З 6 по 15 квітня 2013 р. участь НФаУ у французько-українській освітній програмі Асоціації французько-української співпраці у сфері охорони здоров’я

Сидора Наталія В’ячеславівна, доцент кафедри фармакогнозії Національного фармацевтичного університету та Юрченко Наталія Сергіївна, аспірант кафедри фармакогнозії приймуть участь у французько-українській освітній програмі для фахівців у сфері охорони здоров’я та фармації з 6 по 15 квітня 2013 року.

Проект організовано французькою неурядовою громадською організацією «Асоціація французько-української співпраці у сфері охорони здоров’я та фармації» (ASFUDS) у співпраці із Українським лікарським товариством у Львові.

15.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 1В рамках участі у проекті були відвідувані такі країни Європи: Угорщина, Австрія, Франція, Люксембург, Чехія та Польща. Під час подорожі ми ознайомились з культурним та науково-освітнім потенціалом цих країн. Висококваліфікованими гідами були проведені екскурсії по найбільш видатним столицям: Будапешт, Відень, Париж, Люксембург, Прага, Краків. В рамках обміну досвідом фахівців у сфері охорони здоров’я та фармації мною були відвідані дерматологічний музей муляжів клініки Св. Луї, музей патанотомії Г. Дюпюйтрена. Представник французької сторони ознайомив нас з принципами організації навчального процесу деяких університетів Парижу: Сорбонни, Луї Пастера та Рене Декарта.

15.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 2Своєю історією славиться інститут Луї Пастера, заснований у 1888 році Луї Пастером, який і був його першим директором. Це приватний некомерційний науковий інститут, основним напрямком якого є дослідження в галузі біології мікроорганізмів, вакцин та інфекційних захворювань. На сьогодні інститут є одним з провідних в Європі по дослідженню інфекційних захворювань.

15.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 3В університеті імені Рене Декарта (Paris V) здобувають освіту понад 25000 студентів, на 6 факультетах: біомедицини, педіатрії, зубної хірургії, фізкультури та спорту, фармацевтики і біології, математики та інформатики, гуманітарних та соціальних наук.

15.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 4Слід зазначити, що навчання в цих університетах безкоштовне, за умови володіння французькою мовою, а вступ здійснюється на конкурсній основі.
Університет має власні крупні бібліотеки з великим фондом матеріалів.

15.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 5На сьогоднішній день він являється одним із чотирьох університетів, які увійшли в модернізовану Сорбонну, наряду з Пантеон-Сорбонною (Париж I), Новою Сорбонною (Париж III) и Париж-Сорбонною (Париж IV). Це найбільший у Франції та в світі державний медичний університет в якому можливе навчання одразу по декільком лікувальним направленням, в тому числі – фармацевтичному, стоматологічному та фізкультурному.

15.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 8Під час перебування у Львові відвідали Музей-аптеку, засновану у 1836 р. В музеї зібрана колекція ЛРС, посуд для зберігання сипучих, летких та рідких лікарських форм та аптечне устаткування для виготовлення пілюль, супозиторіїв, гранул, таблеток.

Під час подорожі була можливість відвідати аптечні мережі деяких країн та поспілкуватися з європейськими колегами-провізорами. Препарати відпускаються переважно за рецептом лікаря, за оформленням торгівельного залу європейські аптеки відрізняються вільним доступом до парафармацевтичної продукції. Вітрини оснащені автоматичними електронними цінниками, що спрощує процес переоцінки товару.

Юрченко Н.С.

15.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 615.04.2013 участь делегації  НФаУ у французько-українській освітній програмі 7