Історія участі НФаУ у проекті Еразмус +

У 2015 р. аспірант НФаУ Олексій Шемчук отримав грант на навчання за програмою ERASMUS MUNDUS (категорія A. Стипендія для магістрів з хімічних інновацій 2013-2015 рр.).

У цьому ж році викладач кафедри українознавства та латинської мови НФаУ Тетяна Волох (Кальченко) брала участь у зимовій школі «Circulation and Collaboration: Perspectives for / in Interdisciplinarity» (Вища школа культури та мистецтв Естонії (GSCSA), Центр майстерності культурної теорії (CECT), Тарту , Естонія).

В 2015-2016 рр. аспірантка НФаУ Цулун Олена взяла участь у проекті European Voluntary Service грантової програми ERASMUS+ (м. Падова, Італія).

У 2016-2017 рр. НФаУ приєднався до програми мобільності ERASMUS+ KA1 Академічна мобільність у співпраці з Литовським університетом наук про здоров’я (Каунас) і Медичним університетом Варни (Болгарія), завдяки чому відбулись взаємообміни викладачами з метою викладання лекцій майстер-класу та апірантами з метою проходження наукового стажування в рамках виконання наукових досліджень за темою дисертаційної роботи.

30 серпня 2018 р. представники НФаУ вітали на харківській землі студенток четвертого курсу фармацевтичного факультету Литовського університету наук здоров’я (Lithuanian University of Health Sciences – LSMU) м. Каунас, Брігітту Марцюшкайте та Сонату Ромашко, які приїхали навчатися до НФаУ у рамках програми академічної мобільності Erasmus+.

Історія співпраці між НФаУ та LSMU є досить тривалою. Першу угоду уклали ще у 2006 році, коли на запрошення на той час декана фармацевтичного факультету LSMU проф. Едуардаса Тарасявічюса студенти НФаУ поїхали до Каунасу на виробничу практику.

Потім були обміни студентами, до речі, деякі з них вже стали викладачами у НФаУ. З 2014 року університети активно співпрацюють у галузі наукових досліджень – викладачі, аспіранти та докторанти НФаУ мають змогу проводити експериментальні аналітичні дослідження на сучасному обладнанні LSMU. У 2015 році НФаУ сумісно з LSMU вперше подав заявку на участь у програмі Erasmus+, яка отримала підтвердження.

У 2016-2017 н.р. році було розпочато академічний обмін викладачами та аспірантами. З лютого по червень 2017 р. у LSMU навчався аспірант кафедри фармацевтичної хімії Артем Мигаль, а з 1 вересня 2018 р. по 31 грудня 2018 р. з метою здійснення наукових досліджень направлений до Литовської Республіки аспірант кафедри фармацевтичної хімії Безрук Іван.

Початок 2018-2019 навчального ріку ознаменував приїзд до НФаУ студентів з Литовського університету наук здоров’я. Дівчата закінчили  вдома 3-й курс, успішно пройшли конкурсний відбір для отримання можливості продовжити навчання протягом семестру разом із англомовними студентами факультету з підготовки іноземних громадян 3-го та 4-го курсів НФаУ.

У НФаУ націлені на довготривалу продуктивну співпрацю, та вважають, що географія країн-учасників за програмою академічна мобільність Erasmus+ з часом збільшиться. Адже навчання за програмою обміну – це безцінний досвід для кожного студента, це можливість не тільки навчатися, а також вивчити культуру і традиції іншої країни, подивитися світ.

Інформація про попередній досвід доступна за наступними посиланнями: