31 березня 2016 р. кафедра фундаментальної та мовної підготовки спільно з міжнародним департаментом НФаУ провели XV Міжвузівську науково-практичну конференцію іноземних студентів підготовчих факультетів та відділень України «Шлях в науку: перші кроки»

У роботі конференції взяли участь представники з 20 країн, студенти 7 ВНЗ міста Харкова: Національного фармацевтичного університету, Харківського медичного національного університету, Національного аерокосмічного університету ім. М. Є. Жуковського «Харківський авіаційний інститут», Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка, Харківської державної академія культури, Харківського державного університету харчування та торгівлі, Харківського національного університету радіоелектроніки.

Потрібно відзначити, що з кожним роком інтернаціональне студентське співтовариство України зростає. Особливою повагою серед іноземних студентів користується Харків, з його потужним освітньо-науковим потенціалом. Якщо раніше до нас приїжджала молодь, в першу чергу, з країн Африки та Близького Сходу, то тепер до них приєдналися представники країн Азії.

Факультет з підготовки іноземних громадян НФаУ допомагає приїжджим адаптуватися до нових умов життя, готує до майбутнього навчання у ВНЗ. Іноземні студенти отримують фундаментальну підготовку з російської мови, хімії, біології, математики та інших дисциплін.

Як відомо, перші студенти-іноземці з’явилися в Національному фармацевтичному університеті в далекому 1960 році. З того часу з аудиторій НФаУ вийшла не одна тисяча фахівців фармацевтичної галузі з числа іноземних громадян. Багато з них зробили успішну кар’єру, прославили своє ім’я та ім’я alma mater. «Наші іноземці», якими по праву пишається НФаУ: Майкл Джек Лавсан (випуск 1986 року) — керівник фармацевтичного департаменту в уряді Сьєрра-Леоне; Тембо Свиди (1988 р) — міністр охорони здоров’я Замбії; Мбод Чуку (1995 г.) — заступник міністра охорони здоров’я Республіки Чад.

Тому не дивно, що фахівцям НФаУ належить ідея проведення щорічних наукових конференцій «Шлях в науку: перші кроки». У нас потужна підготовча база і підтверджений роками практики успішний досвід, яким ми готові поділитися з колегами.

На наших конференціях представники підготовчих факультетів отримують додаткову мовну практику, досвід публічного виступу, досвід спілкування з такими ж новачками у вивченні російської мови. Свої перші роботи і свої перші наукові досліди вони презентують російською мовою.

У рамках XV Міжвузівської науково-практичної конференції іноземних студентів підготовчих факультетів та відділень України «Шлях в науку: перші кроки» були представлені наступні доповіді:

1) «Бранці азарту: причини і наслідки залежності від азартних ігор», Буабделі Шаймі (Марокко) і Наи Абрахам (Гана), НФаУ;

2) «Китайський театр в контексті культурних національних традицій», Джоу І (Китай), ХДУХТ;

3) «Конвекція», Ель Мамуні Ібрахім (Марокко) і Бентікук Каутарі (Марокко), НФаУ;

4) «Джамбо — національна гордість народів Сходу», Аль-Мансуба Аймана (Ємен), ХНМУ;

5) «Досягнення сучасної медицини» Ессаіді Рабіх (Марокко), ХНУРЕ;

6) «Левітація — міф чи реальність», Шукрі Суфіан і Бен Брахім Маріам (Марокко), НФаУ;

7) «Зімбабве: історія і пам’ятки», Момбо Ллойд (Зімбабве), ХНАУ «ХАІ»;

8) «Рецепт майонезу від«ХПІ»», Кассендве Грасі Мбеве і Мамана Таня Кангу (Демократична республіка Конго), НТУ«ХПІ»;

9) «Вплив наркотиків на організм людини», Хамді Шаріфа і Бенсалмія Хамза (Марокко), НФаУ.

Після закінчення офіційної частини конференції перед присутніми виступили з концертними номерами студенти довузівської підготовки НФаУ. Айман Ель-Амін виконав пісню Олександра Пономарьова «Ніколи», а Омар Емрабіг — композицію Ірини Білик «Сніг». Після «музичної паузи» відбулося вручення сертифікатів учасників конференції. Також кожен доповідач отримав збірник тез доповідей. Учасники конференції відвідали низку профільних кафедр НФаУ.

image_pdfimage_print