26 листопада 2013 року о 10.00 в аудиторії №3 хіміко-технологічного корпусу Національного фармацевтичного університету (вул. Блюхера, 4) відбудеться конференція з нагоди 90-річчя професора Д.П. Сало

Однією з особливостей національних університетів є традиція вшановування пам’яті видатних особистостей, що зробили значний внесок в розвиток галузевих науки та освіти.

26 листопада виповнюється 90 років від дня народження ректора ХФІ у 1971-1980 роках, професора Дмитра Павловича Сало — подвижника фармацевтичних науки та вищої школи, знакової особистості в історії фармації України.

Сало Д.П.Інтенсивна адміністративна, наукова, громадська, освітня діяльність професора Д.П. Сало завжди концентрувалася на розбудові фармацевтичної галузі. Дмитро Павлович докладав титанічні зусилля для підняття іміджу та авторитету фармації. Із притаманною йому енергією, принциповістю, наполегливістю він мобілізовував фармацевтичну спільноту України на виконання завдань, що стояли перед галуззю. Завдяки надзвичайним організаторським здібностям і мудрості талановитого адміністратора Дмитро Павлович затвердив позиції фармації та фармацевтів у суспільстві та системі охорони здоров’я.

Діяльність Д.П. Сало — це складний шлях реформування і вдосконалення системи професійної підготовки фармацевтів. Роки натхненної праці, досліди в лабораторіях, викладацька діяльність, впровадження наукових та освітніх інновацій викристалізувалися в талановиту наукову і педагогічну творчість Дмитра Павловича. Під керівництвом ректора професора Д.П. Сало Харківський фармацевтичний інститут став провідним навчальним закладом із підготовки кадрів не лише для республік колишнього СРСР, а й для держав Азії, Африки, Латинської Америки. Приділяючи виняткове значення якості підготовки галузевих спеціалістів, професор Д.П. Сало вивів ХФІ на новий рівень розвитку та виховав плеяду видатних вчених.

Любов до життя, любов до професії визначали світогляд Дмитра Павловича Сало. Саме тому в пам’яті сучасників, учнів, соратників його образ асоціюється з прикладом самовідданого служіння науці, прикладом, на якому виховано не одне покоління фармацевтів.

26 листопада в Національному фармацевтичному університеті відбулася конференція, присвячена 90 -річчю з дня народження доктора фармацевтичних наук , ректора Харківського фармацевтичного інституту в 1971-1980 роках , професора Дмитра Павловича Сало.
На конференції були присутні почесні гості:
Родичі Дмитра Павловича Сало
1 . Бунятян Наталія Дмитрівна – Дочка Дмитра Павловича Сало. Заступник генерального директора з наукової роботи « Наукового центру експертиз засобів медичного застосування МОЗ Росії » , завідуюча кафедрою фармацевтичної технології і фармакології Першого Державного медичного університету імені Івана Михайловича Сєченова , доктор фармацевтичних наук , професор .
2 . Сало Ігор Дмитрович – Син Дмитра Павловича Сало.
3 . Сало Ігор Володимирович – Племінник Дмитро Павловича Сало.
Гості з зарубіжжя
4 . Яворський Олександр Миколайович – Заступник генерального директора « Наукового центру експертизи засобів медичного застосування МОЗ Росії » , доктор медичних наук , професор .
5 . Корсун Лілія Володимирівна – Начальник відділу координації Науково- дослідної роботи « Наукового центру експертизи засобів медичного застосування МОЗ Росії ».
6 . Жилякова Олена Теодорівна – Завідуюча кафедрою «Технології ліків» Бєлгородського державного університету «Науково -дослідний університет» , доктор фармацевтичних наук , професор . Випускниця Харківського фармацевтичного інституту .
7 . Новиков Олег Олегович – Завідуючий кафедрою фармацевтичної хімії Бєлгородського державного університету «Науково -дослідний університет».
8 . Шаміладзе Аміран Дмамцеловіч – Генеральний директор Батумській фармфабрики . Випускник Харківського фармацевтичного інституту .

Почесні гості з регіонів України :
9 . Клімов Олег Іванович – Генеральний директор Комунального підприємства «Фармація » м. Київ . Випускник Харківського фармацевтичного інституту .
10 . Постольник Володимир Васильович – Заступник голови Державної інспекції України з контролю за якістю лікарських препаратів. Голова студентського профкому Харківського фармацевтичного інституту . Випускник Харківського фармацевтичного інституту .
11 . Георгієвський Віктор Петрович – Головний науковий консультант Державного підприємства « Фармакопейний центр », головний редактор журналу « Фармаком » , член- кореспондент Національної академії наук України , доктор фармацевтичних наук , професор .
12 . Георгіївська Олександра Іванівна – дружина Георгіївського Віктора Петровича.
13 . Гризодуб Олександр Іванович – директор Українського фармацевтичного центру якості лікарських препаратів.
14 . Бухтіярова Ірина Петрівна – Декан фармацевтичного факультету Донецького медичного університету , доцент .
Почесні гості з Харкова
15 . Чистяков Олексій Геннадійович – генеральний директор науково- виробничої компанії « Ейм »
16 . Пісковацький Юрій Георгійович – Фінансовий директор науково- виробничої компанії « Ейм »
17 . Носкова Лариса Андріївна – Директор аптеки № 9 , випускниця ХФІ