Програма «Схід-Схід: Партнерство без кордонів»

 програма “Схід-Схід: партнерство без кордонів” розпочала свою діяльність 1991 року як програма сприяння міжнародному партнерству посткомуністичних країн Європи та пострадянських країн Азії.

Ця ідея стала основоположною для програми Схід-Схід. Сьогодні програма відома як “Схід-Схід: партнерство без кордонів” і впроваджується національними фондами Мережі Інституту Відкритого Суспільства (фондами Сороса) у Центральній та Східній Європі, Туреччині, Центральній Азії і Монголії, а також має інституційних партнерів у Словенії та Росії.  Дирекція Мережевої програми знаходиться у Фундації Відкрите Суспільство в Лондоні.

Програма підтримує ініціативи, що спонукають до розвитку й розширення відкритого суспільства, зокрема через спільну діяльність громадських організацій у двох і більше країнах, тобто “без кордонів”.

Основна мета програми – сприяти ініціативам, спрямованим на обмін ідеями, аналітикою, досвідом та знаннями, а також підтримувати практичну діяльність, що виникає внаслідок утворення міжнародних мереж з обміну інформацією та методологією.

“Програма Схід-Схід: партнерство без кордонів” є водночас грантодавчою й операційною програмою та надає фінансову підтримку організаціям і представникам громадянського суспільства, які бажають залучити міжнародних партнерів з метою:

створення/посилення ресурсної бази суспільства, компетентності, обізнаності тощо;

обміну кращими практиками та уроками, аналізом успіхів та помилок у сфері соціальних перетворень;

пошуку інноваційних рішень проблем;

стимулювання громадських об‘єднань та створення/посилення міжнародних адвокаційних коаліцій.

image_pdfimage_print