29 листопада 2013 року у спорткомплексі НТУ «ХПІ» відбувся ювілейний XV конкурс «Вища школа Харківщини – кращі імена», який провели Харківська обласна державна адміністрація, Департамент науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації, Рада ректорів вищих навчальних закладів ІІІ-ІVрівнів акредитації Харківського регіону, Північно-Східний науковий центр. У рамках конкурсу з нагоди 95-річчя Національної академії наук України відбулася виставка наукових розробок учених Харківщини. Свої досягнення презентували 10 академічних наукових установ та 31 вищий навчальний заклад.

29.11.2013 Вища школа Харківщини – кращі імена 6

У XV конкурсі «Вища школа Харківщини – кращі імена» за 7 номінаціями змагалися 117 науково-педагогічних працівників із усіх ВНЗ Харківщини, з них 9 стали переможцями, 23 – дипломантами.

На урочистості з нагоди нагородження переможців конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» завітали почесні гості – ректори ВНЗ, представники міської та обласної влади: заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Є.Є. Савін, перший заступник голови Харківської обласної ради О.П. Олешко, заступник Харківського міського голови з питань розвитку та забезпечення життєдіяльності міста І.О. Терехов, директор Департаменту науки і освіти Харківської обласної державної адміністрації Р.В. Шаповал, директор Українського центру оцінювання якості освіти І.П. Зайцева.

Відкриваючи церемонію нагородження, заступник голови Харківської обласної державної адміністрації Є.Є. Савін зокрема зазначив:

– Конкурс «Вища школа Харківщини – кращі імена» започаткований у 1999 році, і за 15 років його переможцями та дипломантами стали понад 700 науково-педагогічних працівників.

29.11.2013 Вища школа Харківщини – кращі імена 9

За 15 років конкурс став доброю традицією нашого регіону. З року в рік він привертає все більшу увагу академічного співтовариства. Учасники конкурсу – справді кращі імена вищої школи. Це науковці, які пройшли величезну життєву та фахову школу, накопичили величезний досвід. Це люди, які присвятили життя нелегкій, соціально важливій професії. Ви є гордістю вищої школи, ви визначаєте імідж області. Завдяки вам Харківська область славиться особливим академічним духом та науковим ініціативами, посідає з року в рік перші місця у рейтингах. Харківщина – центр науки, освіти, який має багаторічні традиції та великий науковий потенціал. Бажаю вам енергії на шляху наукових пошуків.

Науковий потенціал нашого регіону представлений більш ніж 200 науковими установами, серед яких 18 – установи НАН України, 31 вищим навчальним закладом ІІІ-ІV рівнів акредитації різних форм власності, з яких 17 – мають статус національних, 4 науковими центрами, 23 об’єктами, що мають статус національного надбання України, 1 технопарком державного значення. У національних академіях наук України Харківську область представляють 54 академіка та 86 членів-кореспондентів.

У харківських ВНЗ навчаються понад 213 тисяч студентів та більш ніж 22 тисячі іноземних громадян зі 117 держав світу, працюють 20, 5 тисяч викладачів.

У 2012-2013 році вища школа Харківщини мала такі здобутки:

22 науковцям присуджена Державна премія в галузі науки та техніки, 15 молодим вченим присуджена щорічна премія Президента України, 16 науково-педагогічних працівників відзначено державними нагородами України, захищено 964 дисертації, реалізувалися понад 550 освітніх та наукових міжнародних проектів та програм. Вчені Слобожанщини співпрацюють із зарубіжними партнерами із 63 країн світу.

29.11.2013 Вища школа Харківщини – кращі імена 21

200 студентів отримують стипендії Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, 54 молоді вчені – стипендіати Президента України та Кабінету Міністрів України, 19 студентів та 40 молодих і провідних науковців – обласні стипендіати.

ВІТАЄМО!

Тетяну Григорівну Ярних, доктора фармацевтичних наук, професора, завідувача кафедри технології ліків НФаУ, яка стала дипломантом XV конкурсу «Вища школа Харківщини – кращі імена» в номінації «Науковець».