Програма RITA (Regions in Transition)

RITA

Програма RITA (Regions in Transition) – «Перетворення у регіоні.»

Иніціатива Польсько-Американського Фонду Свободи, яку здійснює Фонд «Освіта для демократії».

Метою Програми є підтримка демократичних та ринкових перетворень у країнах Центральної та Східної Європи шляхом ознайомлення з польським досвідом реформ.

 

Напрямки Програми

  • Відкриті конкурси грантів
  • Співпраця на місцевому рівні
  • Найкращий польський досвід
  • Налагодження партнерських зв’язків
  • Розвиток міжнародної співпраці 

Відкриті конкурси грантів

За період 2001-2005 рр. дотації отримало близько 300 громадських організацій та навчальних закладів на загальну суму більш 3 мільйонів  доларів США.

Співпраця на місцевому рівні

Конкурс малих грантів (1500-8000 дол.) для польських НГО, шкіл та інших навчальних закладів, які реалізують локальні ініціативи у співпраці з партнерами із країн Східної Європи (перш за все країн-сусідів Польщі)

Найкращий польський досвід

Конкурс грантів (до 30 000 дол. США) для найбільш досвідчених польських НГО, які займаються передачею найкращого польського досвіду трансформації в таких галузях як: розвиток громадянського суспільства і громадянської освіти, зміцнення третього сектору, реформа системи місцевого самоврядування та системи освіти, а також діяльність незалежних засобів масової інформації у країнах Східної Європи.

Обов’язкова умова одержання дотації в грантових конкурсах – 20% особистий вклад (грошовий, матеріальний, праця волонтерів.)

Налагодження партнерських звязків

Цілий ряд польських НГО саме за підтримки програми RITA вперше почали працювати в сфері міжнародної співпраці.

Програма RITA допомогла багатьом НГО знайти відповідних партнерів, організуючи десятки ознайомлювальних зустрічей, семінарів і конференцій як у Польщі, так і в сусідніх країнах. В результаті цих зустрічей були розроблені десятки довгострокових міжнародних партнерських проектів, які згодом  одержали фінансову підтримку програми.

Розвиток міжнародної співпраці

Програма RITA активно підтримує працю групи «Закордон» – коаліції польських організацій, які займаються міжнародною діяльністю. Група веде постійну консультаційну роботу і співпрацю з МІС та іншими державними установами в області координації міжнародної діяльності між урядовим та неурядовим сектором Польщі.