Стипендії ім. Фулбрайта для навчання та здійснення наукових досліджень в університетах США

До 16 травня 2014 року триває прийом заявок на черговий щорічний конкурс за Програмою імені Фулбрайта для студентів старших курсів та випускників вищих навчальних закладів/Fulbright Graduate Student Program.
 
Програма пропонує можливість навчання в американських університетах від одного до двох років на здобуття ступеня магістра. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії.

 
Галузі спеціалізації: гуманітарні, соціальні, точні, технічні та природничі дисципліни. 
 
Можливостями Fulbright Graduate Student Program скористались 178 українців із широкою географією й галузевою приналежністю, які успішно простудіювали різноспрямовані навчальні й наукові програми в американських університетах; промовисті враження й відгуки випускників уміщено у Фулбрайтівських Щорічниках та на Fulbright Ukraine у Facebook. У 2013/2014 академічному році стипендією імені Фулбрайта було відзначено 15 студентів старших курсів й випускників українських вишів; коротко про них викладено у Фулбрайтівському віснику 2013.
 
Умови гранту:
§  оплата навчання в університеті
§  щомісячна стипендія
§  медичне страхування
§  квиток в обидва боки
 

Перелік документів для участі у конкурсі та вимоги до їх оформленнярозміщено на сторінці www.fulbright.org.ua

9 листопада 2011 року в НФаУ відбулась презентація академічних програм Фонду імені Фулбрайта в Україні для студентів старших курсів, аспірантів та викладачів.

На початку презентації проректор з науково-педагогічної роботи та міжнародних зв’язків проф. Попов Сергій Борисович звернувся до аудиторії із закликом максимально відповідально поставитись до можливостей, що їх пропонує грантова програма: «Зараз, коли Україна впевнено крокує до світового освітнього простору, й інтеграційні процеси впливають на усі сфери життя, у Вас є унікальна можливість набути колосальний досвід роботи за професійним спрямуванням на базі провідних вищих навчальних закладів Сполучених Штатів Америки – вузів світового рівня, оздоблених найсучаснішим лабораторним обладнанням для можливості здійснення наукових досліджень; пропонуючи відкритий доступ до багатомільйонних бібліотечних фондів; заохочуючих та сприяючих українську молодь до навчання та впровадження наукових досліджень».

Для того,  щоб презентувати студентській молоді Харкова програми, передбачені фондом в цьому році, до НФаУ завітав директор Програми Фулбрайт в Україні (м. Київ) –  Мірон Стачів.

Фонд Fulbright був створений в 1946 році і бере назву від імені свого засновника, сенатора США Джона Вільяма Фулбрайта (1905-1995).

“Якщо б тільки люди мали змогу пожити в інших краях та пізнати інші культури, вони могли б виробити співчуття, огиду до взаємного знищення та схильність до миру.”

Зараз Программа Fulbright працює в 155 країнах світу. В Україні Fulbright впроваджено  вже протягом 19 років (з 1992 р.). В останні роки Державним Департаментом США було ініційовано розширення галузей спеціалізації, зокрема, технічних й природничих наук, що значно вплинуло на збільшення кількості бажаючих виїхати за кордон з метою навчання. Щороку понад 2,5 тис. викладачів та студентів українських ВНЗ приймають участь у програмі, маючи змогу отримати грант на навчання в університетах США.

17 вищів Харкова щороку приймають участь у програмах Fubright. На жаль, серед них не було жодного представника НФаУ, тому що до останніх років Фонд пропонував, насамперед, програми в галузі гуманітарних та соціальних наук. Тож, метою зустрічі було саме презентування студентській та науковій спільноті Національного фармацевтичного університет навчальних програм Фонду Fulbright.

Участь у програмах Fulbright – це унікальна можливість не тільки ознайомитись з культурою іншої країни, але, насамперед, великий крок на шляху до професійного росту, який дозволяє здійснити наукові дослідження за професійним спрямуванням, отримати дипломи Master Degree або Ph.D., які отримують по закінченню навчання громадяни Сполучених Штатів, вдосконалити рівень володіння англійською.

Програма Фулбрайта оголосила наступні конкурси:

Fulbright Graduate Student Program: навчання в Університетах Сполучених Штатів Америки від 1 до2 років для здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших (4-6-х) курсів, випускники, аспіранти.

International Fulbright Science and Technology Ph.DAward: навчання у провідних американських університетах на рівні аспірантури протягом 3-х років з правом захисту наукового ступеня Ph.D.

Fulbright Faculty Development Program: проведення досліджень в університетах США упродовж 1 академічного року. Кандидати до участі: викладачі й дослідники віком до 40 років, з професійним досвідом не менше 2-х років, які ще не мають наукового ступеня, та молоді кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту).

Щорічно в цій програмі приймають участь від 14 до 18 науковців ВНЗ України.

Fulbright Scholar Program: проведення досліджень в університетах США на період від 4 до 9 місяців. У програмі можуть взяти участь кандидати та доктори наук, дослідники з п’ятирічним досвідом без наукового ступеня та аспіранти або здобувачі, які отримають науковий ступінь до вересня 2012 р.

Передусім, первочерговою умовою для кандидатів є українське громадянство та вільне володіння англійською мовою. Ви повинні гідно представити свій власний науковий проект та пройти співбесіду. В тому разі, якщо Вас відібрали до участі у фіналі, то Фонд надає унікальну можливість перескладання іспиту з англійської мови тричі для досягнення необхідних показників. До того ж, у разі необхідності, та якщо в Ваших наукових дослідженнях дійсно зацікавлені, можливе проходження протягом 3-6 місяців додаткового курсу з вивчення англійської мови за кошти університету, що планує прийняти Вас на навчання.

Якщо Ви вже пройшли фінальні випробування, то отримуєте візу J-1. Подавати аплікаційні форми на участь в інших програмах Фонду можна тільки по завершенню 2-річного терміну після закінчення навчання за програмою.

Переваги, які надає участь у програмі:

-щомісячна стипендія

-безкоштовний проїзд до США в зворотньому напрямку

– додаткові кошти для придбання професійної літератури, тощо.

До того ж, існує можливість приїхати на навчання з родичем (чоловіком, дружиною або дітьми), але вартість проїзду родича сплачується кандидатом самостійно.

Крім того, за умови значної зацікавленості з боку американських колег, по закінченню магістратури Вам може бути запропоновано продовження навчання в аспірантурі вже за кошти Університету.

Значною перевагою є й те, що, отримав професійний досвід світового рівня за кордоном, Ви значно збільшуєте свої шанси на отримання цікавої пропозиції щодо працевлаштування в Україні в міжнародних компаніях та організаціях.

Про переваги, які надає участь у програмі, самі за себе кажуть цифри: конкурс досить великий, наприклад, в 2010 році на 20 вакантних місць було подано 265 аплікаційних анкет.

Для навчання в ВНЗ США не потрібне здійснення процедури нострифікації документів про освіту, отриману в Україні, як цього вимагає українське законодавство від іноземних громадян.

Стипендіат має можливість, перебуваючи на навчанні в США, на самостійне працевлаштування для отримання додаткових коштів. Крім цього, за власним бажанням по закінченню програми він може лишитися в Америці, як що знайде придатне для себе місце подальшого перебування та працевлаштування.

Тож, шановні студенти, аспіранти, молоді науковці та викладачі Національного фармацевтичного університету, Ви отримали унікальний шанс, і тільки від Вас залежить, як чи зможете Ви ним скористатись. Зі свого боку, Фонд Fulbright та Центр міжнародної профорієнтації та зовнішніх відносин на чолі з проректором з міжнародних зв’язків проф. Поповим С.Б. нададуть необхідну підтримку та допомогу у нелегкій справі осягнення світового наукового простору.

Додаткову інформацію та презентації усіх програм фонду Fulbright можна отримати на сайті www.fubright.org.ua або надіславши листа до офісу office@fulbright.com.ua