Студентський штаб «Абітурієнт»

Штаб Абитуриент НФаУ 40

Вступна кампанія — це завжди непросто. І для вступника, який стоїть на порозі нового життя, і для приймальної комісії, яка стає «обличчям» і уособленням навчального закладу на кілька літніх місяців. У НФаУ успішно реалізується ініційований ректором, професором В.П. Черних волонтерський проект, що полягає у залученні до роботи приймальної комісії нинішніх студентів університету.

«Диригували» відповідальним процесом організації комфортного перебування абітурієнтів у стінах університету співробітники приймальної комісії, яким безпосередньо підпорядковувалися члени штабу «Абітурієнт» — студенти різних курсів та спеціальностейНФаУ.

Абітурієнт та його батьки, вперше потрапивши до нашого університету, почуваються розгублено. Куди йти, що де знаходиться? Студенти-волонтери допоможуть, розкажуть, покажуть, завжди готові прийти на допомогу абітурієнтам та їх батькам, підтримати у важку, напружену хвилину оформлення і подачі документів і бажають абітурієнтам стати гідними студентами нашої Almamater.

Як створювався штаб «Абітурієнт», і за яким принципом відбираютьсястуденти для роботи в цьому проекті?

Штаб Абитуриент НФаУ 9

— У соцмережі була створена група — штаб «Абітурієнт», через яку оголошувався набір на роботу на громадських засадах у приймальній комісії. Студенти відгукнулися і прийшли, ознайомилися з обов’язками, поспілкувалися з тими, хто працював минулого року. Хто виявив бажання працювати, залишився. Це не примусова робота. Штаб «Абітурієнт» задумувався і спочатку використовувався для організаціїроботиволонтерів. Це був електронний зв’язок — внутрішній, домашній — тут вітали один одного з днем народження, оголошували, хто і коли має вийти на роботу.

Сьогодні штаб «Абітурієнт» — це контактовий майданчик для спілкування, який охоплює велику аудиторію — вступників, старшокласників, їхніх батьків. Теми оговорюються різноманітні. Вчитися цікаво? Дуже! Які умови в гуртожитку? Відмінні! Багато хто з вступників побоюється великого міста.

Очолює штаб «Абітурієнт» студентка фармацевтичного факультету Ткаченко Юлія Петрівна, заступник – студентка фармацевтичного факультету Лисенко Ганна Вікторівна.

Ткаченко Ю.П.Лысенко Анна

Як працюють студенти-волонтери?

— Щодня у приймальній комісії працювали 20–25 студентів, а всього нас 41. Працює протягом двох місяців, розроблений достатньо гнучкий графік.Частина — в липні, це переважно робота з людьми, інші — у серпні, в основному це робота з документами, однак є і ті, хто допомагає приймальній комісії від першого до останнього дня вступної кампанії. Усі студенти чітко розподілені, у кожного є свій пост і відповідні обов’язки. Спочатку, звичайно, придивлялися один до одного, який вид діяльності кому підходить. Хтось віддає перевагу спілкуванню, хтось ретельніший у паперовій роботі. Отже кожен отримав свою ланку роботи за бажаннями та здібностями. До речі, протягом року також працюють: участь на днях відкритих дверей, допомога з упаковкою рекламної продукції, опрацювання анкет, коли проводиться опитування серед абітурієнтів. Якщо наша допомога потрібна — ми одразу відгукуємося.

Волонтери приймальної комісії одягнуті за універсальним дрес-кодом «чорний низ — білий верх» і мають бейджик та зелений шарфик.

Всі учасники “Штабу Абітурієнт” завжди готові прийти на допомогу абітурієнтам та їх батькам, підтримати у важку, напружену хвилину оформлення і подачі документів і бажають абітурієнтам стати гідними студентами нашої Alma mater.

— З якимитруднощамистикаєтесястудент-волонтер у роботі?

Штаб Абитуриент НФаУ 39

— Щодня приймальна комісія і штаб «Абітурієнт» обслуговували близько 200 чоловік. Приймальна комісія починала працювати з 8.30. А завершувався робочий день з останнім абітурієнтом. Скажімо, у перший день, коли документи почали подавати школярі, робочий день закнчився близько 21:00. Робота з людьми не може бути легкою, і новачки штабу спочатку це особливо відчували. Треба стежити за тим, щоб був порядок, щоб не виникало конфліктних ситуацій. Люди різні, до кожного потрібно знайти підхід, правильно відповісти.

— Що даєстудентові робота у приймальній комісії?

— Ця робота — досвід спілкування. Ти вчишся розмовляти і відчуватиспіврозмовника, шукати миттєві (і правильні!) відповіді на питання, приділяти увагу, переключатися з однієї теми на іншу, нівелювати негативні моменти.
Сторінка «Штаба Абітурієнт» в соціальній мережі http://vk.com/shtab_abiturient