Америка очима студентів

Коли ти чуєш слово “Америка” відразу виникають асоціації із всесвітньо відомими людьми, місцями, подіями, з’являється відчуття чогось незвичайного й свого роду казкового, і коли тобі раптом надається можливість зануритися в усі це, перше, що приходить на розум це, звичайно, же “так”. Але, відійшовши небагато від ейфорії, що охопив захвату й передчуття майбутніх подій, починаєш тверезо оцінювати ситуацію й замислюватися “а  чи варто туди їхати”, адже це чужа країна, інші люди, інший менталітет і період часу як мінімум 3 місяці…

Зваживши нарешті-те всі “за” й “проти” ми вирішили поїхати.

І от ми в Америці!!! Прилетіли ми в Нью-Йорк, уже сам аеропорт вразив нас своїми розмірами й красою. Там нас зустріли хлопці зі студентського центра й відвезли в Ocean cіty (Maryland), де нас чекав роботодавець. Студентський центр відразу запропонував нам житло. І тому що ми прилетіли в травні, у нас був вибір. Оселилися ми вп’ятьох, усе один одного знали ще з України.  А через пару днів уже приступилися до роботи в Dunkіn Donuts. Це типовий американський ресторан по типі швидкого харчування, тільки з насолодами й морозивом. Спочатку нас тренували 7 днів, учили працювати на касі, готовити різні напої, ми повинні були запам’ятати весь асортимент. Продовж першого тижня ми знайшли й другу роботу, у супермаркеті WAWA. Там потрібно було теж навчитися працювати на касі й знати асортименти сигарет, які  було можна продавати тільки при наявності ІD, тобто  тим, кому вже 18 років.

Роботою ми були задоволені, колектив дуже дружний і робота цікава. З нами працювали хлопці із усього світу: Америки, України, Росії, Туреччини, Словаччини, Молдавії, Казахстану, Польщі, Англії, Греції, Болгарії, Йорданії й багатьох інших країн. Ми намагаємося підтримувати з усіма зв’язок і дуже за ними нудьгуємо. Вони стали друзями й своєрідною родиною на п’ять місяців. Також ти одержуєш величезний життєвий досвід, тому що сам про себе піклуєшся. Робота допомагає тобі стати більше організованою людиною й раціонально використати особистий час. Хоча були й busy дні, особливо по святах черга стояла навіть на вулиці, але від цього ставало навіть веселіш. А завдяки знайденим друзям не було часу й нудьгувати.

У вихідні дні ми лежали на пляжі й купалися в Атлантичному океані. Так само ми встигли небагато подивитися Америку. Побували на Ніагарськім водоспаді, у Нью-Йорку, де гуляли по Broadway і жили в центрі Manhattan, бачили State of Lіberty і Бруклинський міст. У Вашингтоні, Філадельфії (першій столиці штатів), Балтіморі. А самі незабутні враження залишилися після того як побували на іншому узбережжі США в Сиэтле, Лос-Анджелесі, гуляли в Hollywood, Beverly Hіlls, Santa Monіca, Unіversal Studіo, а так само були в божевільному Лас-Вегасі, з безліччю готелів і казино. Побували на пляжі й Тихому океані.

І тепер розуміємо, що подорожувати й дивитися на мир – один з найкращих  способів утворення. Головне – у тій далекій країні всі зовсім по-іншому й “зовсім як у кіно” – одна з подруг навіть сказала якось: “якщо ти в Америці, і не почуваєш себе героїнею фільму – виходить, щось іде не так”.

Американське життя простіше, ніж наша. Є робота, ти можеш любити її або ненавидіти, але щотижня  одержуєш свій чек з сумою, і поступово звикаєш до того, що гроші є завжди. Можна ходити по магазинах хоч щодня , і купувати нове вбрання до кожної суботньої вечірки. Можна зовсім спокійно дозволити собі повечеряти в ресторані, якщо не хочеться готовити, а потім мити посуд. Звикаєш навіть до того, що наприкінці  літнього сезону вулиці маленьких американських городків вимирають до дев’яти годинників вечора, і в будь-який час року всі бари й нічні клуби  закриваються в 2 години ночі.

Але найбільше  звикаєш до того, що всі люди навколо – посміхаються. Навіть незнайомі перехожі, варто лише випадково зустрітися з ними поглядом. Вони запитують – як справи, бажають гарного дня, пропонують свою допомогу, коли бачать, що перед ними явно іноземець.

Нас Америка змінила, імовірно, безповоротно. Там студенти взрослішають і приймають іноді найперші  серйозні рішення. Ми повернулися іншими. Просто тепер ми знаємо більше – нам є із чим зрівняти навколишню звичну з дитинства реальність. Насправді  , як людина може знати – погано або добре він живе, якщо йому не із чим зрівняти?

Літо видалося незабутнім. По-перше, ця поїздка дала нам величезний досвід спілкування з носіями мови, по-друге – це також колосальний work experіence, по-третє, ми придбали нових друзів. Ця поїздка дала безліч позитивних емоцій, ми одержали від її колосальні враження й вдячні “STAR Travel” за надану можливість. Це агентство, що допомогло оформити всі документи, одержати візу, знайти роботу й ухати в США. Це коштувало чимало переживань і праці, але ми ні про що не пошкодували.

І зараз ми зі свого власного досвіду можемо сказати, що виразно “ТАК”, в Америку варто поїхати.

Студентки 5 курсу спеціальності “Технологія парфумерно-косметичних засобів” Євтушенко М., Коровина Н.