Коррітарі Георгій Георгійович (1772-1810)

Георгій Георгійович Коррітарі народився у 1772 р. в Карпоні (Угорщина) у слов’янській родині. В 1795-1798 рр. слухав лекції з медицини, хірургії, хімії та фармації в Ієнському університеті у Гуфланда, Ладера, Старка і Батиса. Удосконалювався у Лейпцигу, Галлі, Берліні, Брунвіці, Ганно­вері, Вюрцбурзі, Бамберзі. За згодою професора Петера Франка у Відні читав лекції з терапії, предмета, близько­го, особливо для того часу, до фармакології.

У 1801 р. здобув ступінь доктора медицини у Пешті. Він, як сказано в його послужному списку: “В 1803 р, після триденного випробування і дебатів з совместниками, міг отримати місце професора окулістики, якщо б релігія в тому не перешкоджала”. Г.Г Корітарі був почесним членом Ієнських товариств випробувачів природи й мінералогії.

В 1806 р. він здобув у Пешті звання доктора медицини і магістра окулістики, але місце штатного професора не посів: того ж року його обрано ординарним професором кафедри лікарського речовинослов’я Харківського університету. В Харкові Г.Г. Коррітарі читав лекції з 1806 р. і до своєї смерті у 1810 р. В 1807 р. він — декан медичного факультету і член училищного комітету.

Оскільки на цей час лікувальне відділення de facto не існувало, звичайно, і діяльність його була дуже обмеженою, але Рада університету, враховуючи освіту, яку набув Коррітарі, доручила йому упорядкувати університетську бібліотеку, а також виголосити першу публічну промову «De nexu studio medicinae cum studio philosophiae» — «Про поєднання вив­чення медицини та філософії». Ця промова свідчить не тільки про велику начитаність ав­тора, але й про його потяг до важливих наукових узагальнень.

Г.Г. Коррітарі належав до помітних вчених університетської корпорації. В 1807 р. він звертався до Ради професорів Харківського університету з пропозицією, в якій висловив своє бажання надавати благодійну допомогу офтальмологічним хворим, бо мав звання магістра окулістики.

У 1807 р. Г.Г. Коррітарі призначили деканом лікарського відділення. Разом з роботою в університеті він виявив бажання служити головним лікарем у Харківському військовому відомстві і надавати безкоштовну допомогу людям з хворобами очей. Професор Коррітарі викладав фармакологію та історію медицини за  власними нотатками. Проте його викладацька діяльність ще не мала систематичного характеру, що було зумовлено труднощами початкового періоду, зокрема відсутністю необхідних навчальних засобів, стабільної кількості студентів на лікарському відділенні тощо.

Помер Георгій Георгійович Коррітарі у Харкові в 1810 р.

Print Friendly, PDF & Email