Вітаємо учасників Всеросійської студентської фармацевтичної Олімпіади!

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA29-31 січня 2013 року в Казані пройшла ІІІ Всеросійська студентська фармацевтична Олімпіада за підтримки фармацевтичних компаній «Р-фарм», «Нікомед», «Петровакс Фарм», «Schott», «Stada CIS» і Державної Ради Республіки Татарстан. В Олімпіаді брали участь 31 команда з різних регіонів Росії, Білорусії, Татарстану, Казахстану і України.


Всероссийская студенческая фармацевтическая олимпиада, Казань 3Збірну Команду України представили студенти НФаУ фармацевтичного факультету:
Дейко Роман Данилович 4 курс ССО-2
Єрьоміна Ганна Олександрівна 4 курс ССО-2
Тимофєєв Максим Павлович 5 курс 5 група
і студенти Тернопільського державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського, фармацевтичного факультету:
Іванина Юлія Романівна
Чехович Мар’яна Василівна
Команда України посіла 4 місце і увійшли в десятку найсильніших серед 30 команд МОЛОДЦІ!

Ректор Санкт-Петербурзької академії Ігор Наркевич зазначив, олімпіада має дуже важливе значення для фармацевтичної галузі, оскільки дозволяє оцінити ті досягнення і недоліки, які існують в сучасному фармацевтичному інженерній освіті, а також консолідувати освітнє співтовариство для вирішення завдань підготовки нашої молоді до роботи на сучасних фармпідприємствах.

Тест на готовність бути переможцем

Всероссийская студенческая фармацевтическая олимпиада, Казань 29Участь студентів у командних першостях – олімпіадах – є одним з важливих етапів формування професійних навичок і вмінь, розвитку творчого мислення майбутніх фахівців. Змагання в знаннях, що проводяться з найважливіших дисциплін фармації, дозволяють студентам навчитися працювати колективно, приймати вірні рішення і знаходити відповіді на актуальні завдання як науки в цілому, так і галузі зокрема. Найвідомішим із таких заходів на теренах СНД є Всеросійська студентська фармацевтична олімпіада (ВСФО), що, починаючи з 2009 року, проводиться раз на два роки.

III Всеросійська студентська фармацевтична Олімпіада проходила 29- 31 січня 2013 року в Казані (Республіка Татарстан). 150 студентів з 30 вищих навчальних закладів Росії, України, Білорусі й Казахстану боролися за призові місця в конкурсних завданнях з усіх дисциплін фармації: фармацевтична технологія, біотехнологія, фармацевтична хімія, фармакогнозія і управління економіки фармації. Цього року Україну на ВСФО представляли студенти Тернопільського державного медичного університету ім. І. Я. Горбачевського і Національного фармацевтичного університету. Про змагання в Казані газеті «Молодість фармації» розповів учасник збірної України студент четвертого курсу ССО – 2 групи спеціальності «Фармація» Роман Дейко.

Романе, перш за все, хочу привітати Вас із вдалим виступом на олімпіаді – з почесним ІV місцем. Особисто для вас це перший досвід таких змагань?

– Дякую за привітання. У Всеросійській студентській фармацевтичній Олімпіаді я взяв участь уперше, а раніше, минулого року, вже представляв НФаУ в ІІ турі Всеукраїнської олімпіади, що проходила на базі Запорізького державного університету. До складу збірної України на ВСФО- 2013 увійшли двоє студентів з Тернополя і троє з нашого університету: студент п’ятого курсу п’ятої групи спеціальності «Фармація » Максим Тимофєєв, студентка четвертого курсу ССО – 2 групи спеціальності «Фармація» Ганна Єрьоміна і я.

– Четвертим місцем збірна України задоволена?

– Однозначно відповісти на це питання важко. З одного боку, зважаючи на високий рівень і самого заходу, і учасників олімпіади, четверте місце – дуже хороший результат. Але нам до третього – призового – місця не вистачило всього двох балів, і це дуже прикро. Ну і, звісно, налаштовані ми були на перемогу, мріяли про призові місця, тому сказати, що задоволені повністю, не можу.

– Яке із завдань цьогорічної Олімпіади Ви вважаєте найцікавішим?

– Як на мене, це так зване творче завдання. Річ у тім, що воно було достатньо практично орієнтованим: йшлося про визначення економічної стратегії та маркетингових ходів з реалізації проекту виведення на ринок нового, реально існуючого генеричного препарату. Завдання, де треба було не просто вміти рахувати, а й креативно мислити. Протее й інші завдання не поступались цікавістю наведеному як приклад. Усі вони вимагали підходу творчого, неакадемічного, міждисциплінарного.

– Що виявилося найскладнішим під час змагань?

– Кажучи чесно, командна робота компенсувала слабкі місця кожного, тож виконувати завдання разом було не просто легко, а й весело: посмішку викликали специфічні завдання з історії фармації. Протее ми в повному обсязі скористалися знаннями, отриманими на першому курсі й як такого обтяження чи якихось труднощів майже не відчули.

– Участь у таких змаганнях є престижною. Чим олімпіади і, зокрема, ця III Всеросійська студентська фармацевтична олімпіада, цікаві Вам?

– Участь в олімпіадах перш за все вчить командній роботі, а також намаганню віднайти в собі те, чого не помічав раніше. Це, так би мовити, специфічний тест на готовність стати професіоналом галузі, її достойним гравцем; тест на готовність до колективної роботи, готовність бути переможцем по життю.

– Це ще й прекрасна можливість перевірити свої знання і рівень викладання у навчальному закладі…

– Звичайно, так. Думаю, наше четверте місце, безперечно, свідчить про високий рівень викладання в Національному фармацевтичному університеті. Поспілкувавшись зі студентами з інших країн, ми переконалися в тому, що підготовка фармацевтів в Україні, зокрема, в НфаУ перебуває на належному рівні і наша освіта в жодному разі не поступається тій, яку здобувають у Росії, Білорусі чи Казахстані.

– Переможці ВСФО-2009одержали можливість пройти виробничупрактику на провідних фармацевтичних підприємствах Росії з наступним працевлаштуванням. Четверте місце – дуже хороший результат. Чи надійшли вже цікаві пропозицій учасникам збірної України?

– Цього року Головний приз Олімпіади для команди-переможця – двомісячне стажування на базі Інституту фундаментальної медицини та біології Казанського федерального університету. Для нас же винагородою стала хвиля позитиву та екземпляр останнього видання Державної фармакопеї США. Щодо стажування, можу сказати, що досить ефективно вдалося поспілкуватися з представником компанії «Р-ФАРМ» Дмитром Кулішем, котрий розповів нам про перспективи співпраці з цією транснаціональною корпорацією, її корпоративну культуру та традиції, вимоги до співробітників. Пропозиції щодо співпраці з лідерами фармацевтичної галузі не можуть не зацікавити, тому впевнений, що жвавий інтерес, виявлений до них, не минеться просто так і приведе до бажаного результату.

– Бажаю Вам нових звершень і нових успіхів, Романе!

– Спасибі! Від імені учасників збірної України хотілося б висловити подяку усім, хто мав безпосередній стосунок до нашої участі у ВСФО. Щиро дякуємо декану фармацевтичного факультету, професору Лілії Іванівні Вишневській за чудову пропозицію взяти участь у такому заході. Велика подяка Вікторії Анатоліївні Рибак – саме вона скеровувала наші зусилля з підготовки у правильному руслі, налагоджувала зв’язки з організаторами. Величезне спасибі деканові фармацевтичного факультету Людмилі Володимирівні Соколовій, яка весь цей час знаходилася поруч і особисто піклувалась про наш гідний виступ.

Спілкувалася Лариса Карабіцина, газета»Молодість фармації»