Нещодавно проведені академічні обміни, стажування та тренінги

З 31 березня по 8 квітня 2018 р. делегація Національного фармацевтичного університету у складі завідувача кафедри фармакогнозії, професора Кошового О. М., завідувача кафедри фармакотерапії, професора Кіреєва І. В. та 14 студентів: Грицай Надії Федорівни, Голубченко Тетяни Володимирівни, Кобилки Марини Олександрівни, Мельник Наталі Володимирівни, Подольян Юлії Олександрівни, Гросової Анни Олегівни, Критової Неллі Андріївни, Крючкової Марини Олександрівни, Миги Михайла Мирославовича, Старінової Марії Вадимівни, Томаш Анни Олексіївни, Михайлик Діани Олегівни, Самадова Баходиржона та Тохірова Акмала, відвідала Тартуський університет (Естонія), який посідає 314-е місце у рейтингу кращих університетів світу консалтингової фірми Quacquarelli Symonds (QS) (2016 рік).

Під час візиту професори Кошовий О. М. та Кіреєв І. В. пройшли наукове та педагогічне стажування на базі Тартуського університету. Студенти пройшли навчальну практику з фармакогнозії. В цілому студенти пройшли навчання в об’ємі 1 кредиту (30 годин), з них 7 годин лекцій. Викладачі та студенти отримали відповідні сертифікати.

Під час візиту делегація відвідала Університетську клініку Тартуського університету, Інститут фармації Тартуського університету, для них було проведено екскурсію Інститутом фармації, головним корпусом Тартуського університету та історичним центром міста Тарту. Професори Кіреєв І.В. і Кошовий О.М. провели зустріч з начальником відділу міжнародного протоколу Тартуського Університету Сурьє Упрус, де обговорили подальші етапи співпраці та отримали згоду на підписання двосторонньої угоди про співпрацю між університетами.

В місті Таллін делегація НФаУ відвідала Талліннський фармацевтичній завод компанії Гріндекс, найстарішу аптеку  міста Таллінна та сучасну аптеку, де ознайомилась з сучасними електронними методами відпуску рецептурних лікарських засобів в Естонії та дистанційних формах професійного спілкування фармацевта та пацієнта. Делегація також відвідала сучасний завод «Біомед» у м. Хельсінкі (Фінляндія), фармацевтичний факультет Хельсінкського Університету, який є найстарішим університетом в Фінляндії. Була проведена екскурсія історичними пам’ятками м. Гельсінкі та знайомство з культурною спадщиною Фінляндії.

Таким чином, вивчено організацію освітнього процесу та на фармацевтичних відділеннях Тартуського та Хельсінкського університетів для впровадження європейського досвіду в НФаУ; викладачі ознайомилися з проблемами навчально-виховного процесу в фармацевтичному вищому навчальному закладі в умовах нових освітніх й інформаційних технологій та інтеграції в науковий простір. Проведено виховну роботу серед студентів щодо культурних та Європейських цінностей та стандартів життя.