31 серпня 2015 року відбулося посвячення у студенти НФаУ та Коледжу НФаУ

Сьогоднішні першокурсники – особливі, адже вступили до університету в рік відзначення 210-річчя заснування фармацевтичної освіти в Україні. Їх очікує багато новацій та сюрпризів. Так, просто у день посвяти у студенти було відкрито дві нові аудиторії, на 250 та 100 осіб. Світла, велика та сучасна аудиторія №14, студентські місця в якій розташовані за принципом амфітеатру, обладнана чотирма проекторами і кожне навчальне місце має підключення до електромережі, що забезпечить якісне та зручне навчання.

На церемонії посвяти були присутні Вчена рада НФаУ, професорсько-викладацький корпус, батьки першокурсників та почесна гостя – Юлія Олександрівна Світлична, заступник голови Харківської облдержадміністрації.

Уся багатотисячна спільнота НФаУ на початку свята виконала гімн України. Прикрасою свята та виявом патріотизму стало винесення величезного національного прапору всередину майданчика, виконаного у формі бензольного кільця. Це місце є не тільки архітектурною тематичною підтримкою ансамблю корпусів та ботанічного саду НФаУ, а й традиційно слугує відкритою сценою університету.

DSC_0225Ректор НФаУ, академік НАН України В.П. Черних, звертаючись до вчорашніх абітурієнтів, а сьогодні повноправних членів студентської родини НФаУ, зазначив:

«Лікарські препарати потрібні всім, і саме фармація є тією стратегічно важливою галуззю, що покликана покращувати якість життя людини. А це значить, що потреба в кадрах для фармацевтичної галузі буде тільки зростати.

НФаУ – єдиний в Україні профільний вищий навчальний заклад. У нас багато спеціальностей, і ми забезпечуємо якісну підготовку молодих фахівців для усіх складових галузі, починаючи від розробки і закінчуючи реалізацією через аптечну мережу. Важливо також зазначити, що диплом НФаУ визнається за кордоном, а це дає широкі можливості для працевлаштування.

Дорогі першокурсники! Сьогодні для вас відкрилися двері вищого навчального закладу з прекрасною матеріальною базою, знаним у світі професорсько-викладацьким складом, сучасним поглядом на науку. Бажаю вам здоров’я, щастя і любові!»

DSC_0281Із початком нового навчального року привітала першокурсників заступник голови Харківської облдержадміністрації Ю.О. Світлична:

«Рада вітати всіх, хто сьогодні має можливість вчитися в унікальному виші – Національному фармацевтичному університеті. Ваш ВНЗ – єдиний профільний фармацевтичний в Україні. У 2015 році він посів перше місце серед галузевих ВНЗ України за рейтингами Міністерства охорони здоров’я України. Вітаю всіх студентів, їхніх батьків з початком навчального року і з тим, що перший етап у становленні фахівця, яким ви будете через кілька років, вже подолано.

Можу сказати, що всі реформи, які сьогодні проводяться в Україні, і той курс євроінтеграції, який взяв Президент України П.О. Порошенко, на сьогодні витримуються. Ви – еліта нації, яка через кілька років буде керувати країною. Ви – той контингент, який своєю працьовитістю, освіченістю, ентузіазмом буде складати патріотичну, чітку і надійну опору громадянського суспільства. Бажаю здоров’я, добробуту, успіхів у навчанні, любові і, звичайно ж, позитиву. Зі святом!»

Теплі слова на адресу першокурсників прозвучали від деканів факультетів.

DSC_0340Декан фармацевтичного факультету професор Л.І. Вишневська: «Колектив фармацевтичного факультету щиро вітає вас зі святом. Ми впевнені, що під мирним блакитним українським небом на вас чекає прекрасне майбуття. Бажаємо, щоб усі мрії збувалися, щоб ви були працьовитими, чесними, освіченими молодими людьми».

Декан медико-фармацевтичного факультету професор О.І. Набока: «Сьогодні для вас відкривається дорога довжиною студентського життя. Свого часу Шекспір сказав: «Весь світ – театр», а ми можемо сформулювати, що все життя – це одне велике навчання і один великий університет. Нехай вами завжди керує бажання бути освіченими людьми. Вірте у свої сили, працюйте, прагніть, – і ви обов’язково досягнене високих результатів».

Декан факультету промислової фармації доцент Т.В. Крутських: «Шановні батьки! Ми щиро дякуємо вам за ту довіру, яку ви надали нашому професорсько-викладацькому колективу. Ми, декани, всі роки навчання пройдемо з вашими дітьми. Сподіваємося на допомогу, підтримку у вихованні та навчанні ваших, а тепер уже і наших дітей. Через п’ять років ви так само з гордістю будете дивитися на випускників, які отримуватимуть диплом НФаУ».

Декан факультету економіки та менеджменту професор В.В. Малий: «Шановні першокурсники! Сьогодні той день, коли закладається фундамент вашого майбутнього професійного життя. Скористайтеся всіма можливостями, отримуйте знання. Успіхів, хорошого студентського життя і всього найкращого!»

Директор Коледжу НФаУ доцент Т.С. Прокопенко привітала вихованців з початком нового етапу в їхньому житті:

«Цей рік – унікальний. По-перше, до нас прийшло покоління, народжене у ХХІ столітті. Чекаємо на нові пропозиції та цікаві перетворення від дітей, яких називають поколінням індиго. По-друге, для фармації цей рік знаменний, адже ми відзначаємо 210-річчя фармацевтичної освіти в Україні. А ви, першокурсники, потрапили в самісінький центр фармації, який знаходиться в Харкові.

Вам пощастило, бо почнете осягати основи професії раніше за однолітків. Сподіваємося, що ви посядете гідні місця у нашій прекрасній країні Україні, нашому найкращому місті Харкові. Висловлюю велику подяку батькам за те, що довірили колективу коледжу найдорожче – дітей, ми будемо оберігати їх. Бажаю всім нових досягнень, а першокурсникам – щасливих студентських років!»

DSC_0316 DSC_0319 DSC_0373 DSC_0384 DSC_0405 DSC_0471 DSC_0486 DSC_0504 DSC_5922 DSC_6011 DSC_6083 DSC_6187 DSC_6202

Атмосферу свята подарували учасники культурного центру НФаУ. Першокурсникам було вручено символічний Граніт науки, Залікову книжку та Ключ до знань.

Тепер вчорашні школярі розпочали новий етап у своєму житті – захопливий, сповнений відкриттів, нових вражень та подій. Важливо впевнено рухатися до поставленої мети, не зупинятися перед можливими перешкодами і знати, що нові друзі, викладачі готові допомогти у будь-який момент, адже це – Національний фармацевтичний!

Відеоматеріали за темою.

Публікації за темою на освітніх порталах:

Відбулося посвячення у студенти НФаУ та Коледжу НФаУ.

Юлія Світлична привітала майбутніх фармацевтів з Днем знань.