Історія міжнародної освіти НФаУ

Інтенсивне навчання іноземних студентів в колишньому Радянському Союзі почалось в 60-ті роки, що було пов’язано із зростанням авторитету країни, зміною політичної мапи світу, ростом національно-визвольного руху в країнах Азії, Африки, Латинської Америки, прагненням визволених народів до самостійного економічного розвитку.

Першими закордонними студентами, які почали навчання в нашому університеті, можно вважати громадян Греції – політичних емігрантів, які приїхали з країн соціалістичної співдружності в 1959 році.

З 1965 року на території Радянського Союзу почалась активна підготовка іноземних студентів за спеціальністю «фармація». І флагманом цієї відповідальної справи став тоді ще Харківський фармацевтичний інститут – перший в Україні вищий навчальний заклад, що прийняв на навчання іноземного студента з Судану. А в 1970 році в Харківський фармацевтичний інститут приїхало вже 16 іноземців. З того часу контингент іноземних студентів збільшувався з кожним роком, і постало питання про заснування факультету у справах іноземних студентів, який було створено вже в 1974 році.

Основний контингент іноземних студентів НФаУ на початку 80-х років складався переважно зі студентів з Африки: Танзанії, Кенії, Нігерії, Судану, Замбії, Тунісу, Уганди.

У ті роки набір здійснювався за державною лінією, навчання сплачували держава й різні громадські організації: профкоми, Товариство червоного хреста й червоного полумісяця, Комітет радянських жінок, Союз сприяння громадянам Африки, Азії й Латинської Америки.

В 1986 році у зв’язку із збільшенням контингенту іноземців було введено посаду проректора з міжнародних зв’язків.

В умовах збільшення кількості іноземних студентів встановилась традиція за кожною кафедрою закріплювати земляцтва. Робота з земляцтвами з інтернаціонального виховання здійснювалась в інституті під керівництвом Ради інтернаціональної дружби.

На початку 90-х років поступово змінюється контингент іноземних студентів, значна кількість приїжджає з країн Близького Сходу.

За 45 років Національним фармацевтичним університетом було накопичено значний досвід з підготовки фармацевтичних кадрів для країн Європи, Азії, Африки й Латинської Америки.

Характерною рисою останніх років є збільшення кількості студентів, які виявили бажання продовжити навчання саме в НФаУ після начального етапу в різних ВНЗ світу.

«Географія» контингенту розширилась за рахунок нових для НФаУ держав: В’єтнам, Кіпр, США, Португалія, Турція, Греція, Іспанія й ін..

Постійно збільшується кількість абітурієнтів з країн СНД (Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Туркменістан, Азербайджан, Таджикістан).

В 2001 році вперше було розроблено програму впровадження англійської форми навчання. За неповні 10 років понад 200 викладачів отримали спеціальну освіту й сертифікати, що надають право викладати англійською мовою, й активно долучились до поповнення бібліотечного фонду навчальної літератури англійською мовою.

В 2001 році з метою проведення активної профорієнтаційної роботи та у зв’язку з постійним збільшенням контингенту іноземних студентів в НФаУ створено Відділ міжнародних зв’язків.

З 2004 – 2005 навчального року іноземні громадяни мають можливість отримати другу вищу освіту на контрактній основі.

Сьгодні НФаУ є одним з лідерів серед вищих навчальних закладів України за кількістю іноземних студентів.

Навчальні програми відповідають світовим стандартам .

Отримати диплом Національного фармацевтичного університету, який визнається в усьому світі, – це престижно.