідний рівень. І від імені ректора НФаУ, професора В.П. Черних, який знаходиться нині у службовому відрядженні, і від імені всього професорсько-викладацького корпусу бажаю вам натхнення, процвітання, здоров’я».

Колишніх студентів привітали колишні та нинішні декани: Чуєшов В.І, Гридасов В.І., Віннік Л.М., Башура О.Г., Вишневська Л.І., Набока О.І, Крутских Т.В., Малий В.В. Теплі слова вдячності прозвучали у відповідь від випускників. Разом пригадали найяскравіші сторінки студентського життя.

Випуск 1983 року – курс, який закладав фундамент хіміко-технологічного корпусу і гуртожитка №3. Крім диплома провізора, отримали робочі спеціальності: муляра, штукатура. Завдяки злагодженій роботі, навчилися жити в будь-яких умовах і досягати успіхів. Зі студентів цього курсу «вийшло» багато докторів та кандидатів наук, директорів заводів, завідувачів аптек, співробітників галузевих міністерств колишнього СРСР.

Випуск 1988 – найбільш «жіночий» курс, тому що після першого курсу юнаків забрали до лав арміі. Їхнє навчання теж починалася з будівництва. Випускники згадують, що курс був дуже дружний, вони підтримували один одного і в навчанні, і в праці. На курсі вчилося багато студентів, які в подальшому стали викладачами нашого та медичного університетів.

Випускники з двадцятирічним «стажем», року 1993, пригадують роботу у складі будівельної бригади, яка працювала на спорудженні гуртожитків № № 3,4 і технологічного корпусу – вдень робота, ввечері навчання… Дуже пам’ятним є облаштування гуртожитка №3: заносили ліжка та шафи на 9-й поверх без ліфта… Перша стипендія – 60 рублів, це підвищена… Проїзний студентський за 6 рублів на всі види транспорту… Закарбувалися в пам’яті заняття з фізкультури на лижній базі в лісопарку… На другому курсі ввели письмові іспити. Стали сюрпризом перевідні державні іспити з аналітики та органіки… Добре пам’ятають молодих викладачів-асистентів Попова С.Б., Зупанця І.А. та інших… Третій курс, «екватор». Практика з фармакогнозії, зокрема, в Лубнах, радгосп інституту ВІЛАР… А ось четвертий-п’ятий курс – час весіль.

Випускникам 1998 року важко забути лабораторну роботу на першому курсі в першому семестрі – з фізіології «Отримання м’язового апарату з ноги жаби» у викладача, доцента Волкового В.А… Лекцію з біохімії: цикл Кребса на всю дошку – читала завідувач кафедри, професор Вороніна Л.М.

Студенти випуску 2003 року не забудуть, що вступали в 1998 році до Української фармацевтичної академії, вчилися в Національній фармацевтичній академії України, а закінчили в 2003 році Національний фармацевтичний університет… Брали участь у реконструкції корпусу по вулиці Пушкінська, 27… Вперше введена практика платних відпрацювань пропущених занять… Цей курс (єдиний!) посів перше місце серед інших факультетів за результатами складання ліцензійного іспиту КРОК-1… На курсі була перша і єдина постійно виїжджаюча команда КВК «Грай, гормон!», учасник ліги асоціації КВК України, Інтер-ліги і Відкритої київської ліги.

Для випуску 2008 року, НАЙБІЛЬШОГО випуску в історії НФаУ, студентські роки позначені відкриттям меморіальної композиції «Фармація у віках»… За час їхнього навчання відновив свою роботу орган студентського самоврядування університету – Студентський парламент.

Під час проведення Ювілейної зустрічі випускників у поточному році започаткована нова традиція – закладено Аллею випускників. Ювіляри-випускники висадили у ботанічному саду НФаУ магнолію суланжа.

По закінченні урочистої частини колишні студенти мали можливість оглянути експозицію Музею історії фармації України, відвідати Храм великомученика Валентина Інтерамського, улюблені кафедри, аудиторії, корпуси університету.

Публікації за темою: