23 листопада 2015 р. на кафедрі клінічної фармакології відкрито інноваційний клас для відпрацювання практичних навичок

Під час проведення виїзного засідання ректорської ради 23 листопада кафедра клінічної фармакології ІПКСФ презентувала інноваційний клас для відпрацювання практичних навичок.

– Ефективність лекційного матеріалу складає 10 %, – відзначив ректор НФаУ, академік НАН України В.П. Черних під час відкриття класу. – А що стосується практичних навичок, які набуваються під час практичних занять, то це 80-90%. Практика має бути наріжним каменем фахової освіти.

Клас розрахований на невелику групу студентів (до 10 осіб одночасно) і орієнтований на відпрацювання практичних навичок студентами та інтернами, а також на підвищення кваліфікації провізорів і викладачів біомедичних дисциплін.

– Тут є все, на що спрямована практична діяльність та компетенції фахівця фармації, – говорить завідувач кафедри клінічної фармакології ІПКСФ НФаУ, професор Г.В. Зайченко. – Все, що пов’язано з введенням лікарських засобів, з доглядом за пацієнтом та елементами надання долікарської медичної допомоги, якими повинен володіти спеціаліст в аптеці або клінічний провізор в клінічному відділенні.

Новий симуляційний клас розміщений на 34 квадратних метрах. Візуально приміщення значно розширюють банери, зображення яких має просторову перспективу. Одну половину робочої площі займає імпровізована аптека. За паспортом, модуль «Аптека» дозволяє відпрацьовувати провізорам-першостольникам навички вибору безрецептурного препарату згідно з протоколами провізора, корекції лікарського рецепту та вибір аналога за фармакологічною дією, проведення фармацевтичної опіки тощо.

Друга частина навчального класу задіяна під модуль інтенсивної терапії з лікарняним обладнанням і муляжами пацієнтів. Модуль «Клініка» дозволяє відпрацювати навички розрахунку дози лікарського засобу, визначення можливої взаємодії ліків та шляхів їх введення тощо. І все це – з позиції персоналізованої медицини.

За світовими стандартами, фармацевти, як і медики, мають ґрунтовно знати людський організм, вміти надавати першу допомогу. Особливо ці знання і навички потрібні клінічному провізору, який має працювати у тісному тандемі з лікарем.

– За кордоном практично в усіх клініках є посада клінічного провізора. І лікар не може призначити пацієнтові той чи інший препарат без узгодження із клінічним провізором, – підкреслює директор ІПКСФ НФаУ, професор О.Ф. Пімінов. – Сьогодні в Україні також спостерігається тенденція до впровадження такого підходу до лікування та посилення ролі клінічного провізора.

Клас відноситься до п’ятого рівня реалістичності з семи можливих, його матеріально-технічна база відповідає європейським навчальним нормам. Стимуляційний майданчик не має аналогів в Україні, адже орієнтований саме на практичні навички фахівця фармації.

DSC_1394 DSC_1400 DSC_1404 DSC_1408 DSC_1416 DSC_1424 DSC_1532 DSC_1554 DSC_1564 DSC_1566 DSC_1576 DSC_1592

Видео по темі.