28-30 жовтня 2009 р., візит Ректора Національного фармацевтичного університету у складі делегації Харківської області на чолі з головою облдержадміністрації Арсеном Борисовичем Аваковим до Республіки Таджикістан.

28-30 жовтня 2009 року Ректор Національного фармацевтичного університету Валентин Петрович Черних у складі делегації Харківської області на чолі з головою Харківської облдержадміністрації Арсеном Борисовичем Аваковим та заступником голови Харківської обласної державної адміністрації Бєловою Людмилою Олександрівною відвідав Республіку Таджикистан.
До складу делегації ввійшли керівники та співробітники Харківської облдержадміністрації, керівники вищих навчальних закладів Харківської області (Національний фармацевтичний університет, Національна юридична академія ім. Ярослава Мудрого, НТУ “ХПІ” і Харківський державний економічний університет), представники промислових підприємств.

28 жовтня відбулась зустріч Валентина Петровича з керівництвом Таджицького державного медичного університету ім. А Сино (м. Душанбе). Ректор Національного фармацевтичного університету презентував таджицькій стороні навчальний та науковий потенціал Національного фармацевтичного університету. У зв’язку з великою зацікавленістю медуніверситету до розробки лікарських препаратів та фармацевтичної освіти Харківщини, між Національним фармацевтичним університетом та Таджицьким державним медичним університетом досягнута домовленість щодо спільної підготовки студентів, аспірантів, докторантів, академічних обмінів та підвищення кваліфікації спеціалістів фармації. Найближчим часом до Харков приїдуть 10 кращих студентів фармацевтичного факультету ТДМУ. Валентин Петрович Черних одержав запрошення на 20 листопада 2009 року на святкування 70-річчя Таджицького державного медичного університету ім. А Сино.
Найближчим часом м.Душанбе відвідає делегація НФаУ з метою налагодження співпраці.

29 жовтня Валентин Петрович Черних у складі делегації Харківських вузів відвідав 5 шкіл центрального райного району м.Душанбе. Школярів та вчителів познайомили з фармацевтичною освітою м.Харкова, перспективами отримання елітної вищої освіти, перспективами кар’єрного росту фармацевтів.
В ході робочого візиту офіційної делегації Харківщини до Республіки Таджикистан голова облдержадміністрації Арсен Аваков, що очолює делегацію, провів зустріч з міністром освіти Республіки Абдуджабором Рахмоновим. Звертаючись до члена Кабінету Міністрів Таджикистану, керівник Харківської області відзначив, що однією з основних цілей візиту представників Харківщини був розвиток взаємодії, співпраці якраз у сфері освіти. В ході цієї зустрічі досягнута домовленість щодо відкриття Центру інформації про харківські вузи на базі шкіл м.Душанбе. Валентин Петрович Черних подарував Рахмонову Абдуджабору Азизовичу почесну відзнаку «Аптекарь» на добру пам`ять про НФаУ.
Ввечері відбулась зустріч делегації з випускниками Харківських вузів.

30 жовтня в Таджикському державному технічному університеті відбулась зустріч з заступником міністра економічного розвитку та торгівлі Таджикістану. Окремим питанням була винесена розробка спільної програми між НФаУ та Міністерством економічного розвитку та торгівлі Таджикістану щодо збора, переробки та продажу лікарських рослин Таджикістану.

На завершення робочого візиту представників Харківщини прийняв Президент Республіки Таджикистан Емомалі Рахмон. Глава держави підтримав пропозиції зі стратегічної співпраці між Харківщиною і Республікою Таджикістан. Найбільшу зацікавленість в Емомалі Рахмона викликала співпраця в сферах енергетики і освіти.
Глава Таджицької держави завірив делегацію нашого регіону, що факультет Національного фармацевтичного університету буде відкрито в Таджицькому державному медичному університеті ім. А Сино .

За матеріалами сайту http://www.kharkivoda.gov.ua/