26 вересня 2015 року відбулася «Ніч науки в Харкові»

26 вересня Національний фармацевтичний університет разом із ще 14 установами-учасниками вкотре гостинно відкрив двері до дивовижного світу науки та захоплюючих дослідницьких експериментів для школярів м. Харкова.

У проведенні «Ночі науки» в НФаУ брали участь 10 кафедр університету: органічної хімії, медичної хімії, неорганічної хімії, фармацевтичної хімії, аналітичної хімії, заводської технології ліків, промислової фармації, аптечної технології ліків, фармакогнозії та хімії природних сполук.

Відвідувачів зустрічали: проректор з наукової роботи НФаУ, доктор біологічних наук, професор Загайко Андрій Леонідович, Культурний центр університету, а саме – колоритний ансамбль народної пісні «Гердан», яскрава студія естрадної пісні «Екслюзив» та запальна студія сучасного танцю «Only first».

Далі гості заходу мали можливість відвідати екскурсійно–виставкову програму унікального Музею історії НФаУ під назвою «210 років фармацевтичної освіти: Університетський простір та місця пам’яті», а також оглянути виставкову композицію бібліотеки НФаУ «Alma matеr: Крізь призму часу», де були представлені нагороди та дипломи НФаУ, патенти та відомі лікарські препарати, створені в університеті та випущені промислово.

Гості нашого університету мали змогу подивитися навчальні фільми про повсякденну роботу провізора і клінічного провізора, як справжні дослідники проводили захоплюючі хімічні експерименти. Таємниці хімічної науки пізнавали власноруч, виконуючи яскраві кольорові реакції на різноманітні речовини органічної природи, що містяться як у лікарських засобах, так і у харчових продуктах.

Відвідувачі також побачили такі хімічні експерименти, як «Ніч з вампіром», «Як швидко змінюється цей світ», дізналися «Про що досі сперечаються хіміки?», ознайомилися з деякими практичними навичками роботи хіміка-аналітика.

Крім того, гості НФаУ познайомилися з сучасною промисловою технологією виробництва ліків, зокрема брали участь у виробництві гелю та таблеток, а також дізналися про методи контролю їх якості. До огляду була представлена і колекція лікарських форм, що на сьогоднішній день існують на фармацевтичному ринку.

Кожен відвідувач мав змогу взяти участь у приготуванні порошків так, як це відбувається в умовах аптек, та одержати відповіді на всі питання щодо виготовлення лікарських засобів в сучасній аптеці.

Гостей університету вітало студентське кафе, в якому кожен мав змогу безкоштовно отримати смачну та корисну їжу.

Гості заходу відкрили для себе і цікаву та корисну інформацію про безмежний світ лікарських рослин, під керівництвом наших дослідників отримували з них субстанції та проводили фармакогностичні дослідження.

Загалом, в рамках проекту з 16:00 до 22:00 НФаУ відвідало понад 1600 гостей з 37 шкіл м. Харкова і області, які познайомилися із державою «Фармація», разом з нашими провідними ученими та викладачами пройшли захоплюючий шлях від пробірки до лікарського препарату.

Відеоматеріали до теми.