22-23 березня 2017 р. на базі Національного фармацевтичного університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармакологія»

Приймала учасників змагань кафедра фармакології Національного фармацевтичного університету. Змагання проводилися за 2 секціями – медичною та фармацевтичною.

У медичній секції змагалися 29 студентів, у фармацевтичній – 19 студентів. Делегації конкурсантів приїхали з Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова, ДЗ «Луганський державний медичний університет», Харківського національного медичного університету, Сумського державного університету, Запорізького державного медичного університету, Української медичної стоматологічної академії, ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України», Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Буковинського державного медичного університету, Донецького національного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України, Національного медичного університету ім. О.О. Богомольця, Одеського національного медичного університету, Ужгородського національного університету та Національного фармацевтичного університету.

У результаті жеребкування було сформоване журі конкурсу. З медичних наук – Л.В. Деримедвідь, доктор медичних наук, професор (Харків, НФаУ), Я.О. Бутко, доктор фармацевтичних наук, доцент (Харків, НФаУ), В.П. Вереітинова, кандидат медичних наук, доцент (Харків, НФаУ), І.П. Мосійчук, кандидат медичних наук, доцент (ТДМУ, Тернопіль), Д.О. Гордійчук, кандидат медичних наук, асистент (Харків, ХНМУ), І.А. Гейко, асистент (ДМУ им. М. Горького, Краматорськ). Голова журі – С.Ю. Штриголь, доктор медичних наук, професор (Харків, НФаУ).

З фармацевтичних наук – К.Г. Щокіна, доктор фармацевтичних наук, професор (Харків, НФаУ), А.В. Таран, кандидат фармацевтичних наук, доцент (Харків, НФаУ), О.В. Товчига, кандидат фармацевтичних наук, доцент (Харків, НФаУ), Т.О. Дев’яткіна, доктор медичних наук, професор (УМСА, Полтава), Н.В. Глущенко, кандидат фармацевтичних наук, асистент (СДУ, Суми), В.С. Клеванова, кандидат фармацевтичних наук, асистент (ЗДМУ, Запоріжжя). Голова журі – С.Ю. Штриголь, доктор медичних наук, професор (Харків, НФаУ).

До складу апеляційної комісії увійшли голова Г.В. Бєлік, кандидат фармацевтичних наук, доцент (Харків, НФаУ), члени комісії Ю.В. Столєтов, кандидат біологічних наук, доцент (Харків, НФаУ), Г.В. Зайченко, доктор медичних наук, професор (НМУ, Київ), Т.В. Севаст’янова, кандидат медичних наук, доцент (ХНУ, Харків).

Конкурсні завдання олімпіади охоплювали питання за наступними тематичними блоками:

1. Лікарська рецептура
  2. Загальна фармакологія
  3. Фармакологія аферентного відділу нервової системи
  4. Фармакологія еферентного відділу нервової системи
  5. Фармакологія болю
  6. Фармакологія запалення
  7. Фармакологія протиалергійних засобів
  8. Фармакологія центральної нервової системи
  9. Фармакологія серцево-судинної системи
  10. Фармакологія видільної системи
  11. Фармакологія дихальної системи
  12. Фармакологія травної системи
  13. Фармакологія системи крові
  14. Фармакологія ендокринної системи

У першому турі олімпіади конкурсанти виконували письмові роботи, які включали тестування, завдання з рецептури, питання відкритого типу, професійні ситуаційні задачі, у другому була проведена фармакологічна вікторина.

За результатами ІІ етапу Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармакологія» призові місця розподілилися таким чином:

фармацевтична секція

1 місце – Ігор Капелька, НФаУ

2 місце – Катерина Дейнеко, НФаУ

3 місце – Ігор Кривой, НМУ ім. О.О. Богомольця

медична секція

1 місце – Віктор Міщанчук, ТДМУ ім. І.Я. Горбачевського

2 місце – Олександр Кривоус, НМУ ім. О.О. Богомольця

3 місце – Богдан Кохан, ВНМУ ім. М.І. Пирогова

Матеріали за темою:

ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з фармакології

На базі НФаУ відбувся ІІ етап Всеукраїнської студентської олімпіади з дисципліни «Фармакологія»