Нещодавно проведені академічні обміни, стажування та тренінги

05-16 вересня 2018 р. Сурікова І.О. прийняла участь в стажуванні на тему Інновації в галузі охорони здоров’я, включаючи телемедицину (Health Care Practitioner Innovation, including Telemedicine)в рамках програми «Відкритий світ»  (м. Дейтон, штат Огайо, США).

За час відрядження було відвідано Державний університет Райта (Інститут нейробіології, Центр Kno.e.sis, Медичний інститут Буншофт), Університет штату Огайо (коледж медичних сестер та медичних інновацій), Університет Седарвіл (коледж фармації), лікарню «Access Ohio», Дитячу лікарню Дейтона, Лікарню «Miami Valley Hospital», страхову компанію «CareSource», компанію, що спеціалізується у протезуванні «Optimus Prosthetics».

В результаті відрядження було досягнуто попередніх домовленостей про можливості стажування в Університеті штату Огайо та дистанційного навчання за програмою «Магістр інновацій в галузі охорони здоров’я».

 

20.07.2018 – 03.08.2018 р.стажування групи українських вчених і студентів на базі Фармацевтичного факультету Медичного університету Варни (Болгарія).

Відбулись візити до кафедри фармацевтичних технологій, де викладається фармакогнозія (завідувач кафедрою доц. Калоян Георгієв); лабораторій кафедр фармацевтичного факультету  (доцент Ілля Желєв, асистент Галина Дімова).

Під час круглого столу обговорені методи викладання фармакогнозії у МУ-Варна та у НФаУ. Вчені НФаУ презентували результати своїх наукових досліджень з вивчення хімічного складу лікарських рослин засобів. Доцент І. Желєв та асистент Г. Дімова продемонстрували методи аналізу та виділення біологічно активних речовин з лікарської рослинної сировини у фітохімічній лабораторії МУ-Варна.

Під час зустрічі з проректором з міжнародної співпраці, акредитації і якості МУ-Варна проф. Тодоркою Костадиновою та керівником відділу Міжнародної співпраці Анетою Доковою обговорено результати співпраці між університетами та її розвиток в рамках програми Еразмус+ та міжуніверситетских угод.

Для вивчення ендемічних, інвазивних видів ЛРЗ та заготівлі ЛРЗ група науковців та студентів відвідали різні фітоценози у заповідниках Болгарії: Яйлата, мис Каліакра, Лонгоз, Камчія, де було заготовлено зразки сировини за темами досліджень асистентів і доцента НФаУ.

Група відвідала університетську аптеку, ботанічний сад м. Балчик та Екопарк м. Варна, де ознайомилися з колекцією лікарських рослин.

Після закінчення стажування всі учасники отримали.

В результаті відрядження з метою стажування поновлено на новий термін Договір про співпрацю між НФаУ та Медичним університетом Варни; обговорено результати співпраці і подальші плани; а також особливості викладання фармакогнозії; представлено результати наукової роботи українських і болгарських вчених, в умовах лабораторії кафедри технології опрацьовані методики виділення алкалоїдів та вивчення хімічного складу сировини, що була заготовлена в Україні та Болгарії; групу НФаУ ознайомлено з різними фітоценозами зростання лікарських рослин: Яйлата, мис Каліакра, Лонгоз, Камчія, де були заготовлені зразки сировини за темами досліджень асистентів і доцента НФаУ.  

 

11-29 червня 2018 р. науково-педагогічне стажування викладачів кафедри управління та економіки фармації ІПКСФ НФаУ (Адонкіна Вікторія Юріївна, Артюх Тетяна Олександрівна, Зарічкова Марія Володимирівна, Музика Тамара Федорівна) за програмою: «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота на базі Вищої школи Бізнесу Національного Луіс Університету», м. Ополє (Польща). Детальніше

 

25-30 червня 2018 р. делегація кафедри управління та економіки фармації Інституту підвищення кваліфікації  спеціалістів фармації у складі: доценти Зарічкова М.В. та Музика Т.Ф., старші  викладачі Артюх Т.О. та Адонкіна В.Ю. пройде наукове стажування за програмою «Організація навчального процесу, програми підготовки, інноваційні технології та наукова робота» на базі Wyższa Szkola Biznesu – National-Louis University, м. Новий Сонч, Польща (108 год.).

 

З 31 березня по 8 квітня 2018 р. делегація Національного фармацевтичного університету у складі завідувача кафедри фармакогнозії, професора Кошового О. М., завідувача кафедри фармакотерапії, професора Кіреєва І. В. та 14 студентів: Грицай Надії Федорівни, Голубченко Тетяни Володимирівни, Кобилки Марини Олександрівни, Мельник Наталі Володимирівни, Подольян Юлії Олександрівни, Гросової Анни Олегівни, Критової Неллі Андріївни, Крючкової Марини Олександрівни, Миги Михайла Мирославовича, Старінової Марії Вадимівни, Томаш Анни Олексіївни, Михайлик Діани Олегівни, Самадова Баходиржона та Тохірова Акмала, відвідала Тартуський університет (Естонія), який посідає 314-е місце у рейтингу кращих університетів світу консалтингової фірми Quacquarelli Symonds (QS) (2016 рік).

Під час візиту професори Кошовий О. М. та Кіреєв І. В. пройшли наукове та педагогічне стажування на базі Тартуського університету. Студенти пройшли навчальну практику з фармакогнозії. В цілому студенти пройшли навчання в об’ємі 1 кредиту (30 годин), з них 7 годин лекцій. Викладачі та студенти отримали відповідні сертифікати.

Під час візиту делегація відвідала Університетську клініку Тартуського університету, Інститут фармації Тартуського університету, для них було проведено екскурсію Інститутом фармації, головним корпусом Тартуського університету та історичним центром міста Тарту. Професори Кіреєв І.В. і Кошовий О.М. провели зустріч з начальником відділу міжнародного протоколу Тартуського Університету Сурьє Упрус, де обговорили подальші етапи співпраці та отримали згоду на підписання двосторонньої угоди про співпрацю між університетами.

В місті Таллін делегація НФаУ відвідала Талліннський фармацевтичній завод компанії Гріндекс, найстарішу аптеку  міста Таллінна та сучасну аптеку, де ознайомилась з сучасними електронними методами відпуску рецептурних лікарських засобів в Естонії та дистанційних формах професійного спілкування фармацевта та пацієнта. Делегація також відвідала сучасний завод «Біомед» у м. Хельсінкі (Фінляндія), фармацевтичний факультет Хельсінкського Університету, який є найстарішим університетом в Фінляндії. Була проведена екскурсія історичними пам’ятками м. Гельсінкі та знайомство з культурною спадщиною Фінляндії.

Таким чином, вивчено організацію освітнього процесу та на фармацевтичних відділеннях Тартуського та Хельсінкського університетів для впровадження європейського досвіду в НФаУ; викладачі ознайомилися з проблемами навчально-виховного процесу в фармацевтичному вищому навчальному закладі в умовах нових освітніх й інформаційних технологій та інтеграції в науковий простір. Проведено виховну роботу серед студентів щодо культурних та Європейських цінностей та стандартів життя.

 

17 жовтня 2017 р. – 17 серпня 2018 р. доцент кафедри органічної хімії редькін р.г.  пройшов постдокторське стажування з метою виконання науково-дослідного проекту “Синтез сольватохромних барвників для вивчення білково-мембранної взаємодії” за грантом Вишеградського Фонду (International Visegrad Fund Scholar application #51700474),   м. Прага, Чеська Республіка.

Проект було успішно виконан в рамках гранту Вишеградського фонду (на базі Інституту органічної хімії та біохімії (IOCB) Академії наук Чехії, Лабораторії хімічної біології).

Проект складався з трьох підпроектів:

  • (1А) Синтез флуоресцентно-зв’язанихфоточутливих жирних кислот;
  • (1В) Синтез флуоресцентно-зв’язаних фоточутливихдіацилгліцеринів;
  • (2) Синтез«клік»-похідних жирних кислот для вивчення метаболізму жирних кислот в мембранах клітин злоякісних пухлин молочної залози (біологічна частина проекту реалізується спільно з доктором Крістіною Ґава, Інститут молекулярної онкології, Мілан / Dr. Kristina Havas, Institute of Molecular Oncology, Milano).

Під час здійснення першої частини експериментальної роботи над проектом було здійснено:

– детальний пошук та огляд літератури, що стосується тематики проекту;

– планування синтезу цільових продуктів;

– шестиступеневий синтез ключового флюоресцентного синтону–7-діетиламінту-4-гідроксиметилкомумарину; в результаті реалізації запропонованої для проекту п’ятиступеневої схеми синтезу отримано шість нових сполук, чистих речовин, структуру та тотожність яких було підтверджено методами ТШХ, ЯМР і LC / MS.

– здійснено перші дослідження з фотолізу отриманих сполук під контролем ЯМР1Н та ТШХ;

– освоєно метод флеш-хроматографії та препаративної ВЕРХ;

Протягом другої половини стажування було здійснено:

–  синтез «мікро-методом» похідної жирної кислоти та гідрофільного барвника ATTO532 з групи родаміну;

– синтез «клік»-похідних жирних кислот 3H-діазириновим ядром, розроблено їх метод синтезу, ізоляції та очистки;

– досліджено взаємодію синтезованого мною раніше спіро-похідного з флюоресцентним кумариновим ядром R-203 з рядом ліпосом – дипальмітоїл-фосфатидилхолін-холестеролом (1:1, DPPC/Chol) та сфінгомієлін-холестеролом (1:1, SM-Chol) методом вимірювання флуоресценції у їх розчинах на спектрофлюориметріFluoromax-4  (HoribaScientific).

За два семестри стажування в Чехії було зроблено 18 презентацій на внутрішніх лабораторних семінарах та 3 звітні доповіді на основі результатів експериментальних досліджень;

– 25 травня 2018 р. презентовано результати досліджень на міжлабораторному семінарі «Хімічна біологія» в IOCB (модератор: д-р Ганна Цахова);

Під час стажування Редькін Р.Г. разом з іншими постдоками прийняв участь у науковій дискусії з запрошеним до IOCB професором Дж. Сазерлендом (John Sutherland), керівником лабораторії молекулярної біології Кембриджського університету, Велика Британія;  пройшов 2-денний тренінг з «дизайну лікоподібних молекул» в IOCB за підтримки компанії «Astra Zeneca» (лектор: David Andrews, iStrategy Oncology, IMED Biotech Unit Cambridge); прийняв участь у 2-х семінарах «Prague membrane discussion».

Результати досліджень були також представлені на Всеукраїнських профільних конференціях: ІІ Всеукраїнська наукова конференція «Актуальні задачі хімії: дослідження та перспективи», (16.05.2018 р., м. Житомир); Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю “Синтез і аналіз біологічно активних речовин і лікарських субстанцій”, присвячена 80-річчю з дня народження доктора фармацевтичних наук, професора Гайдукевича О.М. (12-13 квітня 2018 р., НФаУ, Харків).

За звітний період опубліковано 2 тез доповідей та 2 статті.

 

Архів