Відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», постанови Кабінету Міністрів України від 26.07.2001 р. № 866 «Про військову підготовку громадян України за програмою підготовки офіцерів запасу», наказу МО України та МОН України від 04.04.2011 р. № 183/187/305 «Про організацію військової підготовки студентів вищих медичних (фармацевтичних) навчальних закладів МОЗ України за програмою офіцерів запасу у навчальному році студенти Національного фармацевтичного університету (факультети: фармацевтичні, технологія фармацевтичних препаратів, клінічна фармація, технологія парфумерно-косметичних засобів) мають право навчатися за програмою підготовки офіцерів запасу на кафедрі медицини катастроф та військової медицини Харківського національного медичного університету та військово-обліковою спеціальністю (ВОС) – 909000, фармація.

Термін навчання – 3 роки (3-8 навчальні семестри).

Навчання здійснюється за кошти фізичних та юридичних осіб.

Форма навчання – денна.

Після закінчення навчання за програмою підготовки офіцерів запасу випускникам присвоюється первинне офіцерське звання, яке дає право на вступ до Української військово-медичної академії та працевлаштування у силових структурах України.