Виробнича практика студентів з Південно-Казахської державної фармацевтичної академії (м. Шимкент, Казахстан)

У межах двосторонньої угоди між Національним фармацевтичним університетом та Південно-Казахською державною фармацевтичною академією (м. Шимкент, Казахстан) про навчально-методичне та наукове співробітництво від 6 грудня 2010 року, з метою реалізації положень угоди щодо впровадження академічних обмінів у травні НФаУ приймав дві групи казахських студентів.

травень 2013 студенты ПКДФА в НФаУ 4Другий рік поспіль кращі студенти Південно-Казахської державної фармацевтичної академії на конкурсній основі отримують можливість відвідати Національний фармацевтичний університет для проходження навчальної практики. Значна кількість бажаючих, що подають заявки на участь у конкурсі, викликана тим, що НФаУ сприймається в Казахстані як основоположник і родоначальник вищої фармацевтичної освіти в країнах СНД.

травень 2013 студенты ПКДФА в НФаУ 5НФаУ широко відкриває двері всім бажаючим професійно розвиватися. Так, на базі кафедри фармацевтичної хімії з 13 по 29 травня поточного року студенти 4-го курсу ПКДФА пройшли виробничу практику з дисципліни «Контроль якості й сертифікація лікарських засобів», а у період з 13 по 21 травня на кафедрі промислової фармації та кафедрі заводської технології ліків виробничу практику з дисципліни «Технологія ліків» пройшли студенти 5-го курсу ПКДФА.

Ректор НФаУ, професор В.П. Черних зустрівся з делегаціями із Казахстану.

20.05.2013 встреча ректора НФаУ со студентами ПКДФА_Шимкент 1В ході зустрічі Валентин Петрович розповів казахським студентам про очолюваний ним університет, висловив упевненість, що партнерські стосунки, які склалися між обома навчальними закладами, будуть зміцнюватися. «Ваша країна знаходиться далеко, але студенти та викладачі вашої академії приїздять до нас, так само наші професори та доценти приїздять до вас з циклами лекцій. І так має бути. Адже попри бурхливий розвиток інформаційних технологій зв’язку, основним способом «обміну» інтелектуальними напрацюваннями науковців, основним способом «постачання» знань через кордони є переміщення студентів та викладачів. Одне з першочергових сьогоднішніх завдань вищої школи — підготовка фахівців, які зможуть ефективно працювати в умовах глобального ринку. Його виконання можливо забезпечити відкритим освітнім простором та академічною мобільністю», — підкреслив професор В.П. Черних. Тих студентів, які бачать своїм майбутнім викладацьку кар’єру, шлях науковця, ректор НФаУ запросив на навчання до аспірантури: «Наша наука – на високому сучасному рівні, у нас величезний науковий потенціал та гідні умови для занять науковими дослідженнями. Ви отримаєте не тільки значний обсяг знань, — ми забезпечимо тематикою, орієнтованою на потреби вашої держави.

20.05.2013 встреча ректора НФаУ со студентами ПКДФА_Шимкент 8Ваша країна дуже багата. Багата інтелектом народу, потенціалом молоді, яка має бажання та можливості розвивати державу. Будьте далекоглядними, прагніть до знань. Самовдосконалення – безперевний процес», — відзначив Валентин Петрович.

Доктор фармацевтичних наук, професор Б.А. Сагіндикова у промові-відповіді висловила вдячність за гостинний прийом. «У НФаУ дуже потужні наукові школи. Ваш університет вважається лідером галузевої освіти та науки, ми орієнтуємося на вас, — коментуючи перебування в нашому навчальному закладі, відзначила керівниця групи студентів. — Для наших студентів було організовано низку заходів, що дозволяють поліпшити знання за фахом, отримати практичний досвід у лабораторіях і на кафедрах НФаУ, побувати на провідних виробництвах. Наші студенти працювали на кафедрах промислової фармації та заводської технології ліків, для них була прочитана лекція, проведено практичне заняття. Ми відвідали українські підприємства: «ДНЦЛЗ», «ЗДОРОВ’Я» та «ДАРНИЦЮ» і маємо чітке уявлення про фармацевтичне виробництво України. Гадаю, нашим студентам після цієї практики буде чим поділитися вдома із друзями, співкурсниками, викладачами, тим більше, що, повернувшись додому, вони проведуть звітну конференцію. Ми «веземо» з НФаУ цінні знання та позитивні враження».

20.05.2013 встреча ректора НФаУ со студентами ПКДФА_Шимкент 9Для казахських студентів була підготовлена та реалізована культурна програма. Вони познайомилися з Харковом, із НФаУ, оглянули експозицію Музею історії фармації. Зі свого боку, гості з Казахстану залишили на згадку про себе подарунок для університету – висадили на території ботанічного саду молоді садженці граната, горіха та джуди (садової форми лоха сріблястого).

Під час перебування казахських студентів у нашому навчальному закладі нам вдалося поспілкуватися з ними.

«Бажаючих пройти виробничу практику в Національному фармацевтичному університеті завжди багато, втім таку можливість надають лише найкращим студентам, – розповів керівник однієї з груп казахських студентів, викладач кафедри фармацевтичної й токсикологічної хімії ПКДФА, аспірант кафедри промислової фармації НФаУ Володимир  Коротков. – Кілька років тому я, так само, як і нинішні студенти, пройшов серйозний відбір і вперше приїхав до Харкова. Для мене візит до НФаУ став надзвичайно важливим, адже, окрім нових вражень і цінного досвіду, я отримав запрошення на навчання в аспірантурі НФаУ. Сподіваюся, що знайомство з цим поважним навчальним закладом стане такою ж значущою подією і для студентів нашої академії, котрі приїхала до Харкова цього року».

20.05.2013 встреча ректора НФаУ со студентами ПКДФА_Шимкент 12Надзвичайно задоволені відвідинами Харкова юнаки й дівчата з Шимкента. «Про поїздку до Національного фармацевтичного університету я мріяла так сильно, що навіть не одразу повірила, що ось-ось опинюся в Україні, – зізналася студентка ІV курсу фармацевтичного факультету ПКДФА Гузеля Адрахімова. – Зараз усіх нас просто переповнюють емоції. Дуже приємні враження викликають гостинні, відкриті харків’яни, ваше красиве зелене місто. Ми у захваті від знайомства з вашим університетом: просторі навчальні корпуси, добре оснащені лабораторії, затишні гуртожитки. Надзвичайно цінним для нас, звісно ж, є спілкування з викладачами й студентами університету».

Олена Яковлєва

Травень 2013. Виробнича практика студентів з Південно-Казахської державної фармацевтичної академії в НФаУ

image_pdfimage_print