5-12 квітня 2014р. відбувся фармакопейний форум, присвячений 150-річчю Британської Фармакопеї

5-12 квітня 2014 відбувся фармакопейний форум, присвячений 150-річчю Британської Фармакопеї (БФ) – однієї з найвпливовіших національних Фармакопей, на текстах якій виховувалися багато поколінь фармацевтів усього світу. У рамках його відбулися дві конференції:
• «Контроль якості лікарських засобів – перспективи на майбутнє», організованої Агентством з контролю за якістю лікарських засобів і медичної продукції Великобританії (MHRA).
• Нарада світових фармакопей під егідою ВООЗ, присвячене розробці Належної Фармакопейної Практики (GPhP).

 

9-12.04.2014 юбилей Британской фармакопеи 1Заходи проходили на території Вестмінстерського Абатства в конференц-залі Church House і безпосередньо в штаб-квартирі MHRA, а офіційний прийом – в Палаті Лордів Британського Парламенту.

У зустрічі взяли участь представники 23 Фармакопей, як членів ЕDQM – Фармакопея Британії, Данії, Німеччини, Франції, Іспанії, Сербії, так і фармакопеї США, Японії, Китаю, Індії, Росії, Казахстану, Мексики, Бразилії, Індонезії, а також співробітники Всесвітньої Організації Охорони здоров’я.

Фармакопейний центр (ФЦ) України представляли: директор ФЦ Гризодуб О.І., Дмитрієва М.В. та експерти ФЦ від НФаУ Георгиянц В.А. і Вишневська Л.І.

9-12.04.2014 юбилей Британской фармакопеи 2Перед учасниками конференції – представниками регуляторних органів, виробничих та академічних кіл фармацевтичної спільноти – виступили керівники та провідні співробітники MHRA, Національного інституту з контролю якості та біологічним стандартам (NIBSC), Британської фармакопеї, Європейської Фармакопеї, Фармакопеї США з доповідями про своє бачення розвитку контролю якості лікарських засобів.

Учасникам конференції було роздано pdf-варіант Першої Британської Фармакопеї 1864 года.

 9-12.04.2014 юбилей Британской фармакопеи 3Настільки представницький склад учасників святкування 150-річчя БФ дав можливість ФЦ вирішити питання поглиблення міжнародного співробітництва з Європейською, Американською, Британською, Казахською та Російською фармакопеями, а також з Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

Були проведені переговори з усіх вказаних напрямів. Найбільш важливою була зустріч з Фармакопеєю США, т.к. дуже важливо було особисто зустрітися з новим виконавчим директором USP Роном Пьевінченці і представити йому співробітників ФЦ і НФаУ.
Був підписаний договір з Британської Фармакопеї на 3 роки.

Співпраця з Європейською Фармакопеєю вийшла на новий рівень – ФЦ вперше брав участь у конференції з GPhP в якості постійного члена ЕФ.

9-12.04.2014 юбилей Британской фармакопеи 4Були проведені переговори з керівником ППТ ВООЗ Гербертом Щмідтом і намічені точки співпраці.

Казахська делегація в особі гендиректора ЦЕ Султанбаевой Б.К. і директора ФЦ Тулегенова А.У. висловили зацікавленість у досвіді ФЦ України у проведенні ППТ. Отримано запрошення на святкування ювілею Фармакопеї Казахстану для ФЦ і НФаУ.