22 травня 2015 року НФаУ взяв участь у «Наукових пікніках» – масштабному соціальному заході під відкритим небом, присвяченому популяризації науки для дітей і молоді

“Наукові пікніки” є україно-польською ініціативою, в Харкові вони відбуваються втретє. Департамент у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради, Харківська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України та Харківський міський центр дозвілля запросив Національний фармацевтичний університет взяти участь у заході, представити наочну та інтерактивну програму, яка б «простими словами пояснювала складні речі», тобто ілюструвала наукову діяльність підрозділів і була спрямована на школярів та абітурієнтів.

Наш університет представив програму, яка тривала понад 5 годин. У підготовці презентації було задіяно 9 кафедр: кафедра фармакогнозії, кафедра фармацевтичної хімії, кафедра органічної хімії, кафедра медичної хімії, кафедра мікробіології, імунології та вірусології, кафедра фармакології, кафедра заводської технології ліків, кафедра фармацевтичного маркетингу та менеджменту, кафедра клінічної фармакології ІПКСФ НФаУ.

Організаторами від НФаУ були науковий відділ, Рада молодих вчених та приймальна комісія.

Під час заходу учасники:

1. Демонстрували лікарські рослини, лікарські препарати на рослинній основі, гербарії, різновиди ефірної олії, проводили перевірку на доброякісність ефірної олії та лікарської рослинної сировини, проводили товарознавчий аналіз сировини;
  2. Демонстрували та пояснювали різні хімічні реакції (реакції на фенольні сполуки та вуглеводи, аналіз лікарських препаратів з аптеки, отримували барвники та флуоресцентних рідин і т.ін.), проводили аналіз питної води глядачів;
  3. Провели майстер-клас «Мерчандайзинг: товаром в обличчя»;
  4. Демонстрували колекцію наявних лікарських форм та ознайомлювали з технологією їх виготовлення, глядачі мали змогу взяти участь у виготовлені капсул, гелю, настойки;
  5. Проводили наочні експерименти, пояснювали механізм дії та фармакологічні ефекти лікарських препаратів;
  6. Показували препарати для мікроскопії в мікроскопи, демонстрували середовища для бактеріологічного дослідження, результати дослідження чутливості мікроорганізмів до антибіотиків, досліджували мікрофлору зубного нальоту та мазків шкіри рук.

Учасники команди «Національного фармацевтичного університету»:

Осьмачко А.П., Упир Т.В., Матерієнко А.С., Мигаль А.В., Грудько В.О., Григорів Г.В., Юдічева Д.М., Жилінкова А.Ю., Ковальова Г.О., Барсук Д.О., Дейко Р.Д., Литкін Д.В., Халавка М.В., Кобець М.М., Кобець Ю.М., Малий В.В., Вислоус О.О.

Студенти, задіяні в проведенні програми: Котелевська В.В., Лисенко Г.В., Липовська К.М., Стригіна М.О., Фірсова Ю.В., Александров О.І., Кривошеєва А.С., Лукашова М.М., Ткаченко К.Є., Усенко М.В, Білянська Ю.П., Добрянська Д.А.

Члени команди НФаУ отримали дипломи, учасників нагороджено сертифікатами.