27 липня 2011р., Прощальна панахида по Макаревичу Івану Фомичу

27 липня 2011г. зупинилося серце видатного вченого, доктора хімічних наук, професора МАКАРЕВИЧА ІВАНА ФОМИЧА. Усе його життя було пов`язано з фармацевтичною наукою, вивченням природних біологічно активних речовин і створенням нових лікарських засобів.

Макаревич І.Ф. народився у 1936 р. в с. Козловичи Оршанського р-ну Вітебської області. У 1959 р. закінчив фармацевтичний факультет 1-го Московського медичного інституту ім. І.М.Сеченова. З 1958 р. по 2003 р. працював у ВНДІХТЛЗ (ДНЦЛЗ, м. Харків); з 2003 р. працював в Національному Фармацевтичному Університеті на посаді старшого наукового співробітника і професора кафедри.

Іван Фомич розробив 19 лікарських препаратів, що знаходяться в арсеналі сучасної фармації: кратал, кордигит, флакумін, ламінарид, целанід, дигітоксин, дигоксин, медилазид, кафіол, ерихрозид, марелін, ліпофен, пропаймалін, ерікан, новократал, та ін. Підготував 15 кандидатів та докторів наук.

Іван Фомич вчений світового рівня в області хімії природних речовин і конформаційного аналізу. Опублікував більше 280 наукових робіт, у тому числі шість монографій і 66 патентів і авторських свідоцтв на винаходи (включаючи патенти США, Німеччини, Японії, Швейцарії, Франції). Відмічений дипломами ВХТ ім. Д.І.Менделєєва, премією ім. Стражеско НАН України, нагороджувався золотими медалями наукових конференцій і симпозіумів. Американське Хімічне Суспільство, визнавши І.Ф.Макаревича як відомого вченого-хіміка, включило його в збірку видатних людей  Світу  Who`s  Who in the World, Edition 2010.

Прощальна панахида відбудеться 29 липня 2011 р. за адресою: м. Харків, вул. Блюхера 4, Храм Священномученика Валентина, о 10-45. Похований Іван Фомич буде на Слобожанскому кладовищі, м. Харків, с. П’ятихатки, Білгородське шосе.

Виражаємо глибоке співчуття рідним і близьким покійного і сумуємо разом з ними.

Колектив Національного Фармацевтичного Університету