Нещодавно проведені академічні обміни, стажування та тренінги

Впродовж 2018-2019 навчального року Національний фармацевтичний університет приймав участь у глобальному освітньому проекті CREATIVE SPARK: Higher Education Enterprise Programme від British Council.

На початку 2018 р. було розпочато нову масштабну п’ятирічну ініціативу – CREATIVE SPARK: Higher Education Enterprise Programme від Британської Ради.

Участь у програмі беруть такі країни, як Україна, Вірменія, Азербайджан, Грузія, Казахстан, Киргизстан та Узбекистан. Національний фармацевтичний університет став частиною проект SEAL (Spark Enterprise Analytical Lab), який був розроблений між Харківською медичною академією післядипломної освіти (ХМАПо), Донецьким Національним Технічним університетом та Університетом Кінгстон (м. Лондон) і став одним із восьми українських проектів-переможців. Так як даний проект мав на увазі навчання для студентів, науковців, підприємців із напрямку хімії, фармації та медицини, ХМАПо було запрошено для участі у проекті декілька представників з НФаУ. Слід зазначити, що такий проект для медико-фармацевтичних вишів проводиться вперше, тому було дуже важко, але разом з цим і цікаво отримати такий досвід.

Метою проекту є розвиток креативного бізнесу серед студентів, молодих науковців і підприємців.

У рамках проекту НФаУ взяв участь у:

 • Проведенні Introduction section для ознайомленням з проектом для студентів, науковців, викладачів та підприємців (біля 25 науковців та студентів з НФаУ)
 • Безкоштовних курсах вивчення англійської мови он-лайн на базі платформи The British Channel (березень-липень 2019 р.) (біля 20 науковців);
 • Участь у «Creative Spark: London training program» з проведенням безкоштовних тренінгів з розвитку власної ідеї, стартапу та підприємницьких навичок за участі британських фахівців від Kingston University (London) (від НФаУ взяло участь 4 науковців);
 • участь у інтенсивному пітчингу у форматі літньої школи «BigIdea Challenge» для молодих креативних науковців та підприємців із створенням відео-проектів з можливістю отримати фінансування для реалізації бізнес-ідей і навчальних подорожей до Великої Британії, можливістю залучити світові інвестиції для власного проекту (від НФаУ взяли участь біля 10 науковців).
 • тренінг-семінар “Grant Writing” в рамках проекту Creative Spark (біля 20 науковців з НФаУ).

Ознайомча лекція проекту Introduction lecture у рамках проекту «Creative Spark» від Британської Ради

Вступна, ознайомча лекція «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme» проведена для викладачів, інтернів та слухачів ХМАПО та НФаУ 26 лютого у Харкові. Доповідачами лекції були д.хім.н., проф. Журавель І.О. (зав. кафедри Клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації ХМАПО), к.фарм.н. Михайленко О.О. (кафедра ботаніки НФаУ), к.фарм.н. Кисличенко О.А. (кафедра фармакогнозії НФаУ), а також викидачі кафедри променевої діагностики ХМАПО доц. Коломійченко Ю.А. та к.мед.н. Лисенко Н.С. Слухачів ознайомили з напрямками та задачами проекту, курсами англійської мови та підприємства, літнім табором та умовами подання стартапів. Аудиторія включала молодих людей, віком від 25 до 30 років. Найбільшу кількість запитань та зацікавленість у слухачів викликали мовні курси. Багато студентів виявили бажання записатися до нової групи на куси англійської мови. Питання якісної освіти англійської мови для підприємців, студентів та науковців медичних та фармацевтичних ВНЗ є актуальним, оскільки наукова література, матеріали конференціїй, протоколи лікування доступні здебільшого англійською мовою.

«Creative Spark: London training program»

З 30 квітня по 04 травня 2019 року делегація, що складалась з науковців з Національного фармацевтичного університету у складі завідувача кафедри фармацевтичної хімії д. фарм. н., проф. Георгіянц В.А., асистента кафедри управління якістю к.фарм.н. Ткаченко О.В., асистента кафедри ботаніки к.фарм.н. Михайленко О.О., доцента кафедри фармакогнозії к.фарм.н., доц. Кисличенко О.А., а також Харківської медичної академії післядипломної освіти у складі проректора з наукової роботи д. мед. н., проф. Георгіянц М.А. та завідувача кафедри клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації д. мед. н., проф. Журавель І.О.,  ст. лаборанта кафедри Клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації Ткаченка П.В. та в рамках гранту EV 16042V1W від British Council між трьома університетами: Університетом Кінгстона, Харківською медичною академією післядипломної освіти та Донецьким Національним технічним університетом (м. Покровськ) в Університеті Кінгстона за програмою Creative Spark British Council «Higher Education Enterprise Programme» пройшла стажування (30 годин).

Програма стажування включала проведення наступних лекцій та практичних занять в Бізнес-школі Кінгстона:

 • Entrepreneurial ecosystems and institutions that support innovation andentrepreneurship. Embedding entrepreneurial education in the curriculum (д-р Ivan Zupic, Kingston University)
 • How to run a hackathon – workshop (Martha Mador, Kingston University)

Establishing accelerator/incubator/venture fund (д-р Ales Pustovrh, партнер, Fil Rouge Capital)

 • My path from academia to entrepreneurship. Successfully applying to Horizon2020 projects (проф. Sergey Mikhalovsky, Anamad Ltd)
 • Innovation Financе (д-р Yannis Pierrakis, Kingston University)

Делегація також відвідала кафедру хімічних і фармацевтичних наук та кафедру фармації Школи наук про життя, фармації та хімії факультету науки, інженерії та обчислювальної техніки університету Кінгстону, а ткож start-up incubator в Університеті Сассекса, а також Університет в Гринвічі, який є одним із старійших університетів Великої Британії.

Співробітники НФаУ отримали сертифікати про стажування.

Відеопітчинги «BigIdea Challenge» для студентів та молодих підприємців в рамках проекту Британської Ради «Creative Spark» 

У період з 21 по 24 травня 2019 року у мальовничому куточку Харківщини, у Коробових Хуторах, було проведено тренінги у форматі літньої школи з назвою «BigIdea Challenge», що є частиною програми «Creative Spark: Higher Education Enterprise Programme», яка фінансується Британською Радою (British Council). Даний проект спрямований на підтримку міжнародних університетських та інституційних партнерств для розвитку підприємницьких навичок та креативної економіки у семи країнах: Україна, Казахстан, Узбекистан, Киргизстан, Азербайджан, Вірменія і Грузія, пройшла літня школа «Starting and pitching entrepreneurial projects». Додатковуінформацію щодо програми можна знайти на веб-сайт Британської Ради.

Програма була розроблена у відповідь на недостатньо розвинену творчу галузь і попит на навчання підприємництва в цих країнах. Творчі галузі стимулювали економічне зростання у Великобританії. У задачі проекту входить використання даного досвіду і знань для підтримки сталого розвитку та соціального добробуту у кроїнах.

«Літня школа» для молоді була організована учасниками гранту Kingston University (Великобританія), ХМАПО (Харків) та Донецьким Національним Технічним університетом (ДонНТУ, Донецьк). Крім того, рівноправну участь приймали співробітники та науковці НФаУ, кількість яких склала біля 10 представників.

Метою програми було навчити талановиту молодь як генерувати бізнес-ідеї, відбирати потенційно найбільш значущу і прибуткову ідею і створювати «pitchings» – короткі 60 секундні відеороліки з презентацією своєї бізнес-ідеї. Важливо зазначити, що молоді вчені НФаУ – докторанти к.фарм.н. Михайлено О.О. (кафедра ботаніки) і к.фарм.н. Хохлова К.О. (кафедра АТЛ) взяли участь у міжнародному конкурсі та представили під час роботи тренінгів свої стартапи. Учасники літньої школи підготували і записали 16 коротких відеороликів у трьох категоріях: цифрові технології, соціальний вплив і креативність, які приймуть участь в міжнародному конкурсі «BigIdea Challenge» з призовим фондом у 3000 фунтів стерлінгів на країну.

Пітчинги від НФаУ.

Хохлова К.О. Тематика: «Розробка вітчизняних дисперсійних середовищ/основ для виготовлення рідких лікарських засобів в умовах аптек».

Михайленко О.О. Тематика: «Освітні та практичні заходи для фермерських господарств з вирощування шафрану та контроль якості сировини». Подивитися та підтримати бізнес-ідеї учасників можна буде на сайті Youtibe. Фіналісти від кожної країни-учасника будуть відомі 1 липня.

Тренінг-семінар “Grant Writing” було проведено проф. Sergey Mikhalovsky, Anamad Ltd. в рамках проекту Creative Spark (26 та 27 травня 2019 р.) став приємним завершенням глобального проекту CREATIVE SPARK: Higher Education Enterprise Programme від Британської Ради. Тренінг було проведено на території Національного фармацевтичного університету. Організатором семінару була Харківська медична академія післядипломної освіти, кафедра фармацевтичної хімії стала соорганізатором заходу. Крім того, були присутні науковці з Харківського авіаційного інституту, Національного університету ім. Каразіна, Харківської зооветиринарної академії. Дводенний семінар включав ознайомлення із системою грантів Horizon 2020, Erasmua +, Wellcomtrast, NATO та різними конкурсами у рамках цих грантів. У другому дні семінару приймали участь переважно науковці, які бажали обговорити свої ідеї щодо пропозицій. Співробітники НФаУ взяли участь у тренінгу та були нагороджені сертифікатами.

З 02.03.19-09.03.19 викладач каф. неорганічної хімії ас. Ковальська О.В. взяла участь в проекті «Стажування для освітян + школа з англійської мови», яке пройшло з 03 – 09 березня 2019 року у Фінляндії, Гуйттінен.

   В результаті відрядження було:

 • Засвоєно основні сучасні підходи, методи та форми педагогічної діяльності, які використовуються у фінських навчальних закладах;
 • Учасники ознайомились з організацією навчального процесу у навчальних закладах всіх рівнів акредитації: Department of Culture and Educationof Huittinen Municipality, University of Applied Sciences Of Satakunta (SAMK), High School Lauttakyla/ Punkalaidun, Upper Secondary school (Pellonpuiston koulu/Punkalaidun), Secondary school (Lauttakylan koulu/Punkalaidum), Finnish kindergarten (Huhkola / Nappulanurmi);
 • Пройшла тижневий інтенсив «Week intensive English course at West Finland College» та успішно склали екзамен на рівень володіння англійською мовою. 
 

З 15.10.2018 по 15.01.2019 р. під керівництвом професора Массімо Дель Бубба асистент кафедри фармакогнозії Очкур О.В. пройшов тримісячне наукове стажування на базі лабораторії аналітичної хімії відділення хімії «Ugo Schiff» Флорентійського університету.

Під час стажування Очкуром О.В. проведено оптимізацію методів та умов екстракції БАР з плодів чорниці з використанням підходу QualitybyDesign (QbD), методології поверхні відгуку (response surface methodology – RSM) та матриць Дохлера і Бокса-Бенкена; проаналізовано 36 зразків плодів чорниці звичайної, заготовлених в різних регіонах України, та 19 функціональних добавок на основі цієї рослинної сировини, що представлені на фармацевтичному ринку України. У досліджених зразках сировини досліджено склад загальних та окремих поліфенолів з використанням методів спектрофотометрії та високоефективної рідинної хроматографії з мас-детекцією; методами спектрофотометрії (ferric reducing/antioxidant power – FRAP, з радикалом 2,2′-азіно-біс(3-етилбензтіазоліно-6-сульфонової кислоти) – ABTS, з радикалом 2,2-дифеніл-1-пікрилгідразилу – DPPH) вивчено антиоксидантні та антирадикальні властивості отриманих екстрактів.

В результаті відрядження засвоєно сучасні підходи щодо використання методів спектрофотометрії та ВЕРХ з МС детекцією при аналізі поліфенолів у сировині рослинного походження; заплановано ряд спільних публікацій за результатами проведених досліджень та розпочато роботу над ними; обговорено перспективи подальшої співпраці та проходження стажування молодих науковців НФаУ на базі відділення хімії «Ugo Schiff» Флорентійського університету.

Архів

 

 

 

 

 

image_pdfimage_print