Волковой Валерій Аркадійович

Волковой В.А.

Волковой Валерій Аркадійович, доктор медичних наук, професор  кафедри патологічної фізіології

Адреса: Куликівська, 12

Тел. 706-30-66,

E-mail: patoloqy@nuph.edu.ua

 

Народився 26 вересня 1948 р. в м. Зміїв, Харківської області. Після закінчення середньої школи у 1968 році вступив до Харківського медичного інституту, який закінчив у 1974 році. 1974-1975 р.р. – лікар-інтерн неврологічного відділення Харківської областної клінічної лікарні, на базі якого знаходилась кафедра нервових хвороб ХМІ. З 1975 по 1979 рік працював невропатологом в Зміївській центральній  лікарні, а з 1980 року начальник неврологічного відділення Республіканського шпиталю МВС України м. Харкова. 1984-1985р.р. – заступник головного лікаря з лікувальної роботи міської поліклініки №11 м. Харкова, член КПРС. З 1985 року завідуючий  медико-санітарною частиною при Харківському авіаційному заводі. З 1986 року Вченою Радою Харківського державного фармацевтичного інституту був затверджений на посаду асистента кафедри патологічної фізіології. На кафедрі проводив практичні заняття зі студентами, займався науковою роботою фармакологічного напрямку і в 1989 році захистив кандидатську дисертацію: “Протизапальна дія сапонінвміщувальних комплексів з рослинної сировини Грузії” у Всесоюзному науково – дослідному інституті біологічно активних речовин, м. Москва. Після захисту дисертації старший викладач кафедри фізіології з основами анатомії, а з 1990 року доцент цієї кафедри. З 1989 по 1993 ­замісник декана фармацевтичного факультету. Після захисту дисертації продовжував наукові дослідження і в 1996-1997р.р. навчався в докторантурі при кафедрі. В 1999 році захистив докторську дисертацію “Оптимізація створення антиаритмічних засобів рослинного походження”, у медико-стоматологічному університеті м. Москва. З 2006 року професор кафедри фізіології з основами анатомії людини, викладає дві дисципліни: анатомію та фізіологію людини. А з 2010 року професор кафедри патологічної фізіології. У травні 2010 року нострифікував (перезахистив) докторську дисертацію в інституті фармакології та токсикології АМН України в м. Києві.

Наукова школа. Основний напрямок- це доклінічне дослідження фармакологічної активності (протизапальної, гемостатичної, антиаритмічної, кардіопротекторної) різних екстрактів лікарських рослин. Підготував 5 кандидатів наук.Опубліковано 70 статей, 50 тез, 8 методичних рекомендацій, 7 патентів.

 Видавнича діяльність.  Один підручник і два посібника з анатомії людини на російській мові, два посібника з фізіології людини на англійській мові, підручник з патологічної анатомії на українській мові, посібник з гігієни у фармації на українській мові.

Викладання дисциплін. Викладаю анатомію (українська, російська), фізіологію, патологічну фізіологію (українська, російська, англійська).

Хобі. Люблю фізичну працю на присадибній ділянці.