Музей історії Національного фармацевтичного університету

Положення про музей історії НФаУ

Віртуальні виставки

Музей історії Національного фармацевтичного університету

 

Сьогодні фонди Музею історії НФаУ налічують більше 1200 експонатів,

що відображають історію університету та розвиток фармацевтичної науки в м. Харкові

(вул. Валентинівська, 4).

 

 


Музей історії Національного фармацевтичного університетуМузей працює:

Понеділок-четвер з 900 до 1700
П’ятниця з 900 до 1600
Субота-неділя вихідні
E-mail: museum@nuph.edu.ua

Тел.: (057) 68-19-67


Музей історії Національного фармацевтичного університетуДиректор

Шевчук Марина Сергіївна

 

 

 

 


Музей історії Національного фармацевтичного університетуМузей історії Національного фармацевтичного університету — єдиний в Україні музей фармацевтичного профілю, що входить у структурі закладу вищої освіти.

Рішення про створення музею було прийнято у 2005 р. на VІ Національному з’їзді фармацевтів України.

Першим кроком на шляху до створення музею стала розробка його концепції, згідно якій сьогодні він має два експозиційних зали. Було підібрано та відремонтовано приміщення для музею в корпусі університету на вул. Валентинівська, 4.

Загальна його площа склала 165,1 м2. Для виконання музейних робіт в якості наукового консультанта було залученого провідного музеєзнавця, заслуженого працівника культури України, директора Центру краєзнавства Харківського національного університету імені В. Н. Каразіна, професора С. М. Куделка.

Відкриттю музею передувала активна науково-дослідна робота зі збирання та створення музейної колекції. Особлива увага зверталася на дослідження витоків вищої фармацевтичної освіти України та маловідомих сторінок її історії, провідну роль у якій відіграв університет. Урочисте відкриття музею відбулось 15 вересня 2010 року в третій день роботи VІІ з’їзду фармацевтів.

Величезну допомогу в створенні музею надали завідувачі кафедр та інших підрозділів університету, які передали до його фондів ряд цінних експонатів, зокрема, професор П. О. Безуглий, З. Н. Мнушко, В. С. Кисличенко, В. М. Ковальов, А. Г. Сербін, О. І. Тихонов та ін.

Музей історії Національного фармацевтичного університетуНеоціненний внесок в створення музейної експозиції зробила  професор Л. Г. Алмакаєва, яка передала до фондів музею ряд важливих експонатів, присвячених життю та науковій діяльності видатного фармацевта, колишнього директора ДНЦЛЗ Ф. А. Конєва (вакуумна мийка Ф. А. Конєва, фільтр Ф. А. Конєва, альбоми тощо); книг, видань з’їздів фармацевтів, медичного посуду тощо.

Музей історії НФаУ має дві експозиційні зали. В першій репрезентовано історію розвитку світової фармації від найдавніших часів. Друга експозиційна зала музею знайомить з історією фармації України, фармацевтичної освіти Харкова та історією провідного в фармацевтичній галузі закладу вищої освіти — Національного фармацевтичного університету.

Сьогодні фонди Музею історії НФаУ налічують більше 1200 експонатів, що відображають історію університету та розвиток фармацевтичної науки в м. Харкові. Серед найцінніших експонатів музею:

  • ваги ХІХ сторіччя, на яких працював  М.О. Валяшко;
  • фармакопея німецькою мовою з кольоровими ілюстраціями ручної роботи, видана у 1890 р.;
  • особиста справа М. О. Валяшка;
  • лабораторний посуд кінця ХІХ ст.;
  • експонати з колекції лікарських рослин Харківського імператорського університету, датовані ХІХ ст.
  • та інші.

З  вересня 2017 р. в музеї історії НФаУ були запроваджені QR-коди. Зачитавши їх за допомогою спеціальної програми на електронному пристрої, відвідувач отримує моментальний доступ до цікавої інформації про даний експонат. Для зручності гостей музею, інформація подана трьома мовами – українською, англійською та російською. За допомогою такого нововведення гості музею можуть більш детально дізнатись про певний експонат, що їх зацікавив.

Нині продовжується збір матеріалів з історії фармації, що мають відобразитися в експозиції або зберігатися у фондах музею. Також продовжується робота зі збору матеріалів у провідних бібліотеках Харкова та Державному архіві Харківської області з дослідження біографій провідних науковців НФаУ, що працювали в університеті на різних історичних етапах, а також його визначних вихованців.

 

Print Friendly, PDF & Email