Харківський фармацевтичний інститут у 1950 – 1960-ті роки

Харківський фармацевтичний інститут у 1950 – 1960-ті роки

Протягом 1950 – 1960 рр. у ХФІ активно створюється потужний навчальний та науковий потенціал і зміцнюється матеріально-технічна база. У 1952 р. постановою Ради Міністрів СРСР при інституті був створений військово-фармацевтичний факультет (організатор – полковник В.Г. Чорнобривий), який започаткував традицію підготовки військових провізорів. За шість років існування тут було підготовлено майже 400 фахівців для збройних сил країни. З 1956 р. фармацевтичний факультет увійшов до складу військово-медичного факультету Харківського медичного інституту.

У 1954 р. був введений новий навчальний план з терміном навчання п’ять років, який передбачав 30 тижнів практики: виробничої – в аптеках, контрольно-аналітичних лабораторіях, на фармацевтичних заводах і навчальної – з культури збирання лікарських рослин. Здійснювалася активна наукова робота. Наступного року в інституті було підготовано дві докторські та одинадцять кандидатських дисертацій, 24 випускники ХФІ прийняті до аспірантури.

Харківський фармацевтичний інститут у 1950 – 1960-ті роки

Саме ХФІ випала почесна місія прийняти в своїх стінах делегатів І З’їзду фармацевтів України, який проходив у Харкові з 3 по 5 квітня 1963 р. Він підбив підсумки здобутків фармацевтичної науки і промисловості, визначив завдання щодо удосконалення лікарського забезпечення населення.

З 1965 р. ХФІ починає готувати спеціалістів-фармацевтів для зарубіжних країн, а також здійснювати підготовку фахівців для середньоазіатських республік СРСР та Молдавії. Більш ніж із 50 країн світу юнаки і дівчата одержали в ХФІ спеціальність провізора. Для надання допомоги з питань організації і розвитку фармацевтичної освіти й аптечної справи деякі співробітники вузів республіки працювали в ряді братніх країн і в країнах, які здобули незалежність.

 

Print Friendly, PDF & Email