Вища освіта Великобританії в Україні

Співробітники Національного фармацевтичного університету доцент кафедри фармакогнозії, к.фарм.н. Кисличенко О.А. та асистент кафедри ботаніки, к.фарм.н. Михайленко О.О. у кінці грудня 2018 р. взяли участь в обговоренні наукового гранту для викладачів та підприємців “Creative Spark” від British Council, який був виграно та укладено між трьома науковими установами ХМАПО (Харків, Україна), Донецьким національним технічним університетом (Донецьк, Україна) та Kingston University (Лондон, Велика Британія).

Team-leader від Харківської сторони виступає доктор хімічних наук, професор, завідувач кафедри клінічної біохімії, судово-медичної токсикології та фармації ХМАПО Журавель Ірина Олександрівна, від Британської сторони – Ivan Zupic (Lecturer in Entrepreneurship, Department of Strategy, Marketing and Innovation, Kingston University), Rosa Busquets (Senior Lecturer in Analytical and Forensic Chemistry, Kingston University, Faculty of Science, Engineering and Computing, School of Pharmacy and Chemistry), від Донецької сторони – д.екон.н., професор Швець Ірина Борисівна (Проректор з міжнародних відносин ДонНТУ, міжнародний відділ).

Програма вищої освіти для підприємств – це п’ятирічна ініціатива, покликана допомогти розвитку креативної економіки і підприємницьких навичок у семи країнах Центральної Азії (Казахстан, Узбекистан, Киргизстан), Південного Кавказу (Азербайджан, Вірменія і Грузія) та Україні.

В рамках проекту передбачено проведення наступних моделей: он-лайн курси англійської мови, літня школа для підвищення знань і навичок у сфері підприємництва, де буде можливість представити свої стартапи, крім того буде створено інкубатор для навчання в сфері бізнесу та підприємництва з наданням онлайн консультації компетентними фахівцями і аналітична лабораторія.

На початку лютого на базі ХМАПО буде проведено вступну ознайомчу лекцію для групи слухачів (кількість обмежена), після якої розпочнеться курс англійської мови для понад 100 слухачів різного віку та спеціальностей.

На даний момент група представлена більш ніж 40 студентіами, аспірантами та викладачами з Харківського національного медичного університету (ХНМУ), Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна (ХНУ), Національного фармацевтичного університету (НФаУ), Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут” (НТУ ХПІ) та інші.

Курс включає в себе 40 занять, у тому числі з носієм англійської мови, з викладачами  Kingston University. Перед початком занять визначають рівень слухача, далі відбувається навчання за індивідуальним планом. По завершенню навчання кожний учасник програми отримає сертифікат.

Літню школу в рамках гранту планується провести в травні-червні 2019 р. впродовж 3-х днів у затишному, відокремленому місці, щоб учасники, слухачі, підприємці та викладачі змогли поринути в атмосферу навчання та гідно створити та представити свої наукові та бізнес ідеї.

Всі бажаючі можуть взяти участь у роботі гранту на всіх його етапах.

Долучайтесь до  навчання!