28 січня 2016 р. на кафедрі українознавства та латинської мови відбулася бесіда «Пам’яті героїв Крут»

Щорічно 29 січня в Україні вшановують пам’ять героїв Крут. Бій під Крутами відбувся 16 (29) січня 1918 р. на залізничній станції Крути поблизу села Пам’ятне, за 130 кілометрів на північний схід від Києва. У тому бою загін із київських курсантів і козаків «Вільного козацтва» протистояв підрозділу Червоної Гвардії під проводом есера Михайла Муравйова (згодом за свою жорстокість та свавілля страченого більшовиками). Наступ ворога було зупинено і здійснено організований відступ, в ході якого були зруйновані за собою колії і мости. Сучасників особливо вразило поховання 27 юнаків, які потрапили після бою в полон до більшовиків і були ними страчені. Для нас вони стали взірцем справжнього патріотизму, самопожертви заради народу. Десятиріччями історія бою або замовчувалася, або обростала міфами і вигадками, як у закордонній, так і у вітчизняній історіографії.

У 2006 р. на місці бою встановлено пам’ятник. 29 січня 2016 р. у Харкові на честь загиблих було презентовано графіті (мурал – розпис цілої стіни будівлі). Вшанували пам’ять молодих героїв, своїх однолітків, і студенти Національного фармацевтичного університету. На кафедрі українознавства та латинської мови 28 січня 2016 р. зі студентами І курсу проведено бесіду «Пам’яті героїв Крут».

geroiev krut 1 geroiev krut 2 geroiev krut 3