З 24 по 29 серпня 2012 року в м. Хельсінкі (Фінляндія) проходив міжнародний конгрес «Лазер Хельсінкі 2012».

Хельсінкі – столиця Фінляндії (населення близько 500 тис. чол.) знаходиться на північному березі Фінської затоки Балтійського моря. Конгрес проходив в конференц-залі готелю «Scandic Marina Congress Center».

Організатори:

–         ДНЦ лазерної медицини ФМБА Росії (State Research and Clinical Center for Laser Medicine FMBA), Москва, Росія;

–         Харківський національний університет імені В.Н.Каразіна (V.N.Karazin Kharkiv National University), Харків, Україна;

–         Medical Acupuncture and Laser (MAL), Finland;

–         The World Academy of Laser Application (WALA).

Тематика конгресу – застосування лазерів в медицині і біології. Працювали секції по застосуванню лазерів в онкології, акупунктурі, дерматології і косметології, ендокринології, імунології, нейрології, урології, а також секція «Нові лазерні технології і лазерна діагностика»

Від Національного фармацевтичного університету спільно з Харківським національним університетом імені В.Н.Каразіна були представлені дві доповіді:

– Тіманюк В.О., Ромоданова Е.О., Литюга Ф.П., Стрєлкова Т.А. Вплив когерентного і некогерентного випромінювання на функціонування сперматозоїдів в нормі і при патології.

– Кокодій М.Г., Тіманюк В.О. Використання лазерного випромінювання для керування наночастками і вимірювання їх розмірів.

Доповіді опубліковані в офіційному журналі європейської платформи фотодинамічної медицини «Photodiagnostics and Photodynamic Therapy» (2012) 9 (Supplement 1) 51-540