До ювілею професора В.С. Кисличенко

Академічна спільнота Національного фармацевтичного університету щиро вітають шановну Вікторію Сергіївну з днем народження!

Кисличенко В.С.Вікторія Сергіївна Кисличенко, завідувач кафедри хімії природних сполук, доктор фармацевтичних наук, професор, Заслужений професор НФаУ, заслужений діяч науки і техніки, академік ВГО «Академія наук вищої освіти України».

Закінчила Харківський фармацевтичний інститут з відзнакою (1980 р.). Працювала старшим лаборантом в лабораторії технології ліків НДІ ендокринології та хімії гормонів (1980-1981 рр.), провізором-аналітиком Сальської міжрайонной контори Ростовського обласного аптечного управління (1981-1982 рр.); викладачем кафедри неорганічної хімії ХФІ (1982 р.) аспірантом (1982-1985 рр.), асистентом (1985-1990 рр.), старшим викладачем (1990-1992 рр.), доцентом (1992-2002 рр.), професором кафедри фармакогнозії (2002-2004 рр.). З 2004 року – завідувач кафедри хімії природних сполук НФаУ.

У 1985 році під керівництвом професора І.Ф. Макаревича і професора А.І. Павлія захистила кандидатську дисертацію на тему «Фітохімічні дослідження в ряду карденолідів і флавонолів». Докторську дисертацію на тему «Фармакогностичне вивчення представників родини Аґрусові, Бруслинні, Ранникові і розробка на їх основі лікарських засобів» В.С. Кисличенко захистила в 1999 р. Науковим консультантом роботи був професор В.М. Ковальов.

У період навчання в аспірантурі Вікторія Сергіївна активно займалася громадською діяльністю – була куратором земляцтв Кенії, Сирії та Перу. Після закінчення аспірантури протягом ще 14 років керувала їх роботою. У 2000-2003 рр. поєднувала роботу на кафедрі фармакогнозії з виконанням обов’язків заступника завідуючої науково-методичної лабораторії з питань фармацевтичної освіти НФаУ.

У 2013 р. професору В.С. Кисличенко було присвоєно звання «Заслужений професор НФаУ», а 23 травня 2017 р. – почесне звання «Заслужений діяч науки і техніки України». З 25 листопада 2017 р. Вікторія Сергіївна академік ВГО «Академія наук вищої освіти України».

Нагороджена Почесними знаками «За сумлінну та плідну працю, професіоналізм» (2017 р.) і «Золота книга пошани» (2017 р.). Ректорат НФаУ неодноразово нагороджував її почесними грамотами та дипломами різного рівня. Нагороджена також Почесними грамотами МОН та МОЗ України, Харківської обласної державної адміністрації.

Автор і співавтор понад 1100 наукових робіт, з них 4 підручники, 14 посібників, 3 довідника і 3 монографії, понад 50 методичних рекомендацій, ряд робочих програм, має 4 авторські свідоцтва і 68 патентів України та Росії, 10 інформаційних листів.

В.С. Кисличенко – співавтор 21 препарату, що випускає фармацевтична промисловість: «Лантозид», «Масло плодів розторопші», «Клітковина плодів розторопші», вкриті оболонкою таблетки «Худія», лікувальний бальзам «Вітагрен», складна настоянка «Тим’янівка», збір «Гепафіт-1», «Фіточай для розчинення каменів у нирках», дієтичні добавки «Імунозахист» і «Таблетки з екстрактом броколі». Розроблений нею препарат протиалергічної дії «Глюкорібін» (таблетки і мазь) впроваджується на ВАТ «ФК« Здоров’я ». На ПАТ «Лубнифарм» впроваджено у виробництво збори: «Шлунковий», «Грудний», «Бронхолітичний», «Антиалергічний», «Протидіабетичний», «Сечогінний» і «Серцево-судинний».

Підготувала 6 докторів і 32 кандидати наук за спеціальністю 15.00.02 – фармацевтична хімія та фармакогнозія. Створила наукову школу фармакогноста НФаУ. Її учнями (докторами наук) вже підготовлено 9 кандидатів фармацевтичних наук. Під керівництвом проф. В.С. Кисличенко виконуються 2 докторські і 5 кандидатських дисертації.

Вікторія Сергіївна – член Ученої ради НФаУ, Центральної методичної комісії НФаУ, Спеціалізованої Ученої Ради НФаУ, Ученої ради факультетів за спеціальністю «Фармація» НФаУ, апробаційних рад НФаУ за спеціальностями 15.00.02, 15.00.03 та 14.03.05, Проблемної комісії «Фармація» МОЗ і НАМН України, Голова напрямку фітохімічних досліджень Проблемної комісії НФаУ. Член редакційних колегій 4 професійних журналів – «Фармацевтичний часопис», «Український біофармацевтичний журнал», «ScienceRise: Pharmaceutical Science» і «Аннали Мечниковського інституту»; редакційної ради «Фармацевтичної енциклопедії України». Дійсний член фармакогностичного Товариства США та Міжнародної фармацевтичної Федерації (FIP), Міжнародної громадської організації «Асоціація виробників, розробників та операторів ринку спеціальних харчових продуктів та лікувально-профілактичних косметичних засобів».

Вікторія Сергіївна – вчений, керівник, прекрасний менеджер і педагог. Великий досвід і глибокі знання, творчий підхід до справи дозволили їй багато зробити для організації, становлення кафедри хімії природних сполук НФаУ, здійснення ефективної наукової діяльності, підготовки наукових кадрів, розвитку наукового співробітництва та міжнародних зв’язків, впровадження в промислове виробництво результатів наукових досліджень. Кредо Вікторії Сергіївни – «Гарна атмосфера в колективі – це коли співробітники не бояться свого керівника, а бояться його підвести». Завдяки високим показникам діяльності кафедри, за результатами рейтингового оцінювання, кафедра хімії природних сполук вже другий рік поспіль входить до трійки лідерів Топ-10 кафедр НФаУ. Вікторія Сергіївна – невичерпне джерело наукових ідей та креативу. Вона зібрала біля себе команду фахівців високого рівня, розумних і відповідальних, які постійно підвищують свій професіоналізм.

Вікторії Сергіївні 24 вересня виповнюється всього 60 років. Вона сповнена сил і творчого азарту.

Академічна спільнота Національного фармацевтичного університету бажає іменинниці міцного здоров’я, добробуту, сімейного щастя, любові, активного творчого довголіття, успіхів у професії!