Діоксиколь

Diocsicol

(мазь)

Опис, характеристика

Комбінований препарат у формі мазі для лікування гнійних ран у першій (гнійно-некротичній) фазі раневого процесу

Склад, хімічна формула

 Діоксидин – 1 г; тримекаїн – 4 г; метилурацил – 4 г; поліетиленоксид 1500 – 18,2 г; поліетиленоксид 400 – 72,8 г.

Форма випуску

Мазь по 30 г у банках зі скломаси оранжевого кольору з трикутним вінчиком, по 100 і 1000 г в банці зі скломаси оранжевого кольору з гвинтовою горловиною, по 40 і 50 г у тубах алюмінієвих

Фармакологічні властивості

 Має антимікробну, протизапальну, дигідратуючу і місцеву знеболюючу дію. Препарат активний відносно стафілококів, стрептококів, протея, клебсіели, синьогнійної і кишкової паличок, а також їх асоціацій. Водорозчинна основа мазі (поліетиленоксид) посилює і пролонгує антимікробний ефект діоксидину у відношенні зазначених збудників. У присутності гною і некротичних мас антимікробний ефект мазі знижується.

Показання до застосування

Застосовують місцево. Маззю просочують стерильні серветки, якими пухко тампонують рану. Перев’язки роблять щодня до повного очищення рани від гнійно-некротичного вмісту. При великих ранових поверхнях кількість мазі не повинно перевищувати 100 г на добу. Застосовують для лікування гнійних ран у першій (гнійно-некротичній) фазі раневого процесу. Рішенням ФК Російської Федерації рекомендована для лікування радіаційних уражень м’яких тканин.

Протипоказання

Індивідуальна непереносимість та наявність в анамнезі (історії хвороби) відомостей про недостатність функції надниркових залоз. В умовах експерименту виявлено тератогенну і ембріотоксичну дії (шкідливо впливає на розвиток плоду) діоксиколю, у зв’язку з чим він протипоказаний при вагітності. Препарат виявляє також мутагенну дію, може викликати зміни спадковості. У зв’язку з цими явищами діоксиколь призначають тільки при тяжких формах інфекційних захворювань або при неефективності інших антибактеріальних препаратів. Не допускається безконтрольне застосування діоксиколю і лікарських форм з його вмістом. При недостатній функції нирок  доза препарату повинна бути зменшена

Правовий захист

Виробник

 Промисловий випуск здійснений на Нижегородському ХФЗ в 1988 р. В даний час випускається 4-ма підприємствами РФ і країн СНД. Реєстр. з-під № 84 (542) 4.

Головний розробник і співрозробники

 НФаУ, ХМАПО

Автори розробки

Дмитрієвський Д.І., Перцев І.М., Даценко Б.М., Тамм Т.І.