У квітні 2018 року кафедрою клінічної лабораторної діагностики НФаУ видано навчальний посібник «Ендокринологія з оцінкою результатів лабораторних досліджень» для студентів фармацевтичних та медичних закладів вищої освіти спеціальності 224 «Технології медичної діагностики та лікування».

Автори посібника: д.б.н., доц. Р.Ф. Єрьоменко, к.м.н., доц. В.В. Козар, д.м.н., проф. С.І. Крижна, д.м.н., проф. О.М. Литвинова, д.м.н., проф. М.Є. Березнякова, к.м.н., доц. Л.В. Карабут, к.м.н., ас. Г.Л. Литвиненко, к.б.н., доц. В.І. Ковальова.

Викладений у посібнику матеріал відповідає сучасним уявленням про анатомію, фізіологію і патофізіологію ендокринної системи, базується на знаннях внутрішньої медицини стосовно етіології, патогенезу, клінічного перебігу ендокринних захворювань, та сучасним досягненням лабораторної діагностики ендокринних хвороб. У кожному розділі надається змістовна інформації щодо особливостей лабораторної діагностики ендокринних захворювань та показників основних референтних величин, що сприяє розумінню аналітичних порогових значень і оцінки результатів лабораторних методів обстежених хворих із порушенням гормонального статусу.

Викладений у підручнику матеріал дає можливість здобувачам вищої освіти вільно володіти термінологією предмета, мати уявлення про основні етіологічні аспекти та патогенез конкретних форм ендокринних захворювань, аналізувати та пояснювати механізми ендокринної регуляції у нормі та при різних патологічних станах, розуміти значущість гормональних порушень у патогенезі захворювань людини та принципах, методах і критеріях клінічної та лабораторної діагностики даної патології, використовувати отримані знання при вивченні інших медико-фармацевтичних дисциплін, оволодіти сучасними методами лабораторної діагностики ендокринних захворювань та використовувати знання про порушення ендокринної системи у професійній діяльності.

Навчальний посібник «Ендокринологія з оцінкою результатів лабораторних досліджень»