20-22 березня 2018 р. у Національному фармацевтичному університеті відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фармакології.

Ода фармакології ( автор Штриголь С.Ю. )

Історія щорічних Всеукраїнських олімпіад з фармакології започаткована у Харкові: у 90 роках у Харківському медичному університеті відбулася перша олімпіада. 9 років поспіль олімпіада проводилася в Одеському національному медичному університеті.

У 2017 р. Харків на три роки прийняв естафету проведення олімпіади: вперше ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фармакології відбувся на базі Національного фармацевтичного університету. І вперше вона проводилася за двома секціями: фармацевтичною та медичною.

У 2018 р. Національний фармацевтичний університет вже вдруге гостинно відкрив двері делегаціям учасників ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармакологія» для медичних, класичних університетів та медичних інститутів. Учасниками змагань у медичній секції олімпіади стали студенти 3 курсу медичних/лікувально-профілактичних/педіатричних факультетів, переможці І етапу олімпіади; у фармацевтичній секції – студенти 3 курсу фармацевтичних факультетів, переможці І етапу олімпіади. Кількість учасників цьогорічних змагань – 48 студентів (28 медиків і 20 фармацевтів), але кількість навчальних закладів зросла з 15 до 16 – до фармакологічного олімпійського руху приєднався Львівський національний медичний університет ім. Данила Галицького.

Спонсорами інтелектуальних фармакологічних змагань виступили: Фармацевтична корпорація «Юрія-Фарм» (генеральний спонсор), аптечна мережа 911, компанія Green Pharm Cosmetic.

Переможцями ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фармакології олімпіади 2018 р. стали:

медична секція

1 місце – Школа Анастасія, СумМДУ

2 місце – Кір`ян Євгеній, ВДНЗУ «УМСА»

3 місце – Шоєтова Вікторія ВНМУ ім. М.І.Пирогова

фармацевтична секція

1 місце – Фаліна Маргарита, НФаУ

2 місце – Некрасова Владислава, НФаУ

3 місце – Голік Ярослав, НМУ ім.О.О. Богомольця

Командні результати ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з фармакології 2018 р.:

медична секція

1 місце СумМДУ – 156,75 балів

2 місце ВНМУ ім. М.І.Пирогова – 150,43 балів

3 місце  ВДНЗУ «УМСА» – 144,5 балів

фармацевтична секція

1 місце НФаУ – 169,79 балів

2 місце НМУ ім.О.О. Богомольця – 125,38 балів

3 місце ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського – 124,47 балів

Організаційний комітет висловлює подяку керівникам делегацій:

• Герушу Олегу Васильовичу, кандидату фармацевтичних наук, доценту (Буковинський державний медичний університет),
  • Волощук Наталії Іванівні, доктору медичних наук, професору (Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова),
  • Опришко Валентині Іванівні, доктору медичних наук, професору (Дніпропетровська медична академія),
  • Гейко Ірині Анатоліївні, асистенту (Донецький національний медичний університет),
  • Тихоновському Олександру Володимировичу, кандидату медичних наук, доценту (Запорізький державний медичний університет),
  • Андрєєвій Валерії В’ячеславівні, асистенту (Луганський державний медичний університет),
  • Каві Тетяні Володимирівні, кандидату медичних наук, доценту (Національний медичний університет ім. О.О. Богомольця),
  • Шемонаєвій Катерині Федорівні, кандидату медичних наук, доценту (Одеський національний медичний університет),
  • Глущенко Надії Володимирівні, кандидату медичних наук, асистенту (Сумський державний університет),
  • Мосейчук Ірині Петрівні, кандидату медичних наук, доценту (Тернопільський державний медичний університет ім. І.Я. Горбачевського),
  • Біркович Вірі Миколаївні, асистенту (Ужгородський національний університет),
  • Дев’яткіній Тетяні Олексіївні, доктору медичних наук, професору (Українська медична стоматологічна академія).

Відео: ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з фармакології 2018