18 вересня 2018 р. відбувся візит доктора Вернера Гілсдорфа до КДЦ НФаУ

Захід пройшов у рамках реалізації державного проекту «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed).

Проект «Безпечні, доступні та ефективні ліки для українців» (SAFEMed) розпочато у 2017 році як державну стратегію щодо реформування системі охорони здоров’я МОЗ України, спрямовану на підтримку розвитку досліджень біоеквівалентності та залучення європейських експертів з цих питань. Головна задача проекту – зміцнити систему медикаментозного забезпечення населення завдяки підвищенню її прозорості та економічно обґрунтованої вартості ліків. Захід проводиться спільно з Агентством США з міжнародного розвитку (United States Agency for International Development — USAID).

Доктор наук у сфері біології та державної експертизи з хімії, міжнародний експерт з фармакокінетики Вернер Гілсдорф та старший технічний радник з питань фінансування ЛЗ проекту SAFEMed Іван Лобода, у супроводі представників кафедри клінічної фармакології та клінічної фармації НФаУ: завідувача кафедри проф. І.А. Зупанця, проф. С.Б. Попова, доцента К.О. Зупанець, проф. В.Є. Добрової – відвідали адміністративний корпус НФаУ. Їх зустрічали перший проректор з НПР, доцент А.І. Федосов, проректор з НПР проф. А.Л. Загайко, помічники ректора НФаУ О.Ю. Яковлева та М.В. Подгайна.

У рамках вітального слова проф. А.Л. Загайко презентував гостям історію та сьогодення НФаУ, здобутки та можливості наукового потенціалу університету.

У відповідній промові доктор Вернер Гілсдорф окреслив, що мета його візиту ознайомитися з українським законодавством на відповідність до норм Євросоюзу стосовно проводження досліджень на біоеквівалентность; з матеріально-технічною базою КДЦ НФаУ, як самого відомого центру з проведення досліджень з біоеквівалентності в Україні; та проведення робочої наради щодо питань співпраці в цьому напрямку.

Більш детальне обговорення питань регулювання досліджень біоеквівалентності в Україні та гармонізацію вітчизняних підходів щодо досліджень біоеквівалентності з міжнародними рекомендаціями і вимогами продовжилося у Клініко-діагностичному центрі НФаУ по вул. Пушкінській, 27.

Матеріали за темою:

НФаУ долучили до моніторингу діловодства з досліджень біоеквівалентності

НФаУ — SAFEMed: перспективи досліджень біоеквівалентності в Україні