2 листопада 2014 року студенти НФаУ побували на екскурсії

ХОЧЕШ ПОДОРОЖУВАТИ? ПОЧНИ ПРЯМО ЗАРАЗ!

Екскурсія в Полтаву фото 2 Всі люди будують плани на майбутнє.

«Я чекаю літа, щоб поїхати у відпустку».

«Коли закінчу університет і зберу грошей, я поїду в подорож»

При цьому не замислюються, що час іде й минулого не повернути. І треба жити так, щоб, озирнувшись назад, ви мали багато захоплюючих пригод, яскравих вражень і прекрасних спогадів.

У нашому університеті є можливість подорожувати весело, цікаво й недорого. Доценти кафедри філософії й соціології, Алла Павлівна Лантух та Ганна Олександрівна Хіріна, влаштовують екскурсії Україною й за кордон.

Недавня екскурсія рідною країною – це поїздка в селища міського типу Диканька і Гоголеве Полтавської області.

Першим об’єктом, на якому ми зупинили увагу, була Тріумфальна арка, побудована у 1820 році архітектором Луїджі Руска. Особливість Тріумфальної арки в тому, що це єдиний пам’ятник в Україні, присвячений перемозі над Наполеоном у Вітчизняній війні 1812 року.

Екскурсія в Полтаву фото 4У двох кілометрах від Тріумфальної арки знаходиться Миколаївська церква. Вона була зведена в 1794 році В.П. Кочубеєм на території графського маєтку. Унікальність цієї церкви в тому, що під час будівництва вперше використовувалася система подвійного купола, що було ідеєю архітектора Н.А. Львова. В підвалі знаходиться склеп, де поховано кілька поколінь Кочубеїв.

Екскурсія в Полтаву фото 5Недалеко від церкви ростуть дуби, яким вже майже 800 років (їх прийнято називати Кочубеївськими, тому що вони були посаджені ще за часів перших Кочубеїв). На жаль, на сьогодні їх залишилося всього чотири. Це дерева-гіганти висотою 20-22 метри, а їх діаметр становить 150-185 см. Дуби оспівані О. Пушкіним в поемі «Полтава». Існує легенда, що саме біля цих дубів Мотря Кочубей (дочка В.Л. Кочубея) зустрічалася з гетьманом І. Мазепою, який був її хрещеним батьком. Старий Мазепа навіть приходив до батьків шістнадцятирічної Мотрі просити її руки. Звичайно, родичі були проти їхніх стосунків. Існує версія, що мати Мотрі ще змолоду була закохана в І. Мазепу, і вона не могла допустити, щоб шлюб дочки і гетьмана став законним.

Наступне, що ми відвідали, був історико-краєзнавчий музей ім. Д. Гармаша. Експозиція розміщена в 9 залах і налічує 8 тис. експонатів. Серед них знаходиться скриня Кочубея ручної роботи, прикрашена візерунком, яка служила скарбницею в Троїцькій церкві. Існує легенда, що працював над створенням цією скрині сам коваль Вакула. У музеї можна побачити старовинний паровий трактор, кам’яні половецькі скульптури, козацькі приладдя та інші реліквії.

Екскурсія в Полтаву фото 6Потім ми вирушили до Троїцької церкви. Вона була побудована 1780 року в стилі бароко. Було прийнято вважати, що церква мала два таємних входи: перший – для захисту від ворогів, другий – шлях до склепу, де був похований Павло Кочубей і його дружина.

Екскурсія в Полтаву фото 3

Найцікавіше нас очікувало в музеї-заповіднику Миколи Васильовича Гоголя в селі Гоголеве. Було дуже цікаво ходити у тих місцях, де жив і творив відомий письменник. Насолодитися пейзажами, природою. Поруч з музеєм знаходиться штучна водойма, зроблена у формі підкови за наказом Василя Опанасовича – батька Миколи Гоголя. Меморіальна й літературна експозиція музею розміщена в десяти залах. У кожному залі для нас відкривалося щось нове. Нам надали можливість подивитися особисті речі письменника і членів його родини, перші видання книг Гоголя, портрети і предмети інтер’єру.

Отже, підсумуємо.

«Ваша думка про екскурсію? Які враження залишилися від поїздки?» – з таким запитанням я звернулася до наших мандрівників.

Лантух-А.ПДоцент Алла Павлівна Лантух, організатор екскурсії: «Поїздка була заздалегідь продумана. Дисципліна, організаційний момент, це все дуже важливо. Ми працювали як єдиний монолітний механізм. Все те, що планували, виконали».

Евгения ЛубянаЄвгенія Луб’яна, студентка 2 курсу, спеціальність «Технології парфумерно-косметичних засобів»: «Мені дуже сподобалася екскурсія. Було цікаво послухати про ті знамениті місця, які так красиво описував Гоголь у своїх повістях».

наталья ефимченкоНаталія Єфімченко, студентка 2 курсу, спеціальність «Лабораторна діагностика»: «Все було цікаво і весело. Я не тільки дізналася багато нового, але й познайомилася з новими людьми. НФаУ об’єднує!»

дарья орелДар’я Орел, студентка 1 курсу, спеціальність «Економіка підприємства»: «Ми виїхали рано вранці, небо було похмурим. Коли приїхали в Диканьку, вийшло сонечко. Навіть погода з нами заодно! Ми відмінно провели час, відпочили. З нетерпінням чекаємо наступної поїздки!»

Юлія Сорока, 2 курс,

фармацевтичний факультет.