24 жовтня 2018 р. проф. А.С. Немченко взяла участь у засіданні круглого столу Комітету з питань охорони здоров’я Верховної Ради України

Темою засідання було «Створення державної системи оцінки технологій охорони здоров’я (Health Technology Assessment – НТА) як необхідного інструменту реформування медичної галузі».

Завідувач кафедри організації та економіки фармації НФаУ, професор А.С. Немченко виступила з доповіддю «Актуальність оцінки технологій охорони здоров’я (НТА) у проектах з реімбурсменту (на прикладі фармакотерапії серцево-судинних захворювань)», яка була підготовлена науковцями кафедри організації та економіки фармації НФаУ (проф. А.С. Немченко, доц. В.М. Назаркіною та асп. Ю.Є. Куриленко).

У заході взяли участь народні депутати, представники Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я, наукових медичних та фармацевтичних установ, інших зацікавлених відомств, а також широке коло фахівців, експертів та науковців.

У ході засідання учасниками були обговорені актуальні питання з розробки, адаптації, реалізації та розвитку в Україні основних положень у сфері запровадження оцінки технологій охорони здоров’я як необхідного інструменту реформування медичної галузі.

У січні 2018 р. набув чинності Закон «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення», яким вперше було затверджено нову дефініцію «оцінка медичних технологій», визначену в законі як – «експертиза медичних технологій щодо клінічної ефективності, економічної доцільності, організаційних проблем та проблем безпеки для громадян у зв’язку з їх застосуванням».