30 жовтня 2015 р. 17 студентів фармацевтичного та медико-фармацевтичного факультету НФаУ під керівництвом доцента кафедри філософії та соціології А.П. Лантух брали участь у роботі «круглого столу» на тему: «Морально-етичні виклики перед молоддю в контексті європейської інтелігенції», який відбувся на опорній кафедрі філософії та економіки Львівського національного медичного університету імені Д. Галицького

Відкрив роботу заходу завідувач кафедри, доктор філософських наук, професор І.З. Держко, який ознайомив усіх з історією кафедри та перспективами її розвитку. В ході роботи обговорювалися питання морально-етичних цінностей сучасної молоді, зокрема студентської, проблеми етичних цінностей українського народу, питання сучасної освіти тощо. В кінці роботи «круглого столу» кафедрі було подаровано підручники із філософії, які були видані на кафедрі філософії та соціології НФаУ.

Після «круглого столу» студенти відвідали кабінет біоетики, де зустрілися з доцентом Г.Т. Терешкевич, яка є сестрою Діогеною. Нашим студентам було подаровано іконки святого Миколая. Обмінялися інформацією про роботу СНТ.

У другій половині дня у нас відбулося знайомство з містом дрімаючих левів – пішохідна оглядова екскурсія «Львівські походеньки» історичною частиною Старого центру. Ми оглянули архітектурний ансамбль площі Ринок, Латинську катедру, Домініканський собор, каплицю Боїмів, аптеку-музей, вірменський квартал, Королівський та міський арсенал, різні будівлі, з кожною з яких тут пов’язані десятки захоплюючих історій.

Відвідали «Штольню кавових скарбів» – саме у Львові добувають кавові скарби в підземеллі прямо з-під площі Ринок, і ми також спробували долучитись до цього процесу. Гадаєте, це міф? Тоді вам потрібно відвідати це місце, і ви переконаєтеся самі.

Далі італійський дворик — дивовижний пам’ятник архітектури епохи Відродження, який по праву вважається одним із найромантичніших прикрас центральної частини Львова. Також для нас відкрилася шоколадна таємниця. Відправилися в першу в Україні «Майстерню шоколаду». Вже в 19 столітті шоколад зі Львова експортували до Європи, а разом з шоколадом місто дарувало емоції та почуття. Тут можна не лише подивитися, як виготовляють шоколад, але й зануритися в шоколадну казку.

Наступного дня ми відвідали Личаківський цвинтар, який є витвором мистецтва. Тут поховані видатні українські діячі І. Франко, С. Крушельницька, В. Івасюк, Г. Чубай, Г. Тютюник, І. Білозір. Також ми відвідали могили репресованих, героїв Великої Вітчизняної війни, польських воїнів та загиблих хлопців із зони АТО. Цього ж дня оглянули музей народної архітектури «Шевченківський гай», де комплексно зібрано дерев’яні архітектурні споруди 18 сторіччя і ринок сувенірів «Вернісаж». Тут ми придбали вироби народних майстрів на згадку про нашу подорож до міста Лева, а ввечері відвідали Львівський національний академічний театр опери та балету імені Соломії Крушельницької.

Третього дня екскурсія розпочалася дегустацією «Кави по-львівськи». Львів і кава – це поняття нерозлучні, тож ми мали унікальну можливість дізнатися всі таємниці про походження кави – ми поринули у кавові традиції, почули легенди, пов’язані з її походженням, способи заварювання кави та цікаву історію! Адже філіжанка львівської кави – це не лише горнятко чорного запашного напою, а й дух самого старого Львова, його душа і гордість, історія та віковічні традиції, які знов і знов оживають з кожним ковтком.

Потім ми взяли участь у розважальному квесті «Таємниці міста Лева». Розгадування неочікуваних таємниць, виконання різноманітних завдань, і звичайно, дивовижні сюрпризи… У нас залишився вільний час, і ми відвідали «Арсенал» – першу міську зброярню, збудовану у Львові ще в 1430 році. У залах розміщена виставка старовинної холодної, метальної, вогнепальної зброї, захисного озброєння та військового спорядження більш ніж 30 країн світу. А тепер можна і додому… Впевнені, місто Львів буде чекати на нову зустріч з нами!

Ми дуже вдячні ректору НФаУ, академіку В.П. Черних за надану можливість побувати у Львівському національному медичному університеті, у самому Львові, який є взірцем європейського міста. Ми вдячні завідувачеві кафедри філософії та соціології НФаУ, професору К.А. Івановій, яка підтримала нас у цій поїздці, а також доцентові А.П. Лантух, яка організувала та реалізувала нашу подорож в усіх її проявах: наукових, етичних, естетичних, побутових.

30.10.2015 (1) 30.10.2015 (2) 30.10.2015 (3) 30.10.2015 (4) 30.10.2015 (5) 30.10.2015 (6) 30.10.2015 (7) 30.10.2015 (8) 30.10.2015

Print Friendly, PDF & Email