Навчально-науковий тренінговий центр хіміко-технологічних досліджень

Адреса: Україна, 61168, м. Харків, вул. Валентинівська, 4

Тел./факс: +38 (0572) 658892

Е-mail: labcq@ukr.net

Директор:

Капустянський Ігор Юрійович

Навчально-науковий тренінговий центр хіміко-технологічних досліджень (ННТЦХТД) був створений у складі Навчально-наукового інституту прикладної фармації Національного фармацевтичного університету наказом ректора № 380 від 15.08.2019 р. До цього він мав назву Навчально-науковий тренінговий центр хроматографічних досліджень і здійснював свою діяльність на базі Державної науково-дослідної лабораторії з контролю якости лікарських засобів.

Основна мета ННТЦХТД – це практична та поглиблена наукова і професійна підготовки студентів, магістрантів, аспірантів і докторантів університету, їх консультування при проведенні наукових досліджень за дипломними та магістерськими роботами, кандидатськими та докторськими дисертаціями, підвищення кваліфікації педагогічних працівників, впровадження у навчальний процес новітніх і вдосконалення вже існуючих фармацевтичних технологій і методів аналізу із застосуванням сучасного обладнання, інструментів і матеріалів.

ННТЦХТД здійснює наступні напрямки діяльности:

• бере участь у вдосконаленні наукової, професійної та практичної підготовки студентів, магістрантів, аспірантів і докторантів університету через проведення практичних занять із використанням сучасних приладів і обладнання;
  • проводить консультування при виконанні наукових досліджень за дипломними та магістерськими роботами, кандидатськими і докторськими дисертаціями;
  • сприяє підвищенню якості професійної підготовки, кваліфікації, педагогічних працівників університету з використанням інновацій у галузі фармацевтичного аналізу та стандартизації;
  • бере участь у впровадженні в навчальний процес інноваційних технологій та методів професійного навчання із застосуванням сучасних технологій, техніки, обладнання, інструментів і матеріалів;
  • бере участь в організації та проведенні навчальних екскурсій з метою ознайомлення студентів із сучасними технологіями й обладнанням.

Матеріально-технічне оснащення ННТЦХТД:

• алітичний і напівпрепаративний рідинний хроматограф ProStar «Varian» (США);
  • ІЧ-спектрометр з Фур’є-перетворюванням Tensor 27 «Bruker» (Німеччина);
  • УФ/Вид-спектрофотометр Specord 200 «AnalitykJena» (Німеччина);
  • титратор для визначення води напівмікрометодом 870 KF Titrino plus «Metrohm»;
  • рН-метр Seven Easy «Mettler-Toledo»;
  • кондуктометр Seven Easy «Mettler-Toledo»;
  • прилад для визначення розпадання таблеток і капсул «PharmaTest» (Німеччина);
  • напівавтоматична система для тестування розчинення таблеток і капсул «PharmaTest» (Німеччина);
  • прилад для визначення стираности таблеток «PharmaTest» (Німеччина);
  • прилад для визначення лінійних розмірів та стійкості таблеток до роздавлювання «PharmaTest» (Німеччина);
  • прилад для визначення насипного об’єму «PharmaTest» (Німеччина);
  • прилад для визначення температури плавлення;
  • рефрактометр ИРФ-454Б;
  • ваги лабораторні електронні ABT 120-5DNM;
  • ваги лабораторні електронні АВ 204 (2 кл.);
  • ваги лабораторні електронні AR2140 (2 кл.);
  • гиря калібрувальна Е-2;
  • реєстратор температури LOG32T;
  • центрифуги лабораторні;
  • сита контрольні;
  • штангенциркуль ЩЦ-1;
  • шафа сушильна вакуумна DZF-6050;
  • електропіч лабораторна СНОЛ 7.2/1100;
  • центрифуга лабораторна “MPW-251”;
  • сиситема очищення води Millipore Direct-Q™5;
  • хроматограф тонкошарової хроматографії фірми «CAMAG Chemie-Erzeugnisse und Absorbtiontechnik AG» (Швейцарія).

Наукові кадри ННТЦХТД:

• кандидатів наук – 3;