24-25 квітня 2014 р. у Національному фармацевтичному університеті відбулася науково-практична конференція «Проблеми синтезу біологічно активних речовин та створення на їх основі лікарських субстанцій»

Конференція була присвячена 100-річчю від дня народження доктора хімічних наук, професора Петюніна Павла Олексійовича, видатного вченого, патріарха хімічної науки, засновника наукових шкіл в області синтезу біологічно активних речовин у Пермському і Харківському фармацевтичних інститутах, завідувача кафедри органічної хімії НФаУ (у той час Харківського фармацевтичного інституту) з 1962 по 1985 роки. Організаторами форуму виступили кафедри органічної хімії, медичної хімії, фармацевтичної хімії НФаУ.

Петюнин П.А. 1Урочисто відкрив конференцію учень П.О. Петюніна – ректор НФаУ, член-кореспондент НАН України, доктор фармацевтичних наук, доктор хімічних наук, професор В.П. Черних. Привітавши аудиторію, професор В.П. Черних зробив доповідь «Життєвий та творчий шлях П.О. Петюніна». Спогадами про видатного науковця поділилися доктор фармацевтичних наук, професор П.О. Безуглий, доктор фармацевтичних наук, професор В.І. Гридасов, доктор фармацевтичних наук, завідувач кафедри клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації ХМАПО, професор Г.П. Петюнін, син Павла Олексійовича.

До участі у роботі конференції долучилися провідні науковці, зокрема у галузі органічної, фармацевтичної, медичної хімії, з ДУ «Інститут проблем ендокринної патології ім. В.Я. Данилевського НАМН України» (Харків), ДУ «Інститут фармакології та токсикології НАМН України» (Київ), Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, Національного технічного університету «Харківський політехнічний інститут» (Харків), ДНУ «НТК «Інститут монокристалів» НАН України» (Харків), Державного національного центру лікарських засобів (Харків), Одеського національного медичного університету, Запорізького державного медичного університету, Луганського державного медичного університету, Вінницького національного медичного університету, Івано-Франківського національного медичного університету. Конференція зібрала більше ста учасників.

На пленарному засіданні конференції учасники заслухали та обговорили доповіді стосовно сучасних підходів до створення нових лікарських засобів, цілеспрямованого синтезу нових біологічно активних речовин гетероциклічної природи, дослідження потенційної біологічної активності методом молекулярного докінгу, сучасних методів фармакологічного скринінгу, стандартизації лікарських засобів тощо.

У рамках роботи конференції відбулися науково-методичні семінари: «Організація самостійної аудиторної роботи студентів» за участі кафедри органічної хімії, «Стандартизація фармацевтичної продукції – сучасні вимоги до викладання» за участі кафедри фармацевтичної хімії, «Проблеми викладання медичної хімії для студентів спеціальності «Клінічна фармація» з урахуванням світового досвіду» за участі кафедри медичної хімії.

Матеріали конференції (pdf*)